Клуб на храбрата шивачка - 22 тема

  • 46 855
  • 837
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 7 108
Здравейте група, може ли малко помощ. Дъщерята ме врънка да и ушия чантички от плат и стари дънки. Ще им сложа и подплата отвътре, но ми се иска да подплатя самия плат с нещо, което да му придаде форма и да стои твърдо, а не като бохча. Но не знам какво е и къде да търся. Нещо такова, това бялото какво е Blush


# 421
  • Мнения: 77
Мисля, че се казва Ризол. Проверете в сайта на Юта Русе.

# 422
  • София
  • Мнения: 86
Руселин се казва

# 423
  • Мнения: 7 108
Страхотни сте, благодаря ви !

# 424
  • Мнения: 1 750
Може и стара рентгенова снимка Grinning !

# 425
  • София
  • Мнения: 4 551
С рентгенова снимка няма да може да се пере. Аз слагам много тънък дунапрен, за да стоят чантите по-твърди. От дънков плат, като има и подплата, няма нужда от нещо за твърдост. Особено ако има вътрешни и външни джобове - това е достатъчно много плат, за да придава форма.

# 426
  • Мнения: 1 750
Когато използвам рентгенова снимка ,дори и картонена кутия от прах за пране или нещо друго, винаги зашивах и цип между външната част и подплатата,за да може да се изваждат тези неща и спокойно да се пере.

# 427
  • Мнения: 2
Продава се обемно подлепващо, лепи се с ютията, но си осатва леко пухкаво.Аз съм си купувала от онлайн магазин Аксиома

# 428
  • Мнения: 7 108
Май това обемно подлепващо е точно това, което ми трябва. Супер сте!

# 429
  • Бургас
  • Мнения: 1 990
Здравейте група, може ли малко помощ. Дъщерята ме врънка да и ушия чантички от плат и стари дънки. Ще им сложа и подплата отвътре, но ми се иска да подплатя самия плат с нещо, което да му придаде форма и да стои твърдо, а не като бохча. Но не знам какво е и къде да търся. Нещо такова, това бялото какво е Blush



Аз купувам точно за тази цел"топъл хастар" от един склад в Бургас. В бяло и черно го произвеждат. Това е някакъв пресован текстил, който купуват да стелки на децата, да предна стена на тонколони...по думите на продавачките. Ширината 110 см струваше 3 лв на линеен метър. Пере се.

# 430
  • София
  • Мнения: 500
Здравейте група слагам линг за липсващи части за навиване на калерче за Унион
https://www.aliexpress.com/item/4000553060011.html?spm=a2g0o.pro … ,searchweb201603_
Тук има много други джаджи за стари шевни машини

# 431
  • Мнения: 17
Disappointed RelievedDisappointed RelievedЗдравейте, новата седмица почва с "черно прокоба" още от много рано сутринта. Започвам да обвинявам подредбата на звездите и вероятно полтъргайста в къщи. Събудих се в 5 и си казвам, сега докато другите спят, аз ще тегля 4 тигелгета и ще имам нови парцалчета на седалките на колата. Правя ги от дебели памучни тишлайфери (дълги салфетки), които съм открила преди 100 години във втората употреба.

Май не се похвалих, че оглеждайки обявите за стари Униони се сдобих с крачен такъв, с идея да се разделя със доста изстрадалия с потрошените чаркаля. Вероятно е от това. Двете машини - крачната и с педала, бяха смазани и центровани най-щателно може би преди има-няма 10 дни, с помощта на Електричар, за което много благодаря.
Та връщам се на днешната прокоба. Защото крачната машина беше сгъната, решавам че ще работа на тази с педала. Беше дебеличко и я въртях на ръка. Почти свърших съз зашиването на първата върва (шнур) и иглата се измъкна. Наместих я, обаче на следващия ход се счупи. Като сложих нова игла започна да се бие по пластината и се подби. Най-хубавото е че въобще не подхваща долния конец и не прави никакъв тигел, само дупки. Да спомена, че реших да ползвам доста дебел конец също (конус 20).
Това е отдолу преди проблема
И отгоре преди проблема
Доста фрустрирана, разгънах крачния Унион и направо започнах със смяна на иглата и конеца (дебел конец и дебела игла за дебел плат) и по същия начин. Първо иглата не уцели отвора, а се биеше в плочката, а след това въобще не преплита конеца и няма никакъв тигел.
Другите тигели са от преди 10 дни.
Реве ми се, поръчах си доста тапицерия за да подновя диван, фотьойли и офис столове, за които ще ми трябва и шев, не само телбод (как се казваше тапицерския)  Cold Sweat Явно като съм поразглобила да почистя и смажа, нещо съм обърнала (объркала)
П.С. Благодаря много за линка, но категорично отказвам да работя с братския китайски народ, имам не добър личен опит и то на живо в БГ
П.П.С. След повечеот час тюхкане, се сетих да пиша в ютуба "машина не делает строчку" (как точно се сетих не питайте, добре че и той подсказва ), та ми дойде на акъла че съм завъртяла иглата - конецът се вдява не отпред-назад , а дясно-ляво. ХАХАХАХА Важното е все някога да ти дойде акъл, марак и малко. Простете ме за дългите излияния, но оплакването тук явно е част от просветлението.

Последна редакция: пн, 24 авг 2020, 14:02 от marygold:)

# 432
  • Мнения: 4 276
Ох така ли било за юниона пред зад.Като стигна до нея какво ли четене на руски ще падне.

# 433
  • Мнения: 17
Ох така ли било за юниона пред зад.Като стигна до нея какво ли четене на руски ще падне.
Извинявай, milincap, подвела съм те. Вярното е дясно-ляво. Ще го поправя и в предния пост. Има и много нагледни филмчета в ютуба, на руски. Само трябва да се сетим как да потърсим за да открием. Като имаш нужда питай тук, все някой ще се сети

# 434
  • София
  • Мнения: 1 887
Здравейте, да питам и тук - опасно ли е за новите ми шевни машини и оверлога омасляването с обикновено масло, а не вазелиново или друго от съвременните?

Общи условия

Активация на акаунт