Имате ли нужда от промяна на дома? Консултирайте се с Диана Кръндева!

  • 196 241
  • 2 533
  •   1
Отговори
# 1 140
  • Мнения: 46
Здравейте,
Прикачвам снимка и имам въпрос относно осветлението на тавана. Някой дали е запознат как точно е монтирано то? Доколкото разбирам е сложено на окачен таван, но това което не ми е ясно, самият окачен таван, дали е изрязан и осветлението 'вградено' в него, или по някакъв друг начин?
Скрит текст:

# 1 141
  • Мнения: 919
Според мен ти завижда! Наскоро една позната ми призна, ми била завиждала за разни неща, а аз си мрънкам за някакви неща и нея това я било дразнело, защото видиш ли колко други неща съм била имала и постигнала. Може и тя така да се сравнява с теб 🤷🏻‍♀️

# 1 142
  • София
  • Мнения: 371
https://www.google.bg/search?q=brave+ground+color&tbm=isch&a … ii=loYM_6bjcKFNOM

Здравейте отново Диана  , въпроса ми е  на тези стени от линка  или малко по- светло  + светъл естествен паркет  и тъмно сива гарнитура какво мога да включа за килим , пердета и декорация / също и цвят за Тв модула ?
Тавана е бял
Ще е грешка ли сивото и кафявото в интериора ?

# 1 143
  • София
  • Мнения: 670
Здравейте,
Прикачвам снимка и имам въпрос относно осветлението на тавана. Някой дали е запознат как точно е монтирано то? Доколкото разбирам е сложено на окачен таван, но това което не ми е ясно, самият окачен таван, дали е изрязан и осветлението 'вградено' в него, или по някакъв друг начин?
Скрит текст:


Здравейте, да, "срязан" образно казано. Така се работи с окачените тавани, срязват се и се монтират телата. Тук ви обърква това, че има лайсна и отгоре, върху тавана, тя е и за красота, но и за да се вградят малките диоди в нея.

# 1 144
  • София
  • Мнения: 670
https://www.google.bg/search?q=brave+ground+color&tbm=isch&a … ii=loYM_6bjcKFNOM

Здравейте отново Диана  , въпроса ми е  на тези стени от линка  или малко по- светло  + светъл естествен паркет  и тъмно сива гарнитура какво мога да включа за килим , пердета и декорация / също и цвят за Тв модула ?
Тавана е бял
Ще е грешка ли сивото и кафявото в интериора ?

Защо да е грешка сивото? То е един от най-благородните цветове и има свойството да се променя, в зависимост от текстилните аксесоари и осветлението.
Не знам какъв тип си представяте ТВ модула, но ако е родствен с паркета, ще е добре. За килими, завеси, възглавнички и т.н. погледнете по-надолу в линка, който сте приложили. Със синьо е чудесно, с оранж става топло, а с тюркуаз предизвикателно /само с червеното е малко тежко, защото е много родствено с кафявите/. Така че, давайте така, както мислите че е най-близо до характера ви!

# 1 145
  • София
  • Мнения: 371
Много благодаря за подкрепата Simple Smile и стеахотните съвети за сетен път

# 1 146
  • София
  • Мнения: 670


Сивото...отдавна се каня да говорим за него. Клишето "сиво ежедневие" и още много, много подобни влязли в езика ни отдавна, изглежда отблъскват дори мислите за този благороден цвят в интериора. Но сивото е неприятно само когато е свързано с времето. Така както любимото ни бяло, то има толкова нюанси, че често дори окото ни не може да ги различи. Това е цвета, който може да смекчи всеки силен тон, да го направи по-умерен и красив.
Не се страхувайте от сивото, погледнете го с разбиране, сложете го до който искате ярък цвят и то ще разкрие богатството си.

# 1 147
  • Мнения: 4 378
Относно мивката под прозореца - не е само плискането на вода. Трябва да се внимава какъв е прозореца и как се отваря така, че да не се блокира. Според мен лично не е удачно място. Вкъщи под прозореца са индукционните котлони. Нямаме вентилатор отгоре, защото отварям леко прозореца като готвя. Така са го решили тук, но ние сме под наем временно и свикнах. Иначе у дома в нашата си къща под прозореца на кухнята е малка маса, където ядем закуска и си пием сутрешното кафе. Гледката е към двора ни, така че е приятно. Ако прозорецът се пада така, че да има плот и шкафове, то бих го запазила като плот, но това е лично мнение.

За сивите цветове - също като бялото сивото не е само сиво. Според нюанса може да изглежда топъл, студен, както и с различни оттенъци. Всичко зависи от съседните цветове, които го ''замърсяват'' и как се съчетават с останалите цветове в сивото. Според мен не е толкова неутрален цвят, защото може да съдържа както червено, така и синьо, жълто или зелено като оттенък, но този оттенък няма да изпъкне без помощ от други цветове в помещението. Най-лошото е ако стане ''конфликт'' между оттенъка в сивото и друг доминиращ цвят в стаята. Няма да е красиво и ще дразни окото. Помня една клиентка, на която правихме план за ремонт на единия етаж на къщата и искаше да ремонтира кухнята. Направихме всичко перфектно, остана много доволна от разположението на всичко и планировката, но избра грешен цвят сиво за вратичките на шкафовете и чекмеджетата в кухнята (с черни гръб и плот). Не се допита до стилистката, а си поръча сама от някъде кухнята. Монтираха й кухнята и това сиво светна в един зеленикакъв цвят, заради цвета на стените в кухнята и светлината в стаята от прозорците. Тя изпадна в шок и след 2 дни вече беше в акция да пребоядисва стените на кухнята в бяло. Ама неутралното бяло, без жълти и други примеси. Заради сивата кухня тези бели стени изглеждаха бледосиви, макар че бяха боядисани с най-неутралното бяло. Вдигна ръце и го остави така. Сложи черни маса и столове като плота и гърба и стана съвсем не това, което искаше, но не й се занимаваше повече. Всичко заради сивите вратички на шкафове и чекмеджета в кухнята.

# 1 148
  • София
  • Мнения: 670
....но избра грешен цвят сиво за вратичките на шкафовете и чекмеджетата в кухнята (с черни гръб и плот). Не се допита до стилистката, а си поръча сама от някъде кухнята. Монтираха й кухнята и това сиво светна в един зеленикакъв цвят, заради цвета на стените в кухнята и светлината в стаята от прозорците. Тя изпадна в шок и след 2 дни вече беше в акция да пребоядисва стените на кухнята в бяло. Ама неутралното бяло, без жълти и други примеси. Заради сивата кухня тези бели стени изглеждаха бледосиви, макар че бяха боядисани с най-неутралното бяло. Вдигна ръце и го остави така. Сложи черни маса и столове като плота и гърба и стана съвсем не това, което искаше, но не й се занимаваше повече. Всичко заради сивите вратички на шкафове и чекмеджета в кухнята.

Не мисля, че за всичко е виновно сивото, особено за стените...сигурно знаете, че цветa зaвиси от това как материала поглъща светлината.

Последна редакция: ср, 20 яну 2021, 00:29 от Диана Кръндева

# 1 149
  • Мнения: 4 378
Мисълта ми беше, че ако се беше съобразила какъв вид сиво да избере, щеше да си спести пребоядисване и нежелан резултат. Защото сивото не е просто сиво.

# 1 150
  • София
  • Мнения: 670
Мисълта ми беше, че ако се беше съобразила какъв вид сиво да избере, щеше да си спести пребоядисване и нежелан резултат. Защото сивото не е просто сиво.

Точно!

# 1 151
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Аз съм правила плесенясало сиво, много неприятен цвят, на картончето ми изглеждаше толкова хубаво топло...

Е, пребоядисах!
Обица - или проба, или нещо за сравнение, защото като се опне на стената не се знае резултата, бежовото може да излезе розово!

# 1 152
  • София
  • Мнения: 670
Аз съм правила плесенясало сиво, много неприятен цвят, на картончето ми изглеждаше толкова хубаво топло...

Е, пребоядисах!
Обица - или проба, или нещо за сравнение, защото като се опне на стената не се знае резултата, бежовото може да излезе розово!

Говори ли сме - стената е като косата - може да се боядиса пак!
Но моят съвет е да се ползват качествени бои и при възможност фабрично тонирани. Изненадите тогава са малко. Да, има разлика в цената, но ако си сметнем разхода, спрямо времето, ядовете и покривността /добрите бои изравняват бързо и често имат по-нисък разход на квадрат/, цената е добра.

# 1 153
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Аз от години ползвам dulux, качеството е добро, но оплесках цвета. Нямаха готово сиво което исках, та втори път тонирах.

# 1 154
  • тук и там
  • Мнения: 11 511
Здравейте Диана,
Бихте ли обяснили принципа на работа на инериорният дизайнер. Когато човек се обърне към интериорен дизайнер,какво следва? Изготвяне на проект примерно (за който се плаща,дори и да се откажа)или друго?.Когато се изготвя проект -какво се включва в него- цветовете, или и мебелите и цялостното обзавеждане,които се набавят от дизайнерът .Поставянето на настилки и другите груби работи от кой се поемат-аз ли избирам майстори,или агенцията си има хора с които работи? Или се изготвя проект,плаща се за него и после аз самата си търся изпълнители и мебели? Какви са цените(ориентировачно)-примерно за апартамент 100 кв ? Цената на квадратен метър ли е?Общо взето ме интересува какъв е принципа на работа,и дали бих могла да си позволя чисто финансово да ползвам услугите на интериорен дизайнер.
Имаме една малка вила в едно село,но от доста време си играем на 'счупен телефон",защото не сме на място и не следим работата и изпълнението,и в края на краищата се оказва винаги 'че нещо не сме се разбрали " и като отидем  се оказва че сме дали едни пари за нещо ,което не се е получило както сме го искали и съответно не ни харесва..
От отговори от типа на "зависи" не получавам никаква информация.Не знам защо,хората ползвали услугите на някой интериорен дизайнер,не са показвали тук снимки, и не са говорили за финансовото изражение на нещата(което за мен е най-важното !!!).Видях в един сайт,че има и "идеен проект". Това означава,че се прави проект и после аз сама си го реализирам ,така ли? Много станаха въпросите,но предполагам че на голям процент от хората тук  ще им бъде интересно и полезно.

Последна редакция: пт, 22 яну 2021, 14:40 от Kaisia

Общи условия

Активация на акаунт