АВГУСТОВСКИ слънчица радват мамини сърца!

  • 13 665
  • 277
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 353
И НЕТИ РОДИ!!!ИМА СИ МОМЧЕНЦЕ-3800 52СМ.ДА И Е ЖИВ И ЗДРАВ МАЛКИЯ ИВАЙЛО И МНОГО ДА ГИ РАДВА

# 211
  • Мнения: 1 617
ЧЕСТИТИ БЕБЧЕТА НА hrisi_sf , veni-hristova , Emelle и НЕТИ ! ДА СА ИМ ЖИВИ И ЗДРАВИ И МНОГО ДА ГИ РАДВАТ! newsm51

Eliona А КАКВО Е БЕБЧЕТО? newsm78

Момичета току що гледах министър Масларова по БТВ докато си пиех кафето. И тя каза в прав текст, че закона няма да хване завареното положение. Т.е. нас.  #Cussing out Тъкмо се надявах да имаме шанс, ама не. smile3516
Сега ще изляза малко на разходка докато е по хладно и следобед пак ще наминавам.
Нека и родилите мами да не се притесняват да пишат тук. Както каза Кабив ние сме една група, а проблемите с които те вече се сблъскат вълнуват и нас на които им предстои това събитие. yes Макар че с бебето вече по-трудно се отделя време за форума се надяват да имат възможност да се включват.
Velmar къде се загуби? Как се адаптирахте в домашната обстановка? newsm78
Целувки за бебоците и тумбачетата.  love001

# 212
  • Sofia
  • Мнения: 852
ЧЕСТИТО НА НЕТИ! МНОГО ДА ВИ РАДВА МАЛКИЯ ИВАЙЛО!

Виждам, че вече има няколко обебили се мами, които нямат търпение да пишат в "Родени през 2006". Моето лично мнение е по-добре да ни изчакат за началото на септември, когато вече всички би трябвало да гушкаме своите бебоци и ще сме се отчели. Не би било добре да се разделяме сега на родили/неродили, защото първо ние сме си една "банда" Mr. Green и второ, ние необебилите се също се вълнуваме от проблемите на обебилите се.  Така че, давайте смело, обсъждайте си всички грижи пред нас Grinning Но, разбира се, това си е мое мнение, ако настоявате няма проблем да направим една тема и в "Родени през 2006". Подайте ми само заглавие и до ден-два ще имате отчетна тема.


И на мен малко ми е мъчно, че част от момичетата вече ги няма  в нашата темичка. През последните няколко месеца всички ние създадохме едно "малко" голямо семейство и споделихме помеду си чувства, свързани с едно от най-важните неща в живота на всяка жена - създаването на нов живот.
Надявам се да запазим  връзка и след като се появят бебоците ни, защото мисля, че освен общите чувства, които ни вълнуваха и ще ни вълнуват за напред, ние станахме и приятели. Но всеки сам преценява, къде да се включва във форумите.
Сега отивам да си купя стерилизатор, лъжичка и още една, две дреболийки. А, също и ще си търся прах за пране Сано максима, защото от Тео-то изобщо несъм доволна. Ако някой знае къде има, да свирне. По обяд съм на козметик и вече ще съм 100% готова за "Събитието". Дано само не чакам две седмици.
Това е от мен за сега.
Лек ден на всички!

# 213
  • у нас
  • Мнения: 660
Добро утро момичета
ето още една пракрасна новина
Вчера в 16,30 часа Дивас е родила своя син Мариян.Юнака е тежък 3980гр и цели 53 см.
Честита ти сладка рожба Дивас.Бъдете живи и здрави и мноооого щастливи.Баткото да помага,малкия да слушка и папка,а мама бързо да се възстанови.
Чакаме те с подробности около раждането.

# 214
  • у нас
  • Мнения: 660
Голямо честито на Emelle и НЕТИ  bouquet  bouquet  bouquet
Да са им живи и здрави бебчетата.Да растат спокойни,умни,красиви и с много късмет дечицата. На мамите бързо и безболезнено възстановяване и прибиране вкъщи.

# 215
  • Мнения: 409
4ЕСТИТО НА EMILE.NETI,I DIVASМного да ги радват малките бебоци baby_neutral,а на мамите барзо вастановяване.Жени за уригването опитаи да му дава6 малководица след млякото,аз му давам Mколкото да си приплакне устата,Каклто е трагнало днес 4акам о6те бебоци Hug.Miss ми се губи не6то,или в4ера е празнувала до касно Mr. Green.

# 216
  • у нас
  • Мнения: 660
Mimss трябва да ражда днес,поне така и беше казал нашия доктор.Нали аз,Дивас и Mimss раждаме при един и същи лекар.Те двечките даже ще успеят да се засекат в РД.Може и в една и съща стая да са,защото пациентките на доктора ни са все във виповете,а те не са много на брой.Стискам палци на Mimss всичко да мине бързо и леко Praynig

# 217
  • Мнения: 74
 newsm03 newsm03 newsm03 newsm03 newsm03ЧЕСТИТО на Дивас,  Emelle и НЕТИ!!!  love001  love001  love001  love001  love001
 
БЪРЗО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ НА МАМЧЕТАТА И ВИ ЧАКАМЕ ОТНОВО!

 breastfeeding breastfeeding breastfeeding breastfeeding breastfeeding breastfeeding breastfeeding breastfeeding breastfeeding breastfeeding breastfeeding breastfeeding


Жени, дръж бебето изправено на рамото ти след като се нахрани и докато не се уригне, не го оставяй на легълцето. Може и от храната да повръща, а не от това че не се е уригнало. консултирай се с педиатъра ти.

# 218
  • Мнения: 115
Здравейте момичета,
Първо искам да честитя на всички мами, който гушкат вече своите малки съкровища, пожелавам им много здраве и късмет.
Ние от събота сме си вече в къщи. И аз и малкият мъж се чувстваме добре. За сега Ангел е много спокойно бебче. Баткото е много щастлив и постоянно иска да помага. Каза че много обича малкото си братче, но се притеснява "да не вземе да стане момиче".
Искам да пожелая на всички, които очакват бебета леко раждане.
Благодаря на всички за хубавите пожелания.
Това е засега от мен.

# 219
  • В ЛЮтеницата
  • Мнения: 328
Честито на всички нови мами!
Да са ви живи и здрави бебоците и винаги бъдете толкова щастливи, колкото като гушнахте малкото бебе за първи път!!!

Благодаря на всички за поздравленията за рожденния ми ден! Аз покрай бебето замалко щях да го пропусна - не знам кой ден сме и коя дата е, но една сладка беззъба усмивка на Лора и забравям за умората!

EMELLE, ако те е шила д-р Григорова - ще имаш един наистина съвършен шев! - не че ти е до това сега...

Стискам палци на чакащите обебване! И съвет за тях - спете сега,че после нямааааааа Close!

# 220
  • Мнения: 1 053
ЧЕСТИТИ БЕБЕНЦА НА DIVAS,EMELLE,НЕТИ

 smile3525 smile3525 smile3525 smile3525 smile3525 smile3525

[color=deepskyblue]ДА СА ИМ ЖИВИ И ЗДРАВИ И САМО ХУБАВИ ЕМОЦИИ ДА ИМАТ С ТЯХ[/color]  newsm44 newsm44 newsm44.

Аз също съм съгласна с Kabiv заедно да се преместим в нова темичка Hug Hug Hug,а между другото Kabiv благодаря ти за юридическите аспекти,копнах си темата и когато ми потрябва ще я отварям и ще прочета каквото ме интерисува -СТРАХОТНА СИ Joy Joy Joy
А относно завареното положение и аз гледах министър Масларова и тя категорично заяви,че новия закон влиза в сила от 01.01.2007г. и няма да има заварено положение,защото нямало как законите да бъдат "заварени",така че ние няма да сме в тази графа,но пък да сме и живи и здрави и на неродилите все още мами пожелавам да си гушкаме скоро едни здрави и прекрасни бебчета.  newsm10 newsm10 newsm10 newsm10

# 221
  • Мнения: 65
dobar den i ot men Wink
chestito na novite mami i vsichko nai prekrasno ot tuk natatak
i sas vseki izminal den ochakvame i nai- malkite bebocheta ta da sformirame nova drujinka bebchetata i na tehnite mami ii opredeleno netriabva da se delim oshte Laughing
a i az chuh dnes po novinite che niama da imame shtastieto da se vazpolzvame ot novia zakon.
priaten sletobed navsichki

# 222
  • Мнения: 136
ЧЕСТИТИ РОЖБИЧКИ на DIVAS,EMELLE и НЕТИ!!!  bouquet

Да са ви живи и здрави, да растат послушни и само с щастие да ви даряват!!!  bouquet

Ние сме добре с Ники, той е много послушно бебче, папка и спинка. Кърмим се когато той поиска и все още нямаме твърд режим, но е хубаво, че нощно време спи по 6 часа и не се буди. Така и аз успявам да се наспя и да имам сили през деня Grinning

И аз гледах днес Масларова и се разочаровах доста от думите й. Много се надявах и нас да ни хване новия закон, ама да сме живи и здрави Grinning
Kabiv много благодаря и аз за представената тема за юридическите аспекти! Супер си!

Успех на всички, тръгнали към болницата! Лек ден и целувки!!!

# 223
  • Мнения: 1 000
Момичета, ние от сдружение „Настоящи и бъдещи майки” искаме да ви инфромираме за положителните промени, които Парламентът прие в Кодекса за социално осигуряване, в частта му за майчинството. Досега майките получаваха 90 % от осигурителния си доход 3 месеца след раждането. Сега този период става 9 месеца. След това майката продължава да си взима 160 лв до 2-годишна възраст на детето, догодина най-вероятно ще са 170 лв. Измененията предвиждат и нова възможност, ако майката иска да се върне на работа след изтичането на тези 9 месеца тя ще може да си наеме детегледачка от Бюрото по труда и държавата да й плаща тези 170 лв на нея. Това не означава, че другите варианти - да се взима половината майчинство или да се прехвърли майчинството отпадат. Детегледачката е просто нова възможност. Искам да благодаря на всички, които взеха участие в протестите и в подготовката им, както и на всички които се подписаха в подписката. Уверявам ви, че тези промени бяха приети и благодарение на нас, което беше публично признато. Надяваме се като видите, че от нас зависи децата ни да имат по-добро бъдеще и че можем да променим нещата да се включите по-активно в бъдещите ни мероприятия. Сега на дневен ред са детските, приемаме всякакви предложения – моля обаче давайте ги във темата “настоящи и бъдещи майки – майчинство, права на майките”
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=120073.0

# 224
  • Някъде там...
  • Мнения: 795
Честито на новообебилите се мами.
Да са ви живи и здрави и много да папкат и слушкат.
На мамите бързо възстановяване.


Аз току що се връщам от болницата- първо бях на лекар при моя доктор да ми сложи хапче за предизвикване във влагалището и сега си сложих едно малка част от хапчето между зъбите и венеца. И доктора ми каза никакво ядене и пиене от сега  Cry Прати ме на запис на тоновете в болницата и ме сложиха в предродилната зала и до мене имаше една , която много е болеше и така викаше Shocked направо се шашнах. Всички стаи бяха заети.
Тоновете бяха много добри и акушерката ми каза, че получавам и контракции , но аз нищо не усещах. От 10.30 до сега леко ме стяга само корема , сигурно хапчето вече действа.
И в 20.00 часа доктора ме иска в болницата и да видим до къде ще е докараме-нормално ли ще е раждането или със секцио, че бебето ми е високо и няма изгледи да пада надолу, но пък трябва да се предизвика , защото водите са ми много намалели и дори щяли да бъдат с друг цвят от обикновенния.
Еми мили момичета аз ще се изкъпя сега , ще се подготвя за голямото събитие и ще полегна малко да си почивам и към 19.30 потегляме за болницата. Дано всичко мине без проблеми Praynig
А пък ако се роди бебчо след 12 часа , т.т на 17.08 това ще бъде най-големия подарък за татито, т.к  той има рожден ден на 17-ти. Та продължава с празненството ,както сме го почнали от снощи Joy. Добре се напразнувахме вчера  Mr. Green

Еми това е от мен момичета. Лек ден ви желая и безпроблемно раждане на всички очакващи.
Ще пиша след няколко дена или седмица може би , ще видим кога Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт