Испания

  • 38 882
  • 738
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 204
Здравейте дами! Има ли някоя от вас, която живее на Майорка? Имам няколко въпроса. Благодаря предварително.

# 346
  • София
  • Мнения: 529
Здравейте,
Записванията за училищата са по зони/ зона на живеене или зона на работата на родителите/.
http://www.ceice.gva.es/es/web/admision-alumnado

Разгледайте ли този сайт,мисля че са вписани в коя зона, кои училища влизат. Би трябвало да има и mapa escolarizacion с улиците и училищата Simple Smile

Много благодаря! Flowers Rose

# 347
  • Мнения: 3 390
Здравейте, за влизане в БГ от Испания иска ли се някакво обяснение освен ПСР тест?

За малки деца също ли се иска ПСР?

# 348
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Обяснението го даваш в декларацията, която попълваш за генериране на QR кода. За децата, без да съм сигурна, ми се върти нещо от 6 години нагоре.
Пп, да от 6 години нагоре искат тест.

Последна редакция: чт, 13 май 2021, 16:46 от Тарталета

# 349
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 828
За влизане в България не се генерира код, само за Испания се иска.
От 01 май може да се влезе и с антиген тест, не само с ПСР.
https://www.mh.government.bg/bg/novini/aktualno/ot-1-maj-dejstva … vlizane-v-blgari/

# 350
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
А ако имаш поставена едната доза ваксина какво следва?

# 351
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 828
Пак тест. Искат и двете дози ваксини, като от втората да са минали 14 дни. Поне това четох в заповедта.

# 352
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
То каквато е каша с тези ваксини ще видим какво ще измъдрят накрая.

# 353
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 828
Да. На моя мъж пратиха смс, за да заяви сита за ваксината. Ама кога и с каква, още не е отворил линка да види какво ще е.

# 354
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
Зависи от възрастта. Като отвори линка ще види на коя дата и в колко часа, както и къде трябва да иде, но не и типа ваксина. На мен ми сложиха Астра Зенека първата доза, ама втората не е ясно дали ще я слагат или ще сложат друга или изобщо няма да я сложат, а и не те питат каква ваксина искаш, което не е правилно, но както и да е.

# 355
  • Мнения: 3 390
Обяснението го даваш в декралацията, която попълваш за генериране на QR кода. За децата, без да съм сигурна, ми се върти нещо от 6 години нагоре.
Пп, да от 6 години нагоре искат тест.

Благодаря. А причината трябва ли да е "основателна"?
Питам от Исп за БГ пътуване.

# 356
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Моя грешка, не съм дочела. Не е необходимо да е основателна причината. Ама декларация продължава да се попълва, мисля. Само дето няма код.

# 357
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 828
При пътуване със самолет за Испания само ПСР ли допускат? Може ли с антигенен тест да се влезе? Чета в страницата на министерството на здравеопазването:
Цитат
A su vez, en cumplimiento de la Resolución de 11 de noviembre de 2020, de la Dirección General de Salud Pública, relativa a los controles sanitarios a realizar en los puntos de entrada de España, a los pasajeros procedentes de cualquier país o zona de riesgo, de los recogidos en el ANEXO II (se actualiza cada 15 días en esta misma página) de dicha Resolución, se les podrá solicitar, en cualquier momento, la acreditación del resultado negativo de la Prueba Diagnóstica de Infección Activa para SARS-CoV-2 (RT-PCR, TMA, RT-LAMP) y podrán ser sometidos, a su llegada, a una nueva Prueba Diagnóstica de Infección Activa.

В българския единен информационен портал дават:
Цитат
Испания вече изисква всички лица над 6 години, които идват от рискови зони във Франция и влизат в Испания по суша, да разполагат с отрицателен PCR (RT-PCR), TMA или друг диагностичен тест, основаващ се на сходни молекулярни технологии, направен до 72 часа преди влизането им в Испания.
https://coronavirus.bg/bg/news/1618
https://www.mfa.bg/bg/covid19map/Europe/spain

Вярно, че всичко се променя периодично, но за момента това е написано. И се чудех какви са тези други тестове.

# 358
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Ако ви е интересно, Madrileños por el mundo: Sofía.

Има някои малки неточности /като театър "Иванов" - "Иван Вазов"/.

Аз изпращам линка на всички мои приятели испанци.

# 359
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Останах потресена как обясняват , че през 80те хората от средната класа  не са мижели да си позволят да имат грамофон.
Бил е привилегия, само за тези, работили в чужбина.

Последна редакция: сб, 15 май 2021, 10:26 от sl

Общи условия

Активация на акаунт