Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Консултации с аюрведа специалист

• 33 448
  • 252
  •   1
Отговори
# 240
Има ли сериозни научни изследвания, които да доказват, че аюрведата действа?

# 241
Бихте ли препоръчали нещо за пародонтоза и възпалени венци?

# 242
  • Варна
Има ли сериозни научни изследвания, които да доказват, че аюрведата действа?

Прочетете, има много материали по темата.

# 243
  • Варна
Бихте ли препоръчали нещо за пародонтоза и възпалени венци?

Всяка сутрин, веднага след ставане, жабурите устата с 1 с.л. студено пресовано сусамово олио, поне 20-25 мин, най-добре 30 или 40 мин. След това изплювате и сплаквате устата с хладка вода (около 150 мл) с разтворена в нея половин ч.л. хималайска сол и четвърт ч.л. сода бикарбонат. След 5-10 мин измивате зъбите както обикновено. Чак след това може да ядете или пиете каквото и да е. Подобрение ще имате след около седмица, а пълен ефект след няколко месеца, бъдете търпелива. Изключете също така от храната си всичко кисело, много солено, ферментирало, люто и всякакви червени храни (домат, червени чушки и т.н.).

# 244
Здравейте г-н Викторов. Аз съм на 44 год и имам колит, не знам от какъв тип. От години се опитвам да сваля 8-9 кг. Но тъй като водя изключително заседнал живот, на компютъра, гимнастиката и упражненията са ми трудни, тъй като съм с две сменени ТБС. Какво бихте препоръчали? Благодаря предварително!

# 245
Здравейте, могат ли да се приемат заедно Шатавари и Цистон?

# 246
  • Варна
Здравейте, могат ли да се приемат заедно Шатавари и Цистон?

Да, няма проблем.

# 247
  • Варна
Здравейте г-н Викторов. Аз съм на 44 год и имам колит, не знам от какъв тип. От години се опитвам да сваля 8-9 кг. Но тъй като водя изключително заседнал живот, на компютъра, гимнастиката и упражненията са ми трудни, тъй като съм с две сменени ТБС. Какво бихте препоръчали? Благодаря предварително!

Съжалявам, че едва сега отговарям, но не съм видял въпроса ви. Ако движението трябва да се излючи, остава само ограничение в храната, по вид и количество.

# 248
Да питам и аз, въпреки че ми изглежда безнадеждна работа, но все пак. Човек на около 70 г. с болки в коленете. Слагани са инжекции в тях, пил е обезболяващи всякакви, мазал е с каквото чуе, беше се решил на операция за смяна на ставите, но след няколко не особено сполучливи случая на негови познати, май не смее. Последно беше мазал с Артрела на Хималая и каза, че поне като натисне ставата, не го боли, но при движение болката си я има. Мисля, че и таблетките Артрела взеха, но засега не усеща някакво подобрение. В неговото положение едва ли ще има възстановяване на хрущял и каквото там е разрушено, но има ли нещо, което би могло да намали поне болката? Обещала съм да потърся информация и за някакви кремове на Валентин Дикул, не знам дали ще има нещо подходящо.

# 249
  • Варна
Да питам и аз, въпреки че ми изглежда безнадеждна работа, но все пак. Човек на около 70 г. с болки в коленете. Слагани са инжекции в тях, пил е обезболяващи всякакви, мазал е с каквото чуе, беше се решил на операция за смяна на ставите, но след няколко не особено сполучливи случая на негови познати, май не смее. Последно беше мазал с Артрела на Хималая и каза, че поне като натисне ставата, не го боли, но при движение болката си я има. Мисля, че и таблетките Артрела взеха, но засега не усеща някакво подобрение. В неговото положение едва ли ще има възстановяване на хрущял и каквото там е разрушено, но има ли нещо, което би могло да намали поне болката? Обещала съм да потърся информация и за някакви кремове на Валентин Дикул, не знам дали ще има нещо подходящо.

Не е безнадеждно, но е нужна още много информация за човека. Ако желаете, пишете ми на мейл.

# 250
Благодаря Ви, ще напиша.

# 251
  • На черешатааа
Скрит текст:
Не е безнадеждно, но е нужна още много информация за човека. Ако желаете, пишете ми на мейл.
[/spoiler]
Бихте ли споделили и на мен информация. Баба ми е със същия проблем и много бих искала да и облекча поне малко болките, на 82 години е. Благодаря предварително

# 252
  • Варна
Скрит текст:
Бихте ли споделили и на мен информация. Баба ми е със същия проблем и много бих искала да и облекча поне малко болките, на 82 години е. Благодаря предварително

Пишете ми на мейл.

Поздрави,
Емил

Общи условия

Активация на акаунт