Козунаци 2020

  • 26 598
  • 769
  •   1
Отговори
# 435
  • софия
  • Мнения: 2 912

Тези са миналогодишните.Ще меся чак за Великден, че съм все на диета.Кифличките на Джема са ми много любими!

# 436
  • София
  • Мнения: 2 521
Днес - кифличките на Джемма, с 350 г. брашно
Плънка - локум и стафиди


Вчера - кръгък козунак с 500 г. брашно по същата рецепта



Имах време и си ги правих с 2 втасвания.

# 437
  • Мнения: 5 344
Ето и моите днешни творения. По рецептата на Морена, но тази дюза 1 кг. брашно, 5 яйца и 4 с.л. кисело мляко. Пое ми точно килограм. Пуснах го в миксера в 8 сутринта, току що ги извадих готови от фурната. В стаята е топло, а те втасваха на електрическа възглавница. Въпреки всичко... 11 часа... Ползвах маята "квасец"  донякъде ми се струва, че тя е причина за бавното втасване. Но пък вкусът е...... Невероятен. Топят се в устата.  Идеи от мен за плънка- начупени бонбони карамелен фъдж, марципан, начупени бонбони тофифи, дулсе де Лече, начупени шоколад, течен шоколад. Пваеих с комбинации- неустоими са:





Отчитам като недостатък липсата на алуминиеви формички. Ще се запася за другия уикенд. И продължавам!

# 438
  • Мнения: 12 696
Понякога съм правила и друго - сгъната от хартията за печене пак такава форма и захваната с телбод на ъглите, за да си държи и "стените" и да не се разлива настрани. И това пак в тавата на фурната де, просто ми е по-лесно за работа така. Че поне аз нямам вяра на такова разделяне с хартията само в тавата, нещо не го правя добре. А и да отиват нагоре като втасват все пак.
Иначе имам две форми дето май за хляб се водят, по-големи са от кексови като че ли, едни ламаринени такива. Супер се изпичат в тях козунаците, миналата година в тях пекох. Хем ги бях отписала че хляб отдавна не пека, а и са взели да поръждясват... нищо им няма, изтърках ги, застлах с хартия и давай.

# 439
  • Мнения: 9 521
значи ако домъкна още брашно вкъщи, ММ ще получи удар вече Wink но това ще го пробвам.
някой пробвал ли е да прави козунак с италианско 00 от твърда пшеница? би трябвало да стане, то е с повечко протеин.
аз имам 00 от мека с 10 гр е, но някъде имам скатано и от твърда.
Дааааааа, с него ще работя, половината от него, другата манитоба. Страхотни стават. С 00 меко е само за фини сладкиши.

а,да, изрично си пише за какво е това от мека пшеница. иначе от твърда го ползвам за паста, но се сетих дали няма да стане за козунак. би следвало да е ок. за панетоне е супер.
 Манитоба е супер, ама нямам в момента.

# 440
  • Мнения: 449
Аз вече се обърках с тези брашна Anguished 650 , 500 кое трябва да използвам ?

# 441
  • Sofia
  • Мнения: 21 619
Месих тесто... не за козунак, но месенето си е същото, та ако на някой начинаещ ще е полезно... И накрая събирането на топка гладко тесто.

Аз вече се обърках с тези брашна Anguished 650 , 500 кое трябва да използвам ?
Което е с повече белтъчини/протеини. Иначе са бели брашна и двете. А това тип 650 май е само в Лидл.
Или иначе казано - всяко бяло брашно с протеини/белтъчини над 10г и колкото повече по-добре.

# 442
  • Мнения: 39 309
Момичета, търсят ми рецепта за козунак но изцяло в грамажи.
Май Марчева е по тази част, нали?

# 443
  • Мнения: 10 256
Морена, с тестото което правих вчера, за кифлички става ли? Трябва да стане нали?

# 444
  • Sofia
  • Мнения: 21 619
Момичета, търсят ми рецепта за козунак но изцяло в грамажи.
https://morrennaa.blogspot.com/2014/03/blog-post.html  - без солта, лим. сок и рома.

Вики, разбира се. Все едно и също е тестото  за козунак, кифли , мъфини, руло, бретцели, понички... Само ако искаш намали захарта в тестото, ако ще слагаш сладък пълнеж и може да ви стане много сладко.

# 445
# 446
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 753
Ето го и моя хубавец от днес. Морена, безкрайно ти благодаря за сполучливата рецепта, стана превъзходен! HugFlowers Hibiscus

# 447
  • Sofia
  • Мнения: 21 619
Аууу, Лита, страхотен!  Моля, винаги си добре дошла! Hug

# 448
  • София
  • Мнения: 11 701
Момичета, търсят ми рецепта за козунак но изцяло в грамажи.
Май Марчева е по тази част, нали?
Всичко е в грамаж,  всяка една рецепта така приготвям, иначе не мога.
https://cookwithmarcheva.blogspot.com/2020/03/blog-post_6.html

# 449
  • Мнения: 449
Месих тесто... не за козунак, но месенето си е същото, та ако на някой начинаещ ще е полезно... И накрая събирането на топка гладко

Морена много полезно , наистина ще го използвам другия път . Честно да ти кажа аз месих по съвсем друг начин AnguishedДано другата седмица да се похваля и аз с прекрасен козунак Blush
Не се отказвам де , има още време до Великден Hug

Общи условия

Активация на акаунт