Козунаци 2020

  • 26 757
  • 769
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 39 417
Марчева, благодаря и на теб!

# 451
  • Sofia
  • Мнения: 21 671
...  аз месих по съвсем друг начин ...
Начини има, но показах този, защото е лесен и щадящ според мен. Simple Smile
Деляна, радвам се, че ти е от полза и хъс щом имаш, няма начин да не ставаш все по-добра. Защото и сега си добра. Hug

# 452
  • Мнения: 1 656
Здравейте, мога ли да намеря някъде рецепта за един козунак само, количеството на продуктите да е пропорционално разпределено за получаването само на един козунак?

# 453
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Здравейте, мога ли да намеря някъде рецепта за един козунак само, количеството на продуктите да е пропорционално разпределено за получаването само на един козунак?
Търси за 500г брашно или просто си преизчисли продуктите от коя да е рецепта до прибл. толкова брашно. При Морена имаше такива за 1кг - делиш всичко на 2 и става за 1 козунак.

# 454
  • Sofia
  • Мнения: 21 671
Здравейте, мога ли да намеря някъде рецепта за един козунак само, количеството на продуктите да е пропорционално разпределено за получаването само на един козунак?
Здравей.
Препоръчвам ти за 1 козунак, да ползваш най-много 500г брашно. Иначе и да харесаш рецепта (има много в 1и пост) с 1кг брашно (това е цяла доза) можеш да разделиш всички продукти на 2 и получаваш  рецепта с 500г брашно. Ако искаш може и по-малък козунак - тогава делиш всички продукти на 3 и ще имаш с 330г брашно (приблизително) или да вземеш 2 третини...
Ето например моята последна рецепта, която е с 500г брашно - https://morrennaa.blogspot.com/2019/04/blog-post.html

Последна редакция: пн, 06 апр 2020, 10:30 от Morena

# 455
  • Мнения: 1 656
Прекрасни сте, благодаря!

# 456
  • Мнения: 1 331
Здравейте, имам бърз въпрос. Правих втори опит за козунак изцяло правен в хлебопекарната. Взех рецептата на Пина от 1ви пост. Отново не се доизпече там, в което няма драма, доизпекох го във фурната. Разбира се, видът не е много красив, защото не е сплитан. Вкусен е, но пак ми се струва по-сбит, не е особено на конци. На какво може да се дължи това? Придържах се към рецептата, но ползвах суха мая, вместо жива.

# 457
  • Sofia
  • Мнения: 21 671
M0n17y, да не е дошло повече брашното и колко време е месено тестото? Бухнал ли е добре козунакът?
Видът мая няма никакво значение. Колко суха използва?

# 458
  • Мнения: 398
Карамелизиран  козунак с орехи

 Заповядайте момичета едно козуначе и от мен !
Уникални неща творите!
Бъдете здрави! ♥️

Последна редакция: пн, 06 апр 2020, 14:45 от Night_ShadowMOM

# 459
  • там, където ми харесва
  • Мнения: 1 254
Здравейте, имам бърз въпрос. Правих втори опит за козунак изцяло правен в хлебопекарната. Взех рецептата на Пина от 1ви пост. Отново не се доизпече там, в което няма драма, доизпекох го във фурната. Разбира се, видът не е много красив, защото не е сплитан. Вкусен е, но пак ми се струва по-сбит, не е особено на конци. На какво може да се дължи това? Придържах се към рецептата, но ползвах суха мая, вместо жива.
На Пина съм правила в хлебопекарната става като сладък хляб. В тази рецепта се изсипват всички продукти без да се бъркат яйцата или да се прави стартер.Няма кака да се получат конци според мен.

# 460
  • Мнения: 39 417
Днес една възрастна жена ме накара да я закарам до рафта със захар в близкия магазин. Когато я видя каза, че не е хубава и не я иска. У дома само ММ си слага по лъжичка в кафето, а и скоро не съм правила кексове, козунаци, крем карамел и нямам идея дали наистина е така. Някоя от вас има ли същите впечатления като възрастна жена? Дали да не купя за всеки случай захар на друга марка? Ще правя торта и козунаци, и да се подсигуря един вид.

# 461
  • Sofia
  • Мнения: 21 671
Тази захар изобщо не съм я виждала.
Аз предпочитам и ползвам Сладея.

# 462
  • Мнения: 9 549
с тази захар преди време един съсед си прецака джибрите!
ние от бялата ползваме само на захарни заводи, разбирай Сладея. не бих рискувала с непроверени или некачествени продукти..

# 463
  • Мнения: 39 417
Радвам се, че се допитах. Ще си купя друга, а тази- за кафето на ММ.

# 464
  • Мнения: 449
Здравейте пак Grinning Искам да попитам нощното втасване от колко до колко часа трябва да е и на каква Т най- много ?
Тази вечер искам да замеся един козунак и утре да го пека Hug

И да попитам , тази форма достатъчна ли е за 500 г брашно или ще е малка ?



Последна редакция: пн, 06 апр 2020, 15:45 от Деляна Рангелова

Общи условия

Активация на акаунт