Feelunique, Lookfantastic, HQhair... -тема 16 💄🛍️

  • 30 479
  • 287
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 566
Днес попитах в пощата дали ще се дължи нещо за пратки от Англия, които идват с предварително платено ДДС. Отговориха ми, че ще се дължи митническа такса и такса 4.80 лв за пощите (води се такса за представяне на стоката пред митница).
Пратките на Бютибей идваха по пощата, с Култ бюти как е, пак ли са по поща, или с куриер?
Култбюти са с куриер - Спиди обикновено ми доставяха моите пратки.

# 136
  • Мнения: 44
За cultbeauty зависи от стойността на пратката - последната ми беше около 90 паунда и дойде с БГ пощи. Мисля над 120 паунда имат безплатна бърза доставка с куриер Simple Smile

# 137
  • Мнения: 255
Здравейте,
Дали проблемът с доставката от cultbeauty намери решение. Аз също имам пратка по поръчка, направена на 3 януари, която от 22 януари е със статус "Held at branch". Току-що говорих със служител "Обслужване на клиенти" на cultbeauty и ми обясниха, че статуса означава, че пратката е в офис на куриер, но не знаеха коя е куриерската фирма в БГ. За момента съм на изчакване.

Аника, и моята пратка е със същия статут. Предполагам, тази седмица ще пристигне. Ако има развитие при теб, пиши Simple Smile

Писах имейл на българският офис на федекс и в понеделник смятам да отида до митницата в града. Писах и на култбюти, въпреки че ме съмнява, че ще направят нещо...

# 138
  • Мнения: 566
Здравейте,
Дали проблемът с доставката от cultbeauty намери решение. Аз също имам пратка по поръчка, направена на 3 януари, която от 22 януари е със статус "Held at branch". Току-що говорих със служител "Обслужване на клиенти" на cultbeauty и ми обясниха, че статуса означава, че пратката е в офис на куриер, но не знаеха коя е куриерската фирма в БГ. За момента съм на изчакване.

Привет!
Не се е разяснило абсолютно нищо още. Звънях на Федекс, Спиди, митниците в града, абсолютно никой не знае нищо...

# 139
  • Мнения: 255
Ясно. Ще проверявам за развитие и ще пиша отново, щом получа смислен отговор.
 

Привет!
Не се е разяснило абсолютно нищо още. Звънях на Федекс, Спиди, митниците в града, абсолютно никой не знае нищо...

# 140
  • Мнения: 3 342
И при мен ситуацията е идентична. Никакво развитие.

# 141
  • Мнения: 1 398
Моята пратка от lookfantastic е с Fedex на митницата в София - изпратих им документи и оттогава ни вест, ни кост - 10 дни вече.
DDP - с предплатени всички такси.

# 142
  • Мнения: 1 795
Моята пратка от FU най-накрая я шипнаха.
Felis, оказа се че приятелка е поръчала също в края на декември и е пристигнала вчера пратката до немски адрес без проблем.

# 143
  • Мнения: 745
Здравейте, поръчвали ли сте от сайта на Rituals директно до БГ,в пощата ли пристига пратката или с куриер?

# 144
  • Мнения: 899
Здравейте! Някой знае ли от къде изпращат пратките от сайта на hourglass?

# 145
  • Мнения: 255
Anika, аз така и не получих ясен отговор от служител на cultbeauty,  но пратката ми пристигна днес със Спиди.



Привет!
Не се е разяснило абсолютно нищо още. Звънях на Федекс, Спиди, митниците в града, абсолютно никой не знае нищо...

# 146
  • Мнения: 7 568
Еленора, в крайна сметка плати ли нещо?

# 147
  • Мнения: 255
Не съм плащала нищо допълнително, но и пратката ми беше с ниска стойност и с безплатна доставка. Чудех си и аз при каква стойност евентуално може да налага да се плаща допълнително.
Редакция: току-що изчетох статия в "Капитал", от 15 януари, относно промените при покупки от Великобритания. Както предположих, при пратки на стойност до 30 лв. не се налага да се плаща допълнително ДДС. Това, което ме озадачи в статията, е че при изчисляване на ДДС, когато то ще трябва да се плати, ще се взима предвид не само стойността на пратката, а и транспортните разходи. Питам се дали в такъв случай 30-те лева ще трябва да включват и цената на доставката?! Надявам се, да не съм разбрала правилно и се надявам някой да ме опровергае.
Еленора, в крайна сметка плати ли нещо?

Последна редакция: пн, 01 фев 2021, 19:56 от elenora

# 148
  • Мнения: 7 568
За пратки със стойност над 30 лв се дължи ДДС. Твоята за колко беше? Това в случай, че не е DDP пратка, защото за тях не би следвало да се дължи нищо (въпреки че от пощата ме увериха противното, че не ДДС, но други митнически и пощенски такси се дължали).

# 149
  • Мнения: 255
esmeralda23, моята пратка беше евтина, не повече от 20 лв. и, както написах в предишния пост - с безплатна доставка. Затова и нищо не се наложи да плащам допълнително. Но се питам, ако доставката ми беше над 10 лв., дали щеше да се начисли ДДС или някакви други такси, защото горе-долу това са казва в статията, която намерих по въпроса.

Общи условия

Активация на акаунт