Освен Ентерол-какво друго за разтройство?

  • 42 750
  • 91
  •   1
Отговори
# 15
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Смекта или Хидрасек. Второто е по- добро.

# 16
  • Мнения: 2 910


вчера и днес сутринта акито му беше що- годе по гъстичко,но на обяд- пак като вода
Иначе е жизнен-играе си и се смее-държи се съвсем нормално,но това разтройство ooooh!
А и друго да питам- нормално ли е цвета на акито му да е жълто зелен? newsm78
Благодаря предварително

При нас положението беше същото.
И моята дъщеря беше 5 дена с разстройство, първите 2 дена по- често ходеше, а последните- по 2-3 пъти на ден, цвета на акото беше същото като при вас Crazy
Лекарката й изписа Ентерол, но тя тяка и не пожела да го пие, та бяхме само на лека диетка. Наблягаше на обикновените бисквити, солети, правех и оризова каша. Първите два дена по съвет на педиатърката и направих супичка само от картофи, ориз и моркови. А, иначе през цялото време се държеше съвсем нормално, само където се будеше сутрин по- рано от обикновено.

# 17
  • Мнения: 1 858
Възстановете нормалното хранене на детето и не правете "диети".
Ще се оправи само са 2-3 дена ...

Това помогна при нас  Peace
И при нас помага но не винаги. Последния път не можахме да минем без два антибиотика, маааалко диета, Ентерол, Смекта, Хидрасек.
Билковите чайове по-принцип знам не се препоръчват за деца под 1,6 защото може да получи алергична реакция.

# 18
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Не давайте лекарства без нужда на децата.
Имайте търпение и не изпадайте в паника...

  Не изпадам в паника от едно дрискане, Бърди  Wink

  Но предпочитам да стопирам нещата в началото, вместо да се стига до обезводняване например...
  Давам Ентерол и Хидрасек.
  Но това лято и те не помогнаха много, на 5-я ден с яко разтройство, по лекарско предписание дадох Гентамицин през устата - два пъти по половин ампула. Оправи се веднага.

# 19
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
Смекта или Хидрасек. Второто е по- добро.

# 20
  • Мнения: 245
а помните ли как са ни келували като малки- по бабечешки... значи: брашно, разредено с вода или нишесте с вода. вторият вариант е по- приятрн и ефективен. като бях малка ядях много папеши и постоянно се налагаше да го галтам това. може да се каже, че е иднтично със Смекта. също мама ми разреждаше йод с вода. има една билка скубльо, някои казват, че е чечек. 4ай от това нещо. една позната ми каза следното- една чаена лъжичка брашно с няколко капки лимон, да стане като кашичка и след това компот от дренки. това за бебенца. а за деца над 2 годинки прясна дренка с костилката, сащо и череши с костилките, но не трябва да се прекалява, за да не се мъчи детето с рициново масло. а ние, мамчетата можем да дъвчим зърна от кафе. това знам за разтройствата, дано не ви е писнало от мен Peace

# 21
  • Мнения: 81
Възстановете нормалното хранене на детето и не правете "диети".
Ще се оправи само са 2-3 дена ...

Това помогна при нас  Peace
И при нас помага но не винаги. Последния път не можахме да минем без два антибиотика, маааалко диета, Ентерол, Смекта, Хидрасек.
Билковите чайове по-принцип знам не се препоръчват за деца под 1,6 защото може да получи алергична реакция.
Предпочиташ алергия към антибиотик ли?
Чай от плодчета дренки,шипки и трънки- за малко дете е идеален. Джоджен също помага.

# 22
  • Мнения: 1 858
Възстановете нормалното хранене на детето и не правете "диети".
Ще се оправи само са 2-3 дена ...

Това помогна при нас  Peace
И при нас помага но не винаги. Последния път не можахме да минем без два антибиотика, маааалко диета, Ентерол, Смекта, Хидрасек.
Билковите чайове по-принцип знам не се препоръчват за деца под 1,6 защото може да получи алергична реакция.
Предпочиташ алергия към антибиотик ли?
Чай от плодчета дренки,шипки и трънки- за малко дете е идеален. Джоджен също помага.

Когато си в болнично заведение и лекарите преценят, че детето има нужда от венозен или мускулно антибиоток, винаги правят тест за алергия! Тъй, че коментара ти е излишен!

# 23
  • Мнения: 8 585
"мускулно антибиоток, винаги правят тест за алергия!"

->Мускулното приложение на АБ при деца отдавана е изоставено (над 15-20 години). Никой и никъде не прави също така и т.нар "кожни тестове за алергия към АБ", тъй като се смята че никакъв достоверен резултат не можете да получите от тях.

# 24
  • Мнения: 2 237
Компот или чай от дренки върши чудеса ! Peace

# 25
  • 1st floor
  • Мнения: 9 112
ДОКОЛКОТО ЗНАМ ОТ МОЯТА ЛЕКАРКА ГЕНТАМИЦИНА ПРАВИ СТРАХОТНИ АЛЕРГИЧНИ РЕАКЦИИ И ТРЯБВА ДА СЕ НАПРАВИ КОЖЕН ТЕСТ НА РЪКАТА ПРЕДИ УПОТРЕБА. През зимата бях болна и ми предписаха инжекции с гентамицин, но първо ми драснаха на ръката две чертички - едната я намазаха с гентамицина, другата я оставиха така. След около 30 мин. сравниха двете , и като не се получи разлика, чак тогава ми написаха бележка, че са разрешени инжекциите с гентамицин. Не съм сигурна дали и за пероралното приложени важи, но не си правете експерименти, а питайте доктора.

# 26
  • Мнения: 334
Дъщеря ми беше с разстройство и с Т39 градуса - 3 дена.Педиатъра ни предписа Нелидикс.Сега спря да дриска,но е със страшен обрив и много неразположена.Чудя се да не би да е шарка newsm78,въпреки че педито ни каза, че е вирус.

# 27
  • Мнения: 1 858
"мускулно антибиотик, винаги правят тест за алергия!"

->Мускулното приложение на АБ при деца отдавана е изоставено (над 15-20 години). Никой и никъде не прави също така и т.нар "кожни тестове за алергия към АБ", тъй като се смята че никакъв достоверен резултат не можете да получите от тях.
хахахахахахахах....
Ти случайно да знаеш, че говоря за България? Детето ми е с Муковисцидоза редовно сме лежали в болници. Били сме в болница и тук в Монтана и в София в детската клиника по пулмология към Александровска болница. Та мисълта ми е че по едно време Светли вече не можеше да приема АБ през устата (обясниха го с непоносимост на червата) и се налагаше само венозно. И в София в клиниката и тук в Монтана в болницата винаги преди да започнат антибиотично лечение му правят тест(твърдя го най-отговорно)!!! Последно преди една седмица бяхме в болница и въпреки, че му правиха Аб, който и друг път са му правили пак му правиха тест!
Колкото до поставянето на мускулно АБ - ами какво да ти кажа, прави се още. Миналата година 7 дни личната лекарка прави на Светли мускулно Амикацин (нямаше начин просто).
Бърди моля те не коментирай неща, за които не можеш да си 100% сигурен как са! Въобще и идея си нямаш на някой места какво се практикува. Може и да си прав, че по света този тип тестове вече не се правят но в тези две болници все още е така! Или може би искаш да кажеш, че аз си измислям?! Моля те за неща, които съм преживяла с детето си не бъди краен! Аз може и да не съм лекар но не съм хваната в гората!!!


п.п. Много се извинявам за офф-а но просто не сдържах да отговоря на коментара на БЪрди!

# 28
  • Мнения: 555
От личен опит :
2,5 дена със смекта и ентерол и никакъв ефект, че на всичкото отгоре послушах докторите (2 консултации с различни педиатри) и му давах на детето и Sumetrolin(Бисептол).  smile3511 newsm61 Измъчваше го и висока температура 39.1 - 39.2 С.
Спрях всички лекарства без Калпол и му давах в продължение на 2 дена - Чичек (Камшик - Agrimonia eupatoria). 1 стръкче се залива с 500 мл. вряща вода. Като изстине се прецежда и се разпределя зя целия ден (малко го подсладих с фруктоза). Веднага се пресече разтройството -ефекта беше мигновен.  За температурата помогна оцет, но на главичката иначе не спадаше много, дори и с калпола. споделих го с личния си педиатър и тя каза,че вече ще го предписва и на други.  newsm44 newsm68
 Сега ми казаха и друго изпитано средство за детенце отвара от кора от нар (колкото първата фаланга на кутлето) се дава вместо вода. Жената, която ми го каза е фармацефт и тя така си е лекувала децата като малки.

P.S. Чичекa (Камшик - Agrimonia eupatoria) - не е токсичен, (отровен).

# 29
При мен помага Гентамицин, ампула, но сьм доста по-стара от детето ти. Лекарката ми го каза, пресича отведнъж Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт