Консултации с аюрведа специалист

  • 119 848
  • 766
  •   1
Отговори
# 750
  • Варна
  • Мнения: 350
Здравейте,какво Ви е мнението за Кайшор и Пунарнавади Гугулу за понижаване на пикочната киселина?Благодаря, предварително!

И двете са ефикасни, най-добре да се приемат в комбинация.

# 751
  • Варна
  • Мнения: 350
Моля, в две последоватлни изследвания, през три месеца креатинина ми е по-нисък от референтните стойности, продължава да пада. Има ли нещо, което аюрведа препоръчва в такива случаи?

Аюрведа винаги препоръчва да се открие причината за проблема и да се третира тя, а не симптомът.

Последна редакция: пт, 12 апр 2024, 09:54 от Рaдост

# 752
  • Варна
  • Мнения: 350
Здравейте. Последните няколко години никак не ми понася жегата и силното слънце. Кръвното ми пада и никак не се чувствам добре. Последните необичайно горещи дни напомниха за това. Обилното изпотяване, когато се движа ( макар и с нормално темпо) също допринася за некомфортното ми усещане като цяло.
С какво бих могла да направя живота си в топлите месеци нормален?
( Зимата пък все ми е студено със студени крайници).

Като начало спрете всички ферментирали храни, освен хляб с квас, както и всичкия алкохол, газирани напитки, всичко люто, пикантно, кисело, както и всички червени храни във всякаква форма (домати и т.н.).

# 753
  • Варна
  • Мнения: 350
Може ли мнение за това? Мислите ли, че е добра комбинация?https://www.iherb.com/pal/referral/pdp/MIH7580?productId=105174& … m_medium=appshare

Да, хубав е, тук се продава под името Герифорте на много по-ниска цена.

# 754
  • Мнения: 10 210
Какво стои зад идеята да се спрат червените храни?

# 755
  • Варна
  • Мнения: 350
Какво стои зад идеята да се спрат червените храни?

Образуват топлина в тялото.

# 756
  • Мнения: 758
Здравейте, Ашваганда по кое време на деня се пие? Има ли значение преди, след храна?

# 757
  • Варна
  • Мнения: 350
Здравейте, Ашваганда по кое време на деня се пие? Има ли значение преди, след храна?

Ако я пиете за по-добър сън - след вечеря.
Ако я пиете за повече енергия и жизненост - след закуската и обяда.
Винаги след храна.
Ако сте с наднормено тегло, забравете за Ашваганда.

# 758
  • Мнения: 204
Здравейте, препоръчвате ли шатавари за хормонален баланс и може ли да се приема при наличие на поликистозни яйчници, и противопоказно ли е при наличие на автоимунни заболявания, както повечето адаптогени които стимулират имунната система?

# 759
  • Sofia
  • Мнения: 26 387
Здравейте!
От 2мес.имам болки в коленете,пукане,схванатост...като се пораздвижи леко минават,но не отзвучават.
Има ли подходящи добавки за ставни проблеми?

# 760
  • Варна
  • Мнения: 350
Здравейте, препоръчвате ли шатавари за хормонален баланс и може ли да се приема при наличие на поликистозни яйчници, и противопоказно ли е при наличие на автоимунни заболявания, както повечето адаптогени които стимулират имунната система?

Не е подходящо в тези случаи.

# 761
  • Варна
  • Мнения: 350
Здравейте!
От 2мес.имам болки в коленете,пукане,схванатост...като се пораздвижи леко минават,но не отзвучават.
Има ли подходящи добавки за ставни проблеми?

Босвелия е подходяща билка, но само в комбинация с натоварване, напр. 3 х 10-15 мин ходене пеш дневно, без спиране и промяна на темпото.

# 762
  • Мнения: 204
Здравейте, препоръчвате ли шатавари за хормонален баланс и може ли да се приема при наличие на поликистозни яйчници, и противопоказно ли е при наличие на автоимунни заболявания, както повечето адаптогени които стимулират имунната система?

Не е подходящо в тези случаи.
Благодаря! А бихте ли препоръчали нещо подходящо?

# 763
  • Варна
  • Мнения: 350


Не е подходящо в тези случаи.
[/quote]
Благодаря! А бихте ли препоръчали нещо подходящо?
[/quote]

Поликистозните яйчници най-често са резултат от проблем в глюкозния метаболизъм и/или инсулинова резистентност. Половите хормони има косвено отношение в повечето случаи. Оправете си храната и двигателната активност, нямате нужда от добавки.

# 764
  • Португалия
  • Мнения: 3 982
Здравейте!
не знам дали съм за тук, ако  имате идеи -отворена съм за проучване на всичките
 
търся варианти за реакция при пукащи и понякога болезнени ставни връзки.
Скрит текст:
Дъщеря ми, на почти 17, след операция на коляното е, все по-често се оплаква от болежки.
беше лакътя , беше рамото/ още не е съвсем минало/, тазът...
родена е с пълна луксация в дясно, която е третирана от 1ви ден след раждането , беше в специални 180 градусови шини, за да се оформи ябълката на бедрената кост на място
в последствие, ортопедът каза да забравим, че се е случило...

активен спортист, с национални и европейски титли в 3 други спорта, преди няколко години започна да играе и футбол
правила е травма на три сухожилия на десен глезен
тазът й винаги пука повече от дясно
рамото е дясното
лакътят е десният
само ПКВ скъса на коляното е на левия крак

Общи условия

Активация на акаунт