Аблация на сърцето - 10

  • 34 634
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 343
Здравейте всички! Simple Smile DeVa,получавам пристъпи за съжаление,но аз така и не се подложих на аблация.Сега имам грижи и тичане с майка ми и от напрежението и екстрасистолите зачестиха,но това се очаква при нашите сърчица.Не съм писала тук много отдавна,но редовно ви чета.Пожелавам на всички спокойни и ритмични да са сърчицата ни!

# 46
  • Мнения: 42
❤️👨‍⚕️ На 20 май, от 14 часа водещи експерти по кардиология, които са специалисти по инвазивна кардиология и електрофизиология, ще отговарят на Вашите въпроси на живо във Фейсбук.
❓ 👉 Задавайте въпросите си към д-р Валери Гелев, началник на Клиниката по Кардиология и д-р Васил Трайков, началник на Отделението по Електрофизиология и кардиостимулация в страницата събитието - https://---shoretner923-Cardio_live, на e-mail cardio-tokuda@acibademcityclinic.bg или директно по време на LIVE видеото на 20 май в 14 часа

# 47
  • Мнения: 54 054
Благодаря, JULI 08!
Много полезно инфо.

# 48
  • Мнения: 1 068
Здравейте, надявам се да ви намирам в добро здраве!
Взех си направление от ЛЛ и ходих на кардиолог. В общи линии ме претупа, направи ми ЕКГ, което е ок, пита ме откога вдигам кръвно и ми смени лекарството, изписа ми Теспадан 20/5. Пия го от 6 дни и кръвното се позиционира около 110/80. Сега пък се чудя дали не е ниско. Иначе драмите с пулса, от който започнаха притесненията ми, горе-долу ги овладях с Бизогама 2,5 мг сутрин. Между 65 и 75 го меря сутрин, през деня понякога се ускорява. Не съм усещала скоро екстрасистули. Не съм ходила на ендокринолог, само ТSH ми е изследвано - 0,817. ЛЛ не смята, че имам проблем.

# 49
  • Мнения: 54 054
Супер си! Simple Smile

JULI 08, да си жива и здрава, че сложи този линк! Hug
Писах вчера, прикачих на сестра ми 2 кардиограми, които бях изпращала на нашия любим д-р Трайков, но той е много зает и не беше ми отговорил.
Днес имам официален отговор от екипа на Токуда! Heart

# 50
  • Мнения: 42
Много се радвам,че съм била полезна! Здраве ви пожелавам на всички ,ритмични и послушни сърчица!!!

# 51
  • Мнения: 1 671
Здравейте,от 11 години съм с базед и за жалост от 1 месец и аз започнах да ги усещам,като най гадно е вечер тъкмо когато вече се унасям и ме стряскат и оставят без дъх...преди 1 месец ми предписаха пропранолол..преди 5 дни правих холтер резултати  камерни общо 1157,преждевременни 20,атипични 716,двойки 156,R в/у Т 6,надкамерни общо 25,изолирани 21,двойки 2
Кардиолог каза,че нямало проблем и всичко било от ЩЖ
Вече 2 вечери е ужасно,почти на всяко мерене апарата отчита аритмия,като си пипна пулса и аз я усещам,а когато е много силна ми спира дъха...ужасно е...има ли нещо притеснително според вас...иначе съм с ниско кръвно по принцип но висок пулс все е около 100

# 52
  • Мнения: 6
Здравейте,от 11 години съм с базед и за жалост от 1 месец и аз започнах да ги усещам,като най гадно е вечер тъкмо когато вече се унасям и ме стряскат и оставят без дъх...преди 1 месец ми предписаха пропранолол..преди 5 дни правих холтер резултати  камерни общо 1157,преждевременни 20,атипични 716,двойки 156,R в/у Т 6,надкамерни общо 25,изолирани 21,двойки 2
Кардиолог каза,че нямало проблем и всичко било от ЩЖ
Вече 2 вечери е ужасно,почти на всяко мерене апарата отчита аритмия,като си пипна пулса и аз я усещам,а когато е много силна ми спира дъха...ужасно е...има ли нещо притеснително според вас...иначе съм с ниско кръвно по принцип но висок пулс все е около 100

При около  90% от аритмиите причината е стомашен проблем. Макар,че хората по някога не чувстват някакъв сериозен дискомфорт той може да ти докара доста сериозни аритмии,както беше при мен.Забележете дали ви се случва след хранене. Ако да,то със сигурност там има проблем .Най-важното на първо място изселдване за хеликобактер пилори,гастрит или скрита язва. Едно леко скрито гастритче може да ти съсипе животеца от прескачания на сърцето ,депресии  и ходене по кардиолози . Да не говорим за количествата химия която се пие за аритмия,която всъщност не е безобидна . Ако сърцето ви е прегледано от специалист с всичките му там ехографии т.н. и ви е казал ,че нищо му няма то бъдете сигурни ,че проблема е в друг орган. Вашата задача е да го откриете. Сърце може да прескача от болен бъбрек ,черен дроб,жлъчка,бял дроб,панкреас,щитовидна жлеза ,че дори и смущение в половите органи ... Човек знае себе си най-добре и може бързо да се ориентира към правилният орган ,да си направи изследване и лечение съответно .
Колкото до високият пулс,това е нормално,когато имате ниско кръвно. Когато е ниско кръвното, снабдяването на органите с кислород  се затруднява и затова организма компенсира ,като  форсира сърцето с цел изпомпване на повече кръв и съответно кислород .

# 53
  • Мнения: 1 671
Здравейте,от 11 години съм с базед и за жалост от 1 месец и аз започнах да ги усещам,като най гадно е вечер тъкмо когато вече се унасям и ме стряскат и оставят без дъх...преди 1 месец ми предписаха пропранолол..преди 5 дни правих холтер резултати  камерни общо 1157,преждевременни 20,атипични 716,двойки 156,R в/у Т 6,надкамерни общо 25,изолирани 21,двойки 2
Кардиолог каза,че нямало проблем и всичко било от ЩЖ
Вече 2 вечери е ужасно,почти на всяко мерене апарата отчита аритмия,като си пипна пулса и аз я усещам,а когато е много силна ми спира дъха...ужасно е...има ли нещо притеснително според вас...иначе съм с ниско кръвно по принцип но висок пулс все е около 100

При около  90% от аритмиите причината е стомашен проблем. Макар,че хората по някога не чувстват някакъв сериозен дискомфорт той може да ти докара доста сериозни аритмии,както беше при мен.Забележете дали ви се случва след хранене. Ако да,то със сигурност там има проблем .Най-важното на първо място изселдване за хеликобактер пилори,гастрит или скрита язва. Едно леко скрито гастритче може да ти съсипе животеца от прескачания на сърцето ,депресии  и ходене по кардиолози . Да не говорим за количествата химия която се пие за аритмия,която всъщност не е безобидна . Ако сърцето ви е прегледано от специалист с всичките му там ехографии т.н. и ви е казал ,че нищо му няма то бъдете сигурни ,че проблема е в друг орган. Вашата задача е да го откриете. Сърце може да прескача от болен бъбрек ,черен дроб,жлъчка,бял дроб,панкреас,щитовидна жлеза ,че дори и смущение в половите органи ... Човек знае себе си най-добре и може бързо да се ориентира към правилният орган ,да си направи изследване и лечение съответно .
Колкото до високият пулс,това е нормално,когато имате ниско кръвно. Когато е ниско кръвното, снабдяването на органите с кислород  се затруднява и затова организма компенсира ,като  форсира сърцето с цел изпомпване на повече кръв и съответно кислород .
Благодаря ти много за отговора,да прави ми впечатление,че когато се наям получавам сърцебиене,даже вече започнах да губя апетит,чувствам глад,но ми се гади иначе нямам болки в стомаха за сега,имам мускулна слабост в цялата лява ръка от плешката до пръстите от 1 седмица,на двама кардиолози ходих и казаха, че сърцето е здраво,имам и постоянен задух...незнам вече дали не е на нервна почва

# 54
  • Мнения: 54 054
Ръката може да има неврологичен проблем, а задуха да е от ЩЖ.
Въобще, когато има проблем със ЩЖ, страда не само сърцето.
Лекувай нея.

# 55
  • Мнения: 1 671
Ръката може да има неврологичен проблем, а задуха да е от ЩЖ.
Въобще, когато има проблем със ЩЖ, страда не само сърцето.
Лекувай нея.
Лекувам я от 11 години от около 3 години съм на поддържаща терапия и хормоните са все в норми...в момента ми изкараха нерви на 7 долен ляв зъб и разширяваме каналите, когато зъболекаря го затвори с лекарството болката е ужасна и получавам още повече сърцебиене и бодежи...днес вече ще запълни каналите и ще го пломбира...възможно ли е от този зъб да се увеличиха проблемите

# 56
  • Мнения: 54 054
Да, от това е. Не случайно сърцето е символ на чувствата. То реагира на всякаква болка и дискомфорт.
Успокой се, ще ти мине. Временно е.

# 57
  • Мнения: 1 671
Да, от това е. Не случайно сърцето е символ на чувствата. То реагира на всякаква болка и дискомфорт.
Успокой се, ще ти мине. Временно е.
Благодаря ти много за успокоението...да се надяваме,че е от това

# 58
  • Мнения: 180
Здравейте, чета Ви отдавна, но едва сега се включвам....На 38 г съм, винаги съм била много емоционална и съм усещала дискомфорт в сърцето, но последните 3 г е почти непоносимо. Страдам от камерни екстрасистоли, хиляди на ден. Родих преди 5 мес второто ми дете и играта съвсем загрубя. Отчаяна съм. Не мога да спя и направо не ми се живее. Днес отново бях на електрофизиолог в Сити Хоспитал. Разбира се, претупа ме ужасно и ми каза, че може да ми изпише нещо едва след края на кърменето. В петък ще слагам холтер за пореден път. Исках да Ви попитам как се изследва скрит гастрит и гастрит като цяло? Какви кръвни изследвания бихте препоръчали освен електролити?

Последна редакция: ср, 27 май 2020, 09:34 от Kalisi

# 59
  • Мнения: 54 054
Гастрит се вижда с гастроскопия. Не е страшно, сега с упойка ги правят.

Общи условия

Активация на акаунт