Вегетарианска тема 13- какво ще готвим по време на карантина

  • 25 420
  • 770
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 642
Ася и аз рецепти искам моля.

# 76
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Рулото: 1 пакет 750гр klösteig ( сварени, охладени и пресовани картофи, аз го купувам готово), 100гр извара и щипка сода се разбъркват, може сол и инд орехче. Може и яйце, аз нямах. Може и твърдо сирене да се настърже за аромат.
Слага се свежо фолио, намазнява се и с лъжица се оформя правоъгълник с ширина колкото дължината на правоъгълна форма за кекс. ( през това време се задушава плънката).
На 2/3 се слага плънката, завива се и се прехвърля във формата ( без фолиото, в моята форма слагам хартия за печене). После на 180С до златисто.
Плънката е на густо и наличност. Аз днес сложих запържен лук и праз, броколи на дребно, розмарин и гарам масала ( индийска подправка).
10-15 Мин работа.

Гараш

Малка торта 20-22 см, аз я правя без захар, пробвайте на вкус и добавяйте повече, ако я искате сладка

4 белтъка
100гр захар
150 смлени ядки. При нас няма смлени орехи, аз не успях да ги смеля и сложих бадеми.
Белтъците на сняг, Пи малко се добавя захарта. Като почне да прави връхче се добавят бадемите и внимателно се размесват.
Върху карти я с начертани кръгове ( д20см) се размазва тестото. В една тава правя два блата, двете тави едно временно на 180С за 10-12 Мин. Краетата да порозовеят. Вадят се и се покриват с кърпа. Трябва напълно да се охладят.

През това време на водна баня се бият 4 жълтъка с 100гр захар и се добавя на порции масло. Като се разтопи едно парче се слага следващото и така докато свърши.
Аз сложих този път 250 гр, стана твърд крема, след като престоя, но тортата е тежка. Може да се сложи 150гр и 50-100 мл готв. сметана, тогава кремът става по-течен, тортата по-сочна. Аз исках твърда като едно време. Добавя се 1 добре напълнена сл какао. Който иска по-интензивен вкус да сложи повече.
Блат, крем, блат крем, накрая се измазва от страни. Бързо става, кремът е лесен за работа.
Трябва поне 1 нощ да престои. Колкото повече престоява, по-хубава става.

# 77
  • Мнения: 9 152
asyalein, разкошотия са ти станали всичките неща! Браво!!!

 Днес закусахме любимите брецели от близката пекарна. От един месец не сме купували. Измислих вариант как да ги ядем спокойно, без риск от  вируса. Слагам ги във фурната за три минути на 180 °С.
После пекох гювечета със зелен фасул, патладжан, морков, праз, картоф, сирене и яйце.  Днес е позволена риба, аз вместо риба си сложих яйце, без сирене. Нямам си свещеник и поста го карам по съвест и самосиндикално.
В последната седмица почти всеки ден правя пуканки. Много са ми вкусни.

# 78
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 748
Ася, разкош!!!! Мнооого вкусно изглежда всичко. 🤗
   За закуска - бутер кроасани с хумус, краставица и кашкавал.
   За обяд - черен боб на гъста яхния с много лук, чушки, моркови и селъри; салата домати, червен кромид; печени чушки и селъри. Авокадо с лимон натюр.

# 79
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Панкейкс с кокосово брашно и ленено семе
Леща яхния
Картофи със сос от сирена

# 80
  • Мнения: 9 152
Печени червени чушки с плънка от задушени пушено тофу, морков, лук, ориз ,спанак и чубрица. Облечени в тесто за пица.
Кьопоолу от печени патладжан и червени чушки, пасирани с домати, морков, авокадо.
Пълнозърнест хляб със слънчогледови семки.
Кекс с лешниково брашно

Скрит текст:




# 81
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Кате, ако кексът е без глутен, пусни рецептата.

# 82
  • Мнения: 9 152
asyalein, има и динкелово брашно, за съжаление. Ако попадна на нещо интересно без глутен, ще пиша. Simple Smile

# 83
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 748
За вечеря нещо много просто, но изключително вкусно - яйца на очи; лютеница с червен лук; зелена салата с репички. И препечени на тиган готови гръцки питки. Само люти чушлета ми липсват, но не съм купила. Това за нас с ММ. За малкият имаше бъркани яйца; запарени броколи с лимон; салата от домати, зелен лук, маслини интиквени семки. И питка.

# 84
# 85
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Праз с гъби
“Пудинг” от просо, една част от просото заделих за боза, оставих сега да ферментира 🤪
Зелена салата с яйца

За Великден купих едни шоколадови чашки. Бях на касата и ги грабнах в последния момент без да ги гледам. Оказаха се малко по-големи от напръстник 🙄.  детето обаче е във възторг.
Днес разбих извара и сметана. Отделно малини. Към чашките 🤣

# 86
  • София
  • Мнения: 5 247
Днес имахме кафява леща с макарони - да е суха и плътна (с морков, лук, 
чубрица, джоджен сол и олио)
вечерята е яхния с праз, морков, карфиол, червена чушка, ориз, босилек, магданоз и зехтин.
Още не съм решила на Великден какво да приготвя. Яйцата и козунак ако се престрашим за закуска, на обяд  ...не зная...кюфтета ( целина с картоф) може би и салата.
Вие какво ще готвите?

# 87
  • Русе
  • Мнения: 5 212
Quarkbällchen - сладки изварени топчета


# 88
  • Мнения: 2 642
Може ли рецепта за топките с извара?

# 89
  • Русе
  • Мнения: 5 212
Скрит текст:
Може ли рецепта за топките с извара?

https://ipeychev9.blogspot.com/2019/01/quarkballchen.html

Общи условия

Активация на акаунт