некоректен работодател

  • 1 766
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте искам да обърна внимание за изключително некоректен работодател.Хора много внимавайте и ако уважавате себе си и не се считате за роби не започвайте работа във фирма КЛЕР Д.Тази фирма постоянно търси работници и има огромно текучество защото управителя на фирмата Димитър Кирилов Георгиев е мошеник.Когато отидеш на интервю ти сваля звездите и ти обещава висока заплата но когато започнеш работа още от вторият ден се уверяваш че нищо от казаното не е така.Отнася се изключително грубо и просташки към всичките си работници без изключение.Псува те непрекъснато заплашвате с бой тормозите и крещи като ненормален.На жените им вика че са дърти курви,на мъжете че са пияници.От него а той е на 70 г близо и любовницата му която е на 55 години и нямат брак няма да чуете една добра дума.Много са алчни и цепят стотинката.Не ти дават заплатата за която си се уговорил да работиш и се правят че са ти дали повече от което си работил.Условията са много мизерни и те карат непрекъснато да вършиш обща работа.Едни и същи обяви се въртят от година и сменят работниците на всеки 2 месеца.През месец март от там минаха 15 души и от всички направиха много пари защото не им дадоха заплати.
Управителя освен за секс и мръсотии нищо друго не говори.Когато си търсиш парите които ти дължи те освобождава на следващият ден.Работиш без договор и крие доходи.При него работят всякакви съмнителни типове и се крият по цеховете.Той и любовницата му карат мерцедеси на гърба на работниците.Нямате си никаква представа какво става там когато се обръщаш към него той те прекъсва и ти казва че трябва да му викаш ГОСПОДАРЮ и тогава щял да разговаря с теб.Има една дебелогъза секретарка която се държи като господарка защото всичко му докладва и той цени само тези които му докладват кой какво е казал за да ги уволнява.Също има една проста и дебела началник цех която непрекъснато крещи и ходи да топи всеки когото не понася и така се сменят служителите всяка седмица.Нямате си на представа какви са условията на труд и стрес на тази фирма.Работното време е по 10 ч всеки ден и работиш събота 6 часа.Не се лъжете да работите там че ще се срещнете със робовладелец на 21 век.Такова чудо не можете дори да си представите.ВНИМАВАЙТЕ И НЕ СЕ ЛЪЖЕТЕ.ПАЗЕТЕ СЕ ОТ ТАЗИ ФИРМА УПРАВИТЕЛЯ Е МОШЕНИК.

# 1
  • Мнения: 12 626
Мога да кажа само едно: никога не работи без договор.

# 2
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
Не е само до договора проблем. Всичко изглежда "миризливо".
Бих посъветвала хората, в т.ч и автора на темата да не докарват себе си дотам, че да им се налага да работят за такива... личности.

# 3
  • Мнения: 5
Когато започнеш работа тези неща не ги знаеш в последствие се случват и ги научаваш

# 4
  • Мнения: 5
никога не съм искал да работя без договор но чаках месец и половина да ми се подпише и да го видя

# 5
  • Мнения: 14 504
Тук малко хора биха видяли предупреждението ти.Защо не пуснеш сигнал до инспекцията по труда?
Иначе и аз съм чувала за работодатели,които ''отлагат'' във времето трудовият договор.

# 6
  • Мнения: 5
Вече подадох сигнал до инспекция по труда

# 7
  • Мнения: 14 504
Само така!Иначе 99% от бълг.работодатели ревът на умряло,как едва ли не правят услуга на работниците си.Заплати-подигравка,а понякога ги бавят,осигуровки възможно най-мизерни,но се бият в гърдите,че те хранят.
Един гелосан,коронован с вирус е много гласовит.Баневи и те се ''раздаваха''.После ще ми пишат тук,че не били изедници работодателите.Иначе съм съгласна,ако не мишкуват работещите,работодателите бързо ще станат стриктни.По-добри едва ли,но ще плащат каквото и колкото си трябва.Днес цял ден говорят в новините,че много хора подават сигнали срещу некоректни шефове.
pateev пиши после как са се развили събитията.

# 8
  • Мнения: 34
Ако си в малък град нищо няма да му направи инспекцията... навързани са като свински черва.

# 9
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
Да, в малък град е кофти.  И защото институциите трудно реагират, и защото самите работещи имат ограничен избор, съответно са склонни да се съобразяват с всякакви условия.
Но все още държа на предното си мнение! Защото познавам квалифицирани хора от Сф, които отиват в малки градчета на чудесни условия, само защото са добри в професията си.
И винаги се сещам за думите на един мой преподавател в университета: "За добрите кадри криза няма".
Нищо лично, споделям!

# 10
  • Мнения: 14 504
Да,сигурно е кошмарно в това отношение в малките градове.Изобщо не мога да се съглася за добрите кадри във време на криза.Зависи от бранша.Кой определя кой,колко е добър?Някой хигиенист мете по-добре от друг?А който е средна хубост,какво да прави?Да го умори кризата,защото не е достатъчно добър.
И аз нищо лично,по принцип.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 449
Не е въпроса в малките градове.Държавата ни е пълна със фирми и некоректни работодатели,забогатяващи на гърба на работниците си..Аз съм от Пловдиви наскоро напуснах шивашката фирма "ЕТТ" ЕООД със собственици Диана и Младен Хаджийски.Некоректни със заплатите,наемат хора без договори,а когато някой напусне,не му изплащат заплати и отпуски.Бавят заплати,а от инспекцията по труда и данъчното винаги ги предупреждават за подадени жалби срещу тях и когато минат на проверка всички документи са редовни и излишните хора не са на работа.Текучество от хора постоянно,на които обещават всичко,за да започнат при тях,а после се укриват и неплащат изработеното от работника.И половината фирми в България работят на този принцип,затова и положението в държавата ни е такова.

Общи условия

Активация на акаунт