Какво ще кажете за обръщение като "мила"?

  • 5 523
  • 88
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 352
Използвам ги, харесват ми - мила, слънце, съкровище... В работата създават по-непринудена атмосфера, особено когато искаш нещо от някоя колежка.

# 16
  • Мнения: 1 383
И аз ги използвам, но само ако са подплатени със съответното отношение. Не може да ми се обърне езикът да кажа "мила" на някоя по-далечна приятелка. Не мисля, че са лицемерни, но наистина при някои хора са паразитни.

# 17
  • Мнения: 375
Моята дъщеря се казва Мила и това страшно много ми харасва,всеки път когато някой се обръща към нея ще звучи мило...

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Дразня се,когато някой ги използва за мен.Аз също си позволявам много рядко да се обръщам така, и то само към дечица. Все пак те наистина са много милички.

# 19
  • Мнения: 1 639
Нямам такива обръщения с роднини.  Wink
Специално обръщението "мила" ми е  много безлично.......едно такова хладно и отегчено ми звучи ....
пр. "Как си , мила?" => " оф, изобщо не ми пука как си и дали си някак изобщо , ама от куртоазия.."  Tired

# 20
  • Мнения: 266
Да добавя в списъка: "Муци", "Муцка",  "Маце", "Мацка","Душко", "Мило"...
Като ги чуя от колежка или от някоя продавачка, ми идва да я цапна. Много лигаво и превзето ми звучи...
Лошото е, че хората които ги използват не влагат смисъл в тези обръщения, просто са станали паразитни в речника им и ги използват наред. Дори на някои от тях са станали прякор.
Между близки хора, които влагат някакво чувство- става.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 421
 Много ме дразнят подобни обръщения. Аз не използвам дори за близките си подобни. Като чуя - душа, душко, муцка, муци, рожбе и подобни и направо Sick, а после Close
 

# 22
  • Мнения: 197
"Мила" и "скъпа" ми звучат повелително, а останалите - зависи от ситуацията, интонацията и т.н., но от познати определено ми звучи лицемерно.

# 23
  • Мнения: 27 524
А какво да кажа аз, дето свекърва ми ми казва "муцинка" и "муцунка"  Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 1 930
Какво да кажа......не мога да понасям да се обръщат така към мен  Sick

# 25
  • Мнения: 2 161
Харесват ми.Само "душа" ме дразни,както и всичките й производни.

# 26
  • Мнения: 2 258
Нямам нищо против изброените обръщения,използвам ги и не се дразня,когато някой се обърне към мен по този начин.Сигурно следващата тема трябва да е "Има ли нещо,което все пак не Ви дразни?" Thinking

# 27
  • Мнения: 515
Ако е някой, за който не ми пука, няма да ми направи гадно впечатление. В останалите случаи обикновенно си казвам, че не ми харесва обръщението.

# 28
  • Мнения: 5 539
На мен пък ми харесват Grinning Става ми много приятно, когато някой се обърне така към мен, дори да не е близък човек. Не ме интересува дали е лицемерно.
Милите думи са за това, за да ти стане мило на душата.

# 29
  • ГО
  • Мнения: 3 955
На мен пък ми харесват Grinning Става ми много приятно, когато някой се обърне така към мен, дори да не е близък човек. Не ме интересува дали е лицемерно.
Милите думи са за това, за да ти стане мило на душата.
Съгласна съм,особено ако ги каже моя мъж на пример.Иначе си викаме"мило"

Общи условия

Активация на акаунт