Feelunique, Lookfantastic, HQhair... -тема 16 💄🛍️

  • 31 351
  • 287
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 795
Когато пратката е DDP не би трябвало да се дължи нищо допълнително. От пощата обикновено хич не са наясно и при всяка промяна на разпоредбите в различните пощенски клонове и различните митнически служители казват и правят каквото си искат.
ДДС не се дължи за пратки съдържащи стока на стойност до 30лв. За стока над 30лв (по курса на агенция митници) се дължи ДДС върху цялата сума на поръчката, включително транспорта и застраховки, ако има такива. Тоест ако по ордер продуктите са на стойност след превалутирането 30,01лв и има транспорт 15лева, ще е дължимо  ДДС върху 45,01лв.

# 151
  • Мнения: 1 399
Моята пратка от lookfantastic вече 2 седмици стои на митница, упълномощила съм Федекс със всички документи, но няма никакво движение. Питах ги колко ще дължа за представителството - нищо не ми казаха.
Сега получих известие и за втора пратка при тях, но към нея искат не само документи, но и 36 лв за обработка на документите и т.н. пише, че ще се дължи за всяка пратка FlushedRage
Златни ще ми изпязат, по-евтино ще ми излезе аз да си я освободя.
Най-забавното е, че тези две пратки са от една обща поръчка, разделена на 4-5 отделни пратки. Една част пристигна със Спиди без проблем, тези двете са при Федекс, а една е изпратена по пощата... Направо нямам думи! Confused

# 152
  • Мнения: 1 795
Доколкото знам, нямат право да искат отделно такса, когато става въпрос за пакети от една поръчка. Аз съм освобождавала такива 3бр, но с пощите и всичко беше таксувано наведнъж.

# 153
  • Мнения: 1 399
Да, но с куриер е друго.
Точното определение за какво са тези 36 лв е:
1. Попълване на митническа декларация по внос за ЕАД - за всяка митническа пратка  ,
ИЛИ   Митнически транзит чрез електронната система NCTS
2. Банкова гаранция, за временен митнически склад - за всяка митническа пратка

Споделям, за да знаете.

От 3 години пазарувам супер често от lookfantastic за пръв път ми пращат нещо от Англия и то с Fedex. Досега всичко ми пристигаше с DPD oт Германия.

# 154
  • Мнения: 1 795
Много неприятно!
Интересно ми е с ордера и платежното как стои въпросът? Там нали всичко е накуп, включително разни отстъпки ако има върху цялата сума. Как ще попълнят митническа декларация "на парче" и как ще преценят каква сума да впишат? И какво се случва с останалите продукти от получената вече пратка, които също фигурират във фактурата/ плащането?

Аз планирам една поръчка от cultbeauty този месец, но явно и нея ще я пращам към Германия. И там митниците не са цвете, но дано поне са по-адекватни с предплатените такси.

# 155
  • Мнения: 1 399
Viola има commercial invoice към пратката с описание, сума и приспаднати отстъпки само на продуктите от тази част от поръчката.
Днес епопеята продължава - Аз поисках да ми я изпратят до пловдивската митница и сама да си я освободя... И една дама от федекс ми се обажда сутринта и ми казва - до Пловдив не може да се изпрати, не я намирам митницата там, нямаме договор Flushed... Мога да ви я пратя до едно село Радиново, Пловдивско... И аз - 20 секунди мълча и не мога да разбера - тя сериозно ли Flushed
Супер неадекватна история!
Аз обаче се замислих друго - аз дали ще мога да я освободя сама. Освобождавала съм много пратки от айхърб и от Корея, но там за представителства нали се плаща на Бг пощи, в случая обаче там ще я остави куриер и бг поще няма общо. Да не се наложи да попълвам сложните митнически таблици в техните системи... Вие как мислите?!
Направо не е истина - всичко това за пратка за 70 паунда с предплатени такси.Confused

# 156
  • Мнения: 7 636
Точно така, ще трябва да си попълваш сама митническите декларации, а за това е необходимо да имаш познания, ел. подпис и ЕОРИ. Не те съветвам.

# 157
  • Мнения: 3 353
Най-после, след почти едномесечна одисея, поръчката ми от Cult Beauty пристигна. Доставиха я със Спиди, без да се налага плащане на такси или освобождаване от митница. Статусът й в тракинга продължава да е HELD AT BRANCH от 22-ри януари. В България е от 14-ти януари.

# 158
  • Мнения: 566
И моята най-сетне пристигна с Еконт. Hug
Пуснала съм я на 10.01 и 20-тина дни по-късно пристигна.
Ще я бъде работата с cultbeauty значи. Tada

# 159
  • Мнения: 1 206
И аз се престраших да пусна вчера една поръчка от култ бюти.. Само не разбрах иска ли се пак Еори номер или не? Само чакаме?

# 160
  • Мнения: 566
И аз се престраших да пусна вчера една поръчка от култ бюти.. Само не разбрах иска ли се пак Еори номер или не? Само чакаме?
Чакане, нищо повече.

# 161
  • Мнения: 4
Здравейте, и аз реших да пробвам с Lookfantastic, ето какво пише на сайта: Brexit Update

LOOKFANTASTIC can confirm that your shopping experience will not be impacted, and you will be able to continue to place orders as usual.

For customers located in the EU, most of our products will ship from our distribution centre within the EU and therefore ordering with us will continue as normal.

For any products shipping from the UK to addresses in the EU, tax and duties will be settled on your behalf with our courier, so there is no cost to you.

Сега получих част от поръчката със Спиди, останалата я виждам още в Англия, но би следвало нищо да не дължа тук. Също очаквам от Култбюти, но до сега винаги пратките са идвали от Холандия. Също им писах, отговориха, че няма да има никакви разходи, ДДС или друго. Чакам Simple Smile

# 162
  • през девет земи в десета, в едно царство-господарство
  • Мнения: 3 219
здравейте, имам две поръчки от ФЮ. По тракинга им са в движение. Днес получих мейл да очаквам пратка от Еконт, не дължа нищо. Не очаквам от никъде нищо.Възможно ли е да от ФЮ? Пратката е тръгнала от в офис – София Бигла. Благодаря!

# 163
  • Мнения: 566
здравейте, имам две поръчки от ФЮ. По тракинга им са в движение. Днес получих мейл да очаквам пратка от Еконт, не дължа нищо. Не очаквам от никъде нищо.Възможно ли е да от ФЮ? Пратката е тръгнала от в офис – София Бигла. Благодаря!
Да, напълно! Моята пристигна от същият офис, чак бях в недоумение кой ми изпраща пратка от кв. Лозенец в София. Joy

# 164
  • през девет земи в десета, в едно царство-господарство
  • Мнения: 3 219
здравейте, имам две поръчки от ФЮ. По тракинга им са в движение. Днес получих мейл да очаквам пратка от Еконт, не дължа нищо. Не очаквам от никъде нищо.Възможно ли е да от ФЮ? Пратката е тръгнала от в офис – София Бигла. Благодаря!
Да, напълно! Моята пристигна от същият офис, чак бях в недоумение кой ми изпраща пратка от кв. Лозенец в София. Joy
Супер, дано е тя Simple Smile А наложи ли ти се да плащаш допълнително нещо?
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт