Вегетарианска тема 13- какво ще готвим по време на карантина

  • 25 375
  • 770
  •   1
Отговори
# 60
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Някой може ли да ме ориентира как се прави кисело зеле в буркан? Гледах рецепти в нета, но не са достатъчно изчерпателни. Става въпрос за това, което се слага в хладилник и е готово до няколко дена. Ако съм разбрала добре. Благодаря!

# 61
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Режеш зелето, солиш и мачкаш. Натъпкваш в буркан и затискаш с нещо. Трябва да си е покрито със сока. Ако е недостатъчно -доливаш вода. Аз не го държа в хладилника, а на плота. Зависи от Т, до ден-два-три си е променило вкуса, но не става кисело като от бидон.

# 62
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
А може ли да се сложи нещо към него, като подправка имам предвид? За да се доближи към корейското кимчи например.

# 63
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Можеш. Зависи как искаш да го консумираш после.

Подправката за кимчи са няколко неща. Експериментирай.

# 64
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 730
Простичка леща.
Триеницата на баба.
Салати разнообразни.
Ризотто с артишок и крем супа от финоки, по български резане. А и много портокалов сок от червени портокали.
Аз викам да ядете немско броколи. По-сигурно е.
Честит лазаров ден!

# 65
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Още е рано за немско броколи.
Повечето плодове и зеленчуци идват от Италия и Испания.

Спанак с тофу и червен боб на къри.

# 66
  • Мнения: 9 991
Как го сготви този спанак с тофу? От поста се отказах, но имам едно парче тофу, което Трябва да употребя?

# 67
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 730
Още е рано за немско броколи.
Повечето плодове и зеленчуци идват от Италия и Испания.

Спанак с тофу и червен боб на къри.
ами от  оранжерии . Така или иначе все гумен вкус имат.

# 68
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Аделинда,  Запържих лук, после добавих и тофуто и запържих. След това малко дом.салца,сол, куркума, малко вода и сложих спанака.
Оставих да поври и добавих консерва кидни боб и гарам масала. Като стана готово сложих 100гр крем фреш.

Данилу, моето броколи цяла зима е навън. Няма начин да го сложат в парник. Може би го отглеждат след като се освободи мястото от нещо друго, идея си нямам. Чак лятото има.
Около нас в парник са ягодите, но и цената им е друга.

# 69
  • София
  • Мнения: 5 247
Честит Лазаров ден и от мен!Данилу...ошашках се с това броколи...измих го 3 пъти със сапун и вода...сготвих го на супа. Стана супер вкусна със зехтин. Дай Боже няма корона.
Хапвахме ябълки,  филии с тахан от тиквени семки, обикновени бисквити, ядки- бразилски орех, лешници, халва.
Отделно нарязах салата (нахут на зърна, суров бял лук, червена чушка, краставица, розов домат, натурално тофу, настърган морков, маслинена паста, авокадо, подправки сол и чер.пипер)

# 70
  • Русе
  • Мнения: 5 203
Добро утро! Палачинки.

# 71
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 730
Руска салата с майонеза от картофи. Днес тук е Великден, та се попресилих малко. За мен картофено руло. Салата от  моркови.
Не остана място за бананов сладолед, отложихме го за следобед.
Ася, аз  миналата година бях купила две саксии с ягоди. Пресадих ги, но едната изгни. Другата от януари се е размножила в градинката, където я бях сложила и сега имам още пет, или шест нови кичури ягоди. Цъфнали и вързали. Ще ги снимам. Вярвам да ги опазя попитам гущерчета и Фтичета.
Честита Цветница на всички!

# 72
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Ягодите са като плевел, и аз имам навън. В оранжерия ги държат заради добива. Цветовете не издържат на замръзване.

И тук е Великден, и аз правих картофено руло 🤣
Напълних със задушени лук, праз, броколи и под правих с розмарин и гарам масала. Супер стана


Също зелена салата, към яйцата имаше зелен сос - локален специалитет.

За десерт Гараш.
По края не е изпипана, но я правих по нощите, бебето се буди, нямах време и нерви за естетика.

# 73
  • Мнения: 9 991
Чудесно изглежда всичко.

# 74
  • Мнения: 3 411
Asyalein, може ли рецепти?

Общи условия

Активация на акаунт