Истанбул [тема 52]

  • 60 589
  • 755
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 3 042
Здравейте , някой пътувал ли е скоро с автобус от Варна до Истанбул ?

Колебая се дали е Метро компанията, друга или направо самолетен билет ( от София ) .

Притеснява ме това, че трябва да стигна до Тузла , а от летището е на около час и половина път ( с кола ) .

Има вариант от летището с две смени на Метро и автобус , но с този Ковид като че ли не ми се рискува толкова, а и ще съм с багаж и сама .

Моля за съвет какъв вариант да избера .
От летище Истанбул има автобус до Пендик, а Тузла от там е на една ръка разстояние.
Ако вариант е полет от Букурещ, погледнете и Пегасус - дори имат някакво мащабно намаление сега, а кацат на близкото до Тузла летище - Сабиха.

# 736
  • София
  • Мнения: 13 151
E, те сега се сетили, че са незаконни. Не е като да са на скришно място и никой да не ги знае. Дано направят нещо общинско и възглавничките продължат да съществуват.
Или поне да е нещо достъпно. Например да има пейки, където да се седне. Че ако е по нашенски, ще направят някое луксозно заведение, което няма да можем да си позволим. А гледката е прекрасна!

Ние бяхме преди две седмици в Истанбул. Качихме се на разходка по босфора от https://goo.gl/maps/oMQ9RzgjmvMKe9ph7
Първото корабче тръгва в 12:10 разходката е около час.
Не препоръчвам този вариант, защото се пропуска една от най-прекрасните гледки, които се виждат от корабчетата на Turyol, Sehir Hatlari и на всички, тръгващи от Еминьоню. Гледката с моста Галата, с кулата Галата, Сюлеймание, Топкапъ и корабите минаващи под моста не е за изпускане. А и минаването под моста с корабчето на Turyol е емоция. Чувстват се приливите. Simple Smile

# 737
  • София
  • Мнения: 1 841
Мерабалар!

Роже,къде изчезна,майка?
В групите за Одрин и Истанбул има невероятно издържани граматично и правописно въпроси.Голям кеф,на някои отговарям подобаващо.
Гледат сериал,Дей туй кафене.
Е,знам,ама няма да кажа.
ЕлатИ в мамата.

Мерабалар,  КармазъЕми майка!
Чок Чок ме израдва с тая депеша.
Чи то, майка сал едни дертовеее.
Тоз любиммм чиляк Рафата се гътна от онуй кючук аржинтинче, Гришоо сигурр е фукнал по някоя засукана кадъна и гу неима никъв, Крис Фрум го немаааше на Турру и сал едни кючук от Словения катереа баирите, и кат за капак един мой кармазъ тим, УбачИ забрайф му имИту от яД, яваш яваш гътна испанците от Севилляя.
Мъкааа, майка, мъкааа!
Да илядиш кармазъЕми, майкаа, и пиши квот знаеиш! се е Убаво!
Арее, че почнаа онезии от Формулта, да зяпам, че да се не дубият на завоЙте Simple Smile

# 738
  • където ми е най-добре
  • Мнения: 339
Здравейте,

 някой може ли да ме насочи за голям търговски център или квартал , в който има магазини за домашен текстил / чаршафи , завивки..../, аксесоари за дома, посуда с голям избор /говорим за кухненски неща/;
посетих Modoko и Masko и приключих с мебелите сега ми трябват довършителни неща;
За посуда и сервизи може да погледнете https://www.pasabahcemagazalari.com/ както и https://www.krc.com.tr/. За текстил се сещам https://www.ozdilekevtekstili.com.tr/, освен предпочитаните TAC. За аксесоари може и https://www.mudo.com.tr/ev-mobilya/. В mall of Istanbul ги има посочените от мен /тъй като сте били в MAsko ви ориентирам към него/. За сега това се сещам.

# 739
  • София
  • Мнения: 1 520
Може да ви хареса
TURKCELL PLATINUM BOSPHORUS CUP 2020 LİVE
https://www.facebook.com/GoTurkey/videos/612503086086639

# 740
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 262
Здравейте , някой пътувал ли е скоро с автобус от Варна до Истанбул ?

Колебая се дали е Метро компанията, друга или направо самолетен билет ( от София ) .

Притеснява ме това, че трябва да стигна до Тузла , а от летището е на около час и половина път ( с кола ) .

Има вариант от летището с две смени на Метро и автобус , но с този Ковид като че ли не ми се рискува толкова, а и ще съм с багаж и сама .

Моля за съвет какъв вариант да избера .

Преди две седмици пътувах с Метро от Варна.

Капацитета на автобусите се запълва наполовина, за да има разстояние между пътуващите. Т.е. вероятно ще сте сама на седалка, особено щом не пътувате с друг човек.

Според мен може да пътувате с тях. От автогарата се качете на метрото до Йеникапъ, оттам прекачване на Мармарай посока Гебзе (ако не бъркам) и слизате на Тузла.

# 741
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 456
Дей гиди Мимиханъм
Ти като пътува,тука нищУ ни разбрафми.
Покажи што напрайхтИ за Гебуртстага
Ади бакалъм

# 742
  • Мнения: 2 585
Здравейте, препоръчайте ми хубави сладкарници за баклава. Места където може да седнеш и да хапнеш, не просто да си купиш за вкущи Simple Smile

# 743
  • София
  • Мнения: 3 042
Здравейте, препоръчайте ми хубави сладкарници за баклава. Места където може да седнеш и да хапнеш, не просто да си купиш за вкущи Simple Smile
Karaköy Güllüoğlu на Каракьой.
Hafiz Mustafa - на доста места.

# 744
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 717
Подкрепям и за двете.
Ако има някой от компанията ви, който не обича баклава и иска да хапне торта, трилече, еклери, тарталети, кремчета с ядки или профитероли, определено Хафъз. Може да следите в Инстаграм, редовно споделят. Баклавите им също са трепач. Не са прекалено сиропирани и сладки, а с мека и сочна основа, много шам фъстък посредата и хрупкави отгоре. Фен съм на Havuc Dilimi и Sobiyet с каймак. Heart Eyes

https://www.hafizmustafa.com/control/gallery/1

# 745
  • моята мила родна страна
  • Мнения: 561
Здравейте!  Следващата седмица ни предстои пътуване да Истанбул и имам няколко въпроса, надявам се да ми помогнете с отговорите.
Скрит текст:
Преди години редовно ви четях, но от последното ми посещение минаха почти 10 год., а за това време много неща са се променили в града.
И така, пътуваме с автобус (не с ТА), танцов състав сме, на турне. През първия ден от престоя имаме организирана разходка от домакините ни в историческата част (Хиподрума, Синята джамия, Света София, стандартното). Първи въпрос: как стои в момента въпросът с посещението на Св. София? След това Капалъ Чарши (помня, че беше близо, ще огледам картата). След това ни се иска разходка с корабче по Босфора. Въпрос: Откъде трябва да вземем корабчето? Има ли значение на коя компания, препоръки? Цена на билета, времетраене приблизително?
Втори ден, ориентировъчна програма с набелязани от нас места: Желязната църква "Свети Стефан" - Пиер Лоти (цена на фуникуляра?) - Сапфир (цена тераса+4D ?) - двореца Долмабахче (цена на билета, ориентировъчна продължителност на посещението?) През цялото време ще се придвижваме с нашия си автобус. Как ви се струва? Приемам и препоръки. Благодаря сърдечно на всеки, който ще се отзове!

# 746
  • Мнения: 549
Здравейте!  Следващата седмица ни предстои пътуване да Истанбул и имам няколко въпроса, надявам се да ми помогнете с отговорите.
Скрит текст:
Преди години редовно ви четях, но от последното ми посещение минаха почти 10 год., а за това време много неща са се променили в града.
И така, пътуваме с автобус (не с ТА), танцов състав сме, на турне. През първия ден от престоя имаме организирана разходка от домакините ни в историческата част (Хиподрума, Синята джамия, Света София, стандартното). Първи въпрос: как стои в момента въпросът с посещението на Св. София? След това Капалъ Чарши (помня, че беше близо, ще огледам картата). След това ни се иска разходка с корабче по Босфора. Въпрос: Откъде трябва да вземем корабчето? Има ли значение на коя компания, препоръки? Цена на билета, времетраене приблизително?
Втори ден, ориентировъчна програма с набелязани от нас места: Желязната църква "Свети Стефан" - Пиер Лоти (цена на фуникуляра?) - Сапфир (цена тераса+4D ?) - двореца Долмабахче (цена на билета, ориентировъчна продължителност на посещението?) През цялото време ще се придвижваме с нашия си автобус. Как ви се струва? Приемам и препоръки. Благодаря сърдечно на всеки, който ще се отзове!

Здрасти, ние ходихме преди година така че не ми е много актуална информацията, но следя темата защото пак обмислям да отидем .. може би ще ни е 8 или 9 път Simple Smile) За Св. София нямам информация - посещавали сме  я веднъж , когато беше все още музей. Капалъ Чарши също съм била веднъж, но ме заболя главата от толкова хора, задушни коридори - не бих повторила особено в сегашната обстановка- освен ако не отиваш с ясна идея за шопинг точно от там. Но в моловете или по Истикляр предполагам ще има по интересни неща. На Корабче по Босфора се качихме от моста Галата - спирката се казва Каракьой  - цената не помня (около 20 лв май за трима човека, но съм сигурна) продължи около час - час и 20 мин. Цени на сапфир и долмабахче може да видиш в сайта им - аз винаги проверявам opening hours на всяка забележителност. На сапфир много ми хареса - 4 D обаче не си заслужава - чакахме около час понеже е около 20 мин а пускат по 12-15 човека , с лошо качество и нищо особено - били сме на доста 4d атракции. В Сапфир има ресторант kofteci yosuf сигурно около 200 места със страхотна скара - много вкусно и евтино - като сте голяма група ви го препоръчвам.

# 747
  • София
  • Мнения: 13 151
Доколкото видях на камерите, в Капълъ чарши не е толкова страшно.

https://istanbuluseyret.ibb.istanbul/camera  - обектът се избира от менюто в ляво.

Аз не бих го пропуснала. Като туристически обект, а не като място за пазаруване.


В Сапфир ми хареса филмчето.  Не съм имала кой знае какви очаквания и може би затова. Чакането е до късмет. Не сме чакали повече от 15 минути. Но с Ковид, може да пускат по-малко хора в залата и да стават опашки.

# 748
  • Мнения: 1 652
Да кажа свежо инфо за теглене на пари от банкомат на Yapi kredi с карта на Уникредит - взима само 30 стотинки такса теглене. Лирата е по курс на БНБ.

# 749
  • моята мила родна страна
  • Мнения: 561
Marble_beach, Тaня67, благодаря за включването!

Доколкото видях на камерите, в Капълъ чарши не е толкова страшно.
https://istanbuluseyret.ibb.istanbul/camera  - обектът се избира от менюто в ляво.
Аз не бих го пропуснала. Като туристически обект, а не като място за пазаруване.
И нашето посещение ще е с тази цел, не за пазар.

В Сапфир има ресторант kofteci yosuf сигурно около 200 места със страхотна скара - много вкусно и евтино - като сте голяма група ви го препоръчвам.
Благодаря за препоръката, ще го посетим обезателно!

Скрит текст:
Никъде в сайта на Сапфир не откривам цени. Къде точно са отбелязани?

Последна редакция: пн, 28 сеп 2020, 15:42 от jovigirl

Общи условия

Активация на акаунт