Консултации с аюрведа специалист

  • 119 464
  • 757
  •   1
Отговори
# 165
  • Варна
  • Мнения: 346
Има ли определен ден от месечния цикъл, когато трябва да се направят хормоните за щитовидната жлеза.
Благодаря предварително

Не, няма значение. Относно времето през деня - най-добре след обед, поне 2 часа след храна.

# 166
  • Мнения: 8
Здравейте , д-р Викторов! На 50 г.съм с нередовен месечен цикъл и леки оплаквания от топли вълни. Появиха се болки в коленете и по-конкретно странично на коляното. Не водя застоял начин на живот, ходя пеш по 3-4км.почти всеки ден.Бихте ли ме посъветвали за терапия с подходящи Аюрведа методи? Благодаря!

# 167
  • Варна
  • Мнения: 346
Здравейте , д-р Викторов! На 50 г.съм с нередовен месечен цикъл и леки оплаквания от топли вълни. Появиха се болки в коленете и по-конкретно странично на коляното. Не водя застоял начин на живот, ходя пеш по 3-4км.почти всеки ден.Бихте ли ме посъветвали за терапия с подходящи Аюрведа методи? Благодаря!

Здравейте, не съм доктор, занимавам се с Аюрведа Simple Smile
Вземете си и приемайте една от долните две схеми:

1. Меносан
2. Реосто

1. Феминорм
2. Реосто

Прием според указанията на опаковките.

# 168
  • Мнения: 338
Здравейте! Възможно ли е от много стрес да се получи висок холестерол при перфектни останали показатели от кръвна картина и урина? Съотношение кг-височина също е идеално. Какво може да се направи за смъкването на стойностите?

# 169
  • Варна
  • Мнения: 346
Здравейте! Възможно ли е от много стрес да се получи висок холестерол при перфектни останали показатели от кръвна картина и урина? Съотношение кг-височина също е идеално. Какво може да се направи за смъкването на стойностите?

Възможно е, но е важно съотношението между различните липидни фракции. Само една от тях сама по себе си нищо не значи.

# 170
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Здравейте, Емил! Благодаря ви за темата!

Каква аюрведична комбинация ще препоръчате за мъж на 40г с високо кръвно обикновено е над 130/110, но достига чак 150/120? В комбинация с неравномерен пулс и сърцебиене от време на време. ПКК и другите кръвни изследвания са в норма, само липиден профил в горната граница и дефицит на вит.Д. Също има много стресова и отговорна работа, с много ангажименти. ЕКГ е в норма и ехография на сърце чиста.

Изписаха традиционни лекарства с доста странични ефекти, плюс омега-3, магнезий и Вигантол, но ми се иска да пробваме с Аюрведа и да лекуваме причината, а не следствието.
Благодаря предварително!

# 171
  • Варна
  • Мнения: 346
Здравейте, Емил! Благодаря ви за темата!

Каква аюрведична комбинация ще препоръчате за мъж на 40г с високо кръвно обикновено е над 130/110, но достига чак 150/120? В комбинация с неравномерен пулс и сърцебиене от време на време. ПКК и другите кръвни изследвания са в норма, само липиден профил в горната граница и дефицит на вит.Д. Също има много стресова и отговорна работа, с много ангажименти. ЕКГ е в норма и ехография на сърце чиста.

Изписаха традиционни лекарства с доста странични ефекти, плюс омега-3, магнезий и Вигантол, но ми се иска да пробваме с Аюрведа и да лекуваме причината, а не следствието.
Благодаря предварително!

Здравейте, мога да препоръчам следното:
1. (най-важно) Изцяло растителна храна поне за 2-3 месеца, а след това растителната да преобладава
2. (не по-малко важно) Ходене пеш, поне 5-6 км/ден и задължителна разходка сутрин по изгрев, 20-30 мин
3. Драстично намаление на приеманите добавени мазнини в храната
4. Абана (Хималая): 4 х 2 табл, независимо от храната; 4-5 месеца
5. Арджуна: 2 х 2 капс, след храна; 4-5 месеца
6. Ментат (Хималая): 2 х 2 табл, между храненията; дълго време без прекъсване
7. Лягане за сън до 22:30 ч. и ставане преди изгрев

Това гарантирано работи, но само ако се изпълнява цялостно. Частичното изпълнение води до частични резултати.

Успех!

# 172
  • Мнения: 338
Прилагам резултатите. Какво ще ме посъветвате според аюрведа?

Здравейте! Възможно ли е от много стрес да се получи висок холестерол при перфектни останали показатели от кръвна картина и урина? Съотношение кг-височина също е идеално. Какво може да се направи за смъкването на стойностите?

Възможно е, но е важно съотношението между различните липидни фракции. Само една от тях сама по себе си нищо не значи.

# 173
  • Варна
  • Мнения: 346
Прилагам резултатите. Какво ще ме посъветвате според аюрведа?

Здравейте! Възможно ли е от много стрес да се получи висок холестерол при перфектни останали показатели от кръвна картина и урина? Съотношение кг-височина също е идеално. Какво може да се направи за смъкването на стойностите?

Възможно е, но е важно съотношението между различните липидни фракции. Само една от тях сама по себе си нищо не значи.

Нямате причина за притеснения с тези показатели. Намерете си някакво хоби Smile

# 174
  • Мнения: 338
Хаха, благодаря за успокоението. Казаха ми коренна промяна в хранене и начин на живот, затова реших да се консултирам с Вас. Слънчев ден желая 😊

# 175
  • Варна
  • Мнения: 346
Хаха, благодаря за успокоението. Казаха ми коренна промяна в хранене и начин на живот, затова реших да се консултирам с Вас. Слънчев ден желая 😊

Сигурно са се пошегували с вас. Но разбира се, здравословният начин на живот е силно желателен за всички.

# 176
  • Мнения: 4
Здравейте, при поликистозни яйчници какво бихте препоръчал?
Благодаря предварително!

# 177
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Благодаря ви много за отговора, Емил! Ще пробваме и след 2-3м ще пиша за резултата!

# 178
  • Варна
  • Мнения: 346
Здравейте, при поликистозни яйчници какво бихте препоръчал?
Благодаря предварително!

Здравейте, Аюрведа не работи така, тя има нужда от по-широка картина на състоянието. В случая състояние на щитовидната жлеза, начин на хранене, двигателен режим...

# 179
  • Мнения: 4
Здравейте, при поликистозни яйчници какво бихте препоръчал?
Благодаря предварително!

Здравейте, Аюрведа не работи така, тя има нужда от по-широка картина на състоянието. В случая състояние на щитовидната жлеза, начин на хранене, двигателен режим...

Имам смесен възел на ЩЖ, начина ми на хранене е предимно КЕТО режим, работа под стрес и около 5-7 хиляди крачки на ден.
Спортувам рядко, мисля да го променя..

Общи условия

Активация на акаунт