АВГУСТОВСКИ слънчица радват мамини сърца!

  • 13 674
  • 277
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 353
Здравейте мамчета! Да се похваля и аз! Вече си имам още едно слънчице! Родих на 4.08. момиченце. Казва се Елица. Тежи 3,250 кг. Дълга 49 см. Желая на всички живи и здрави дечица и много да ви радват!!!

# 76
  • Някъде там...
  • Мнения: 795
Здравейте и от мен:)
Честито момиченце на Блу и dani2!
Честито момченце на Теди84!
Нека малкита съкровища ви радват много и да слушкат и папкат многоо и само щастие и радост да ви носят.
На мамите бързо възстановяване.
 

До сега спах малко ,че цяла нощ не съм мигнала незнайно защо Cry
Тъкмо заспах към 7 сутринта и трябваше да ставам за прегледа. Доктора ми каза, че нямам все още никакви признаци, но във вторник да му се обадя и в сряда сутринта съм при него да ми сложи едно хапче и сряда вечерта отивам в болницата да раждам. Та на 16-ти или 17-ти август ще си имам и аз едно бебченце Simple Smile Simple Smile Simple Smile

А за идеята на Kabiv каквото решите това, аз съм За за всичко  Wink

Това е от мене леко раждане на всички и спокойни, добрички и послушни бебчета на всички родили мами.

 

# 77
  • Марс
  • Мнения: 439
ЧЕСТИТО ДАНИ ДА ТИ Е ЖИВА И ЗДРАВА МОМАТА И МНОГО ДА ТЕ РАДВА.  bouquet

Kabiv, аз съм за конкурса  Peace сигурно аз ще съм към 150-тото. Simple Smileвъпреки, че ми се щеше по-рано, нооооооо имам чувството, че ще отида Септември. За конкурса аз ще замеся многооооооо виртуални тортички и сладки Hug



На всички мами на stand-by леко раждане и здрави и красиви бебчета Peace

# 78
Здравейте момичета, днес се чух с Анни 78 вече са ги изписали със малкия Кристиан и са си в къщи, ще чакаме повече подробности от нея, как е минало самото раждане!
При мен нищо ново, току що се връщам от дълга разходка до центъра на града и обратно. Отне ми към 2 часа с кафенцето долу де!
Лека нощ на всички и леко раждане на тези които са още 2 в 1.
Забравих да кажа, че съм ЗА предложението на Kabiv за конкурс на бебчетата! Hug

# 79
  • Мнения: 372
Здравейте,   Laughing
  Поздравления на вс новородили мами, нека рожбите да им носят само радост и щастие.  bouquet[/b]
Благодаря мн.  Hugна вс. за милите думи.
Днес ни изписаха и вече сме на спокойствие в къщи.Кристиан е едно съкровище и вече разбирам, че наистина детето е най-свидното на света.
   За раждането – стана неочаквано, правих си планове да раждам в Плевен, но не успяхме да стигнем до там. В понеделник, както си работех на комп., реших да си почина малко и се опънах на дивана, и изведнъж , към 23.30ч.,усетих нещо ми подмокри, отидох в банята и шурна кръв и съсиреци, уплаших се мн., защото не съм имала нито една болезнена контракция. Закараха ме в болницата, там ми казаха че имам разкъсване на плацентата. Сложиха ме на система да предизвикат раждането и док. ми спука мехура. И така в 1.40часа на 08.08.2006г се роди моето съкровище. Като се роди помня как излезе и отрязаха пъпната връв, но след това нищо, защото съм имала разкъсвания и са ми били упойка да ме шият и да ми правят кюртаж. Това е в общи линии.
На всички мами, очакващи щастливото събитие желая мн. по-безпроблемно и леко раждане Grinning
[/color]

# 80
  • Мнения: 2 035
ЧЕСТИТИ БЕБЧЕТА НА ВСИЧКИ НОВООБЕБИЛИ СЕ МАМИНКИ   bouquet
Нека ви са живи и здрави малките слънчица и много да ви радват!    love001

# 81
  • у нас
  • Мнения: 660
Честито и от мен на всички нови майчета на сладки зайчета

Много здраве,щастие и късмет пожелавам на бебчетата,а на мамите бързо възстановяване и само положителни емоции

# 82
  • Мнения: 1 620
ЧЕСТИТО НА dani2! ДА ТИ Е ЖИВА И ЗДРАВА ДЪЩЕРИЧКАТА И МНОГО ДА ТЕ РАДВА!  newsm51 ВЕЧЕ СИ ИМАШ 3 МОМИЧЕНЦА И ТАТКОТО ТРЯБВА ДА Е МНОГО ГОРД С 4 ЖЕНИ В КЪЩИ. Hug

# 83
  • София
  • Мнения: 12 568
Аз чакам sms от Vesika , която от два дни е в Майчин дом. Приеха я, защото й падна тапата и сега чакаме и нейният голям-малък мъж. Така че още един мъж е на хоризонта, дай Боже раждането да е леко.

# 84
  • Мнения: 136
Здравейте, мамчета!!! Grinning
Много благодаря на всички за поздравления!!!  bouquet
ЧЕСТИТО и на всички скоро обебили се мамчета! Да си ви живи и здрави малките съкровища!!!

Ние сме си вкъщи от няколко дена, но трудно намирам време да пиша и да чета всичко. Sad
Все още свикваме един с друг, храним се когато поиска малкия и нямаме установен режим още.
Иначе сме добре и двамата, аз все още се възстановявам, но вече мога да кажа, че почти забравих раждането, а си мислех, че това никога няма да го кажа Shocked

Раждането мина добре, приеха ме в Шейново в петък на 4.08 заради преносването и ми казаха, че на другия ден ще го предизвикат с хапче. Shocked Аз като се притесних и се шашнах, та вечерта към 9-10 часа ми започнаха контаркциите и то направо на 5 минути и то доста болезнени. Малко по-късно ме прегледаха и вече имах 2 см разкритие, контракциите продължаваха и то вече на 3 минути, като ставаха все по-силни и болезнени. Към 3-3.30 през нощта вече бях с 4-5 см разкритие и ме преведоха в предродилна зала, включиха ми система с окситоцин и обезболяващи, контакциите продължаваха и ставаха все по-болезнени, но обезболяващите ми подействаха и между контракциите дори успявах да заспивам Simple Smile
Към 5.30-6 започнаха напъните и когато главичката на бебчо почти се беше показала ме преведоха в родилна зала. После с 2-3 напъна и бебчо се роди и проплака. Grinning
Това наистина беше най-невероятното изживяване, да видиш как даваш живот и как една малка душица се появява на този свят. Толкова много се развълнувах тогава, че очите ми се напълниха със сълзи и не можех да повярвам на това Чудо на природата! Благодаря на Господ за малкото съкровище, с което ни дари!!!
След това малко ме шиха, е нямаше как да мина без няколко шева, та сега все още се дооправям, но скоро ще минат и те. Много съм доволна от целия екип, от акушерките и лекарите, всички бяха много внимателни и напълно отдадени на работата си!

В Шейново се засякохме с Velmar и tedy79, Velmar роди малко след като се видяхме, а на tedy79 й предстоеше секцио на другия ден. Дано и двете да се възстановят бързо и скоро да ги изпишат с малките им съкровища.

Чакаме новини и от Vesika и от всички, който са тръгнали към болницата.
Kabiv ще чакаме да разкажеш, ако можеш разбира се, лекцията от 15.08 за промените в закона. Аз това, което разбрах, че последно е прието е: всички майки ще получават 90% от заплатата си до навършване на 9 месеца на детето, включително и за тези, на които децата им към 01.01.2007 още не са навършили 9 месеца. Това означава, че ще ни хване и нас след Нова година, но да видим какво ще ви кажат на лекцията.

Сори, че стана толкова дълго, целувки от нас и до скоро!

# 85
Здравейте настоящи и бъдещи майчета! На настоящите - ЧЕСТИТО, а на бъдещите - БЕЗПРОБЛЕМНИ ПОСЛЕДНИ БРЕМЕННИ ДНИ И ЛЕКО РАЖДАНЕ!
Аз редовно чета, макар и да не пиша много във форума.
Моята дъщеричка се роди на 08.08.2006, 3.250 кг. и 50 см. Казва се Ния и засега е изключително спокойно и послушно бебе. От вчера сме си у нас. Добре че не сме забравили всички умения от отглеждането на каката, та се справяме някак си. За раждането: цялата работа продължи точно 1 час и 20 минути. Приеха ме в болницата в 10.30 с леки контракции /на 4-5 мин./, след пукане на водите, система с окситоцин и 3 напъна Ния проплака в 11.50. Пожелавам на всички необебили се мами подобни положетелни спомени от един от най-важните моменти в живота![

# 86
  • Мнения: 658
Имам да ви съобщя още две хубави новини:
tsveti_bg е родила момченце Любомир на 28 юли. Юлското-августинче е тежало 3.500 кг и е било високо 50 см.

От друга тема разбрах, че
Marinam също е родила момченце Виктор – 2.750 кг – 48 см. Юнското-августинче е родено на 25.юни - точно 40 дена преди термина 03.август

Честита бебка Ния на Busy! Да й расте здрава и щастлива Hug

Тази сутрин се събудих с много мрачно настроение, защото сънувах сън, който ми напомни за една неприятност, която ми се случи преди 3-4 месеца. Но после като отворих нашата темичка и като прочетох разказите на didka 25, anni78 и Busy се заредих с много позитивна енергия. Бързо, бързо осъзнах, че най-важното в живота предстои да ми се случи и не бива да се тормозя за малките нелепости покрай нас.

# 87
  • Мнения: 1 620
ЧЕСТИТИ БЕБЧЕТА НА Busy, tsveti_bg и Marinam! ДА СА ИМ ЖИВИ И ЗДРАВИ  И МНОГО ДА ГИ РАДВАТ!  bouquet

Аз днес си направих хубава разходка сутринта и следобед даже успях да си поспя малко. Сега чакам отново да се позахлади за да изляза пак на разходка.

Мамите които родиха се включват доста рядко при нас да разказват как са сладките бебчета. А на нас ще ни е интересно и полезно да прочетем как се справят и какво ни очаква. Wink Разказвайте, моля. Praynig

Kabiv дано да нямаш повече лоши сънища. Че допълнително те натоварват неприятно. И аз ще изчакам с любопитство да разкажеш темата от 15.08 за законите. И на мен ми хареса идеята за класацията. newsm10
Нещо не сме много активни напоследък. newsm78 Сигурно повечето са тръгнали да раждат. Laughing

# 88
  • Мнения: 575
Момичета,
пиша ви много на бързо да честитя на всички нови мами малките им съкровища. Аз съм на вилата, пътувах 150км и нито една контракциика. Разхождах се час и кусур и пак нищо... май ще пренося. Важното е че тук въздуха е друг и се чувствам супер добре, хладника.. и МТЕЛ предлагат GPRS net  за лаптопа...  рай Simple Smile
Сега отивам да се излегна на шезлонга с книжка и утре пак.

Целувам ви и се пазете много!!!

# 89
  • Мнения: 634
Хей, мами, какво е това затишие в нашата темичка...все пак сме едва средата на август... newsm78
 
ЧЕСТИТО НА МАМИТЕ С НОВИ БЕБЧЕТА!!!

didka25, добре дошла отново при нас! Hug

nana77, а Vesika само заради тапата ли са я приели? Дано не се налага да лежи дълго, защото аз вече една седмица си ходя без тапа и без признаци за раждане... #Crazy

Обърквация, завиждам ти за смелостта да пътуваш 150 км...аз имам възможност за избор между 2 вили (на 50 и на 30 км), но въобще не смея да отида...а като знам колко е хубаво и прохладничко там... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт