Вкусните питки на Карина

  • 56 195
  • 227
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 57
Да се похваля и аз - изненадах цялото семейство с тия питки и сега само се въртят около мен кога ще правя пак Laughing. Страхотни са Hug

# 91
  • Мнения: 22 867
Аз не ги мазах с олио, само с яйце преди печене newsm78

Опитай и с ароматното олио, мисля, че то им придава неповторимия вкус.

# 92
  • Мнения: 3 550
Марабу, благодаря за отговора! При нас също има програма само за месене, но е с 3-4 подпрограми (за пица и за др. неща, които не разбирам), та затова винаги се чудя коя от тях да избера.
Докато чаках компетентни отговори, реших да не рискувам и ги обърках на ръка. Снимки - по-късно.
Ето и снимка:

Последна редакция: ср, 18 окт 2006, 22:15 от Steisi

# 93
  • Стара Загора
  • Мнения: 330
такааа
и аз да се запиша Mr. Green
правих питките в няколко комбинации и на моите хора в къщи най-много им харесаха питките намазани с яйце и поръсени със сусам Flutter
относно ароматното олио -на мен ми харесаха и с подправките.общо взето ще ги правя и по двата начина -за да няма сърдити Crazy

# 94
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Снощи пробвах и тестото във вид на пици. Станаха страхотни Laughing Не успях и да ги снимам даже но сега през почивните дни ще замеся ново.

# 95
  • София
  • Мнения: 625
И аз да се похваля-питките наистина са страхотни/аз направих двойна доза по погрешка Crazy/, но не можах да ги вържа  Blushи ги направих като охлювчета. Да кажа че за първи път меся и точа и резултата беше Peace
Останаха и тази сутрин ги пробвах-май не бяха така вкусни....... Tired

# 96
  • Мнения: 527
наи сетне ги направих питките с ароматно олио са направо супер благодаря за рецептата за вас  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet   bouquet да бяь се навила по барзо  Embarassed

# 97
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Тази вечер смятам да ги правя, но преди това ще задам няколко тъпи въпросчета Embarassed. Тавата поръсва ли се с брашно, омазнява ли се? Питките мажат ли се с яйце преди печене? След като се опекът поръсват ли се с вода и увиват ли се с кърпа? newsm78 Светнете ме моля, та да не се изложа ooooh! Tired

# 98
  • Мнения: 3 927
Тази вечер смятам да ги правя, но преди това ще задам няколко тъпи въпросчета Embarassed. Тавата поръсва ли се с брашно, омазнява ли се? Питките мажат ли се с яйце преди печене? След като се опекът поръсват ли се с вода и увиват ли се с кърпа? newsm78 Светнете ме моля, та да не се изложа ooooh! Tired

От всичко, което си изброила само се маже тавата с олио и то минимално!
Никакво мазане с яйце, никакво пръскане и завиване.

Просто след омесване на тестото, навързваш възелчетата, слагаш ги в намаслена тава, чакаш малко да втасат и печеш. Вадиш тавата и веднага мажеш питките с четка с олиото, така че да покриеш навсякъде. Оставяш малко да изстинат и готово Simple Smile

Само да каже, че точно след изпичане питките са твърди, но омекват веднага след намазването с олио.

# 99
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
И последен въпрос:
Колко време се пекът горе-долу? Embarassed

# 100
  • София
  • Мнения: 10 858
Не бях влизала във форума от няколко месеца, днес попрегледах какво съм пропуснала, направих питките естествено,  Mr. Green, след толкова хвалби - имало е защо - това е някакъв разкош просто!
Карима и Ванче, благодаря за рецептата!!! Hug

# 101
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Обичам лесни и вкусни рецепти (и евтини  Laughing).

Днес направих питките.

# 102
  • Мнения: 346
Ванчето хиляди благодарности за споделената рецепта  bouquet.
След всичките снимки с апетитни питки, които сте публикували нямаше как и аз да не ги пробвам  Grinning, истината е, че в действителност са много по вкусни. Тайната е в ароматното олио, намазани с него стават фантастични.

# 103
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Все не ми остава време да пиша.и аз ги направих и мъжо си облиза пръстите Laughing
Благодаря за прекрасната рецепта  bouquet  bouquet  bouquet

# 104

Общи условия

Активация на акаунт