Камъни в жлъчката

  • 430 662
  • 1 134
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 1 152
nizza, утре съм на контролен и ще разпитам. Хирургът ми е изключително внимателен и отзивчив и слава Богу има търпението да ми отговаря на всички въпроси, които съм му задавала.
Веднага след прегледа ще пиша какво ми е казал.

# 571
  • Мнения: 141
Казва се Проф. Тома Пожарлиев, а не Огнян Пожарлиев
Изключителен професионалист

# 572
  • London
  • Мнения: 292
Казва се Проф. Тома Пожарлиев, а не Огнян Пожарлиев
Изключителен професионалист

 Embarassed Embarassed Embarassed някой Огнян ми е бил в главата.

# 573
  • Мнения: 141
Казва се Проф. Тома Пожарлиев, а не Огнян Пожарлиев
Изключителен професионалист

 Embarassed Embarassed Embarassed някой Огнян ми е бил в главата.
Laughing

# 574
  • Мнения: 390
Много благодаря за д-рите, които ми казахте.

И аз съм чувала за Пожарлиев, но май той е доста възрастен, дали оперира още?

А иначе, наясно съм къкво е лапароскопията, исках да знам каква е разликата м/у нея и онзи метод с малкия разрез...

Понастоящем майка ми лежи в Исул, изследват я там и я подготват за операция, като ще кажат окончателно в Пон. Тя е много рискова и по никакъв начин не бих се съгласила на операция без второ мнение.

# 575
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 709
Аз съм доволна от специалистите в ИСУЛ. Платихме за избор на лекар 500 лв и проф. Дамянов оперира майка ми. Това може би още повече допринесе за доброто отношение на персонала и докторите. И тя имаше съпътстващи здравословни проблеми, които Слава Богу не попречиха. Дано всичко мине добре и при вас.

# 576
  • Мнения: 1 484
Момичета  на вас  колко  време  ви  дадоха  болничен.Свекърва ми  миналия ден  ходи  на  контролен  преглед  и  докторката  и  казала минимум  за  сега  4  месеца  и  тогава  ще  реши  може  и  още  да  и го  удължи.Тя  от  сега  се чуди  кво  ще  прави  толкова време.Тя  не  е  свикнала  да  стой  без работа  и от  сега  дава  зор  още  малко да  се  пооправила  и  щяла  да почва.Вие колко  време  почивах те.

# 577
  • Мнения: 1 152
На мен ми дадоха 30 дни, но доколкото знам има разлика при болничния след лапароскопската и конвенционалната операция, като за втората болничния е минимум 2 месеца (поне така бяха казали на една от жените, с които бях в болницата и на която бяха правили стандартната операция). Знам, че и касата има някакви изисквания, но при всички случаи зависи от преценката на лекаря.

nizza, питах хирурга ми и той каза, че  изразът "малък разрез" се използва най-често, когато операцията е стандартна, но разрезът се прави доста по-малък от обикновено.
Другият вариант, който предположи, че имам предвид (защото аз само му казах ключовото "малък разрез") е т.нар. минилапаротомия. Доколкото схванах разликата с обикновената лапароскопска е, че разрезът е още по-малък (предполагам този на пъпа). Иначе лапароскопията е възможно най-щадящият вариант, но зависи от конкретния случай дали е подходяща.
Не знам дали го обясних както трябва, но дано поне малко да съм била ясна newsm78

Стискам палци всичко при майка ти да мине по възможно най-добрия начин Praynig

# 578
  • Мнения: 154
Аз не съм взимала болнични защото съм по майчинство но знам че от 4 до 6 мес дават.
Не съм платила за избор на екип (само 14,40лв за престоя)но отношението беше перфектно към мен. Peace

# 579
  • Мнения: 141
Много благодаря за д-рите, които ми казахте.

И аз съм чувала за Пожарлиев, но май той е доста възрастен, дали оперира още?



Професор Пожарлиев е около 65г. и дай боже на всеки да изглежда така на тази възраст,  оперира всеки ден. Има частен кабинет, където всеки вторник и четвъртък след 14ч. дава консултации и преглежда.

# 580
  • Мнения: 390
Dudence, благодаря за помощта, както и на всички, които се включихте. 

Сега й стабилизират останалите показатели, тя е с диабет, сърдечна и бъбречна недостатъчност..., но като цяло са на мнение, че ако всичко влезе в норма ще я оперират, защото камъка е 34 мм и е опасно да остава още. Лекуващият е д-р Стоянов, но е казал, че ще има още поне двама хирурзи на операцията...дали проф. Дамянов ще е сред тях не знам, ще попитам.

Междувременно много ми се искаше и консултация с Пожарлиев, много е добра информацията, че още е активен. Дано да успеем да отидем и до него. Никога не е излишно второ мнение. Макар че, ако двете са противоречиви...на кое да се спреш, би било объркващо. Хубаво е, човек да се спре на един лекар и да му вярва. Тя се е спряла, ама аз съм неспокойна.

# 581
  • Мнения: 53
На мен също ми дадоха 30 дни болничен, но наистина при стандартната операция дават минимум 2-3 месеца.

# 582
  • София
  • Мнения: 385
На мой колега му дадоха 4 мес болничен за лапароскопска...По принцип 1 мес. е достатъчен за възстановяване, ако не сте на тежък физически труд.
За традиционната операция на жлъчка се полагат до 6 мес.

# 583
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Dudence, благодаря за помощта, както и на всички, които се включихте.  

Сега й стабилизират останалите показатели, тя е с диабет, сърдечна и бъбречна недостатъчност..., но като цяло са на мнение, че ако всичко влезе в норма ще я оперират, защото камъка е 34 мм и е опасно да остава още. Лекуващият е д-р Стоянов, но е казал, че ще има още поне двама хирурзи на операцията...дали проф. Дамянов ще е сред тях не знам, ще попитам.

Междувременно много ми се искаше и консултация с Пожарлиев, много е добра информацията, че още е активен. Дано да успеем да отидем и до него. Никога не е излишно второ мнение. Макар че, ако двете са противоречиви...на кое да се спреш, би било объркващо. Хубаво е, човек да се спре на един лекар и да му вярва. Тя се е спряла, ама аз съм неспокойна.

Проф. Пожарлиев работи, та пушек се вдига. И от сега мога да кажа, че ще отсече операция! Той е много радикален, всичко над 1 мм е за операция. Много добър хирург е, направете консултацията! Приема вторник и четвъртък на ук. "Солунска" 42 от 15 часа, след записване. Тел. 9800151

# 584
  • Мнения: 255
Привет на всички от мен ! Преди два дни ми отстраниха жлъчката лапароскопски с три разреза, док каза, че съм като "турски калдаръм". Споделете с какво се храните след операцията и колко време е необходимо да спазвам някакъв режим. Имам близнаци на 7 месеца и не мога да почивам дълго време, макар че родителите ми ни помагат много. Може би пише за храни и диети, но нямам възможност и време да изчета всички написани страници. Предварително благодаря  Hug

Общи условия

Активация на акаунт