Дневник на храненето по време на бременност

  • 4 692
  • 74
  •   1
Отговори
# 45
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 260
Аз от вчера:
З. 1 яйце, 1 моцарела, домат, 1 филийка пълнозърнест хляб
О. Паста с домати и босилек
СЗ. Ягоди и сурови бадеми
В. Таратор, шопска салата, филийка пълнозърнест хляб

# 46
  • Мнения: X
Закуската вчера я описах.
Обяд - домати, две варени яйца, 100 гр. шунка, 120 гр постни чушки. Два бонбона мерси.
Вечеря - таратор, 100 гр сьомга, зелена салата, коприва с яйце.

# 47
  • Denmark
  • Мнения: 1 007
Закуско-обяд: ябълки със скир
Снак: грозде
Вечеря: 2 свински пържоли и опитах от картофените крекери на МП.

# 48
  • София
  • Мнения: 153
За вчера:
Закуска: Препечена филийка със сирене и кафе.
Обяд: Филийка с топено сирене и филе.
Следобед: Банан.
Вечеря: Постна мусака с тиквички, картофи и моркови.

# 49
  • Мнения: X
Как сте, момичета? Празниците минаха Simple Smile
Ранна закуска - ябълка и няколко солети и кафе с мляко
Закуска - 200 гр. кисело мляко, 20 гр. протеин, 100 гр. ягоди и 20 гр. богато на протеини мюсли.
Обяд - 150 гр. сьомга бургер (продават се във ФФ и Била) + 50 гр. (в сурово състояние) червен ориз крина. Супа от тиква и леща.
СЗ - 200-300 г. ягоди и 120 г. боровинки
В - не зная Simple Smile

Вчера закуската беше горе долу същата, обядът беше домати, краставици, бурата, 2 варени яйца и 20 гр кашу + 20 гр. черен тоблерон.
следобяд нещо боцнах тук там, червен боб на фурна, няколко солети
Вечеря - пилешко филе, салата, сирене, малко хляб и козунак.
Тренировки - сутринта кардио, следобяд силова.

Калориите отидоха към 1820, Протеините 119 г.
За сега държа и все още съм +2.400 утре влизам в 10 седмица. Много се надявам до края на първия триместър да не кача повече от ожщо 3 кг.

# 50
  • Denmark
  • Мнения: 1 007
Добро утро 💐
При мен нямаше козунаци, но въпреки това с всеки изминал ден се чувствам все по-огромна.
Тези дни вкъщи се яде почти едно и също.
Сутрин кафе с мляко.
На обяд скир с плодове и чиа.
За вечеря голяма салата с гриловано месо (пилешко или свинско).
Вчера хапнахме диня за СЗ.

Също открих безвъглехидратен "хляб" за мен, когато вкъщи правим тортили за вечеря. https://youtu.be/5HgySn5ck8I Simple Smile Стана много добре при мен, два пъти го правих, но си има вкус на яйца. 😅

# 51
  • София
  • Мнения: 153
Ето ме и мен след празниците, които ми се сториха безкрайни. Вчера влязох в последната (13) седмица от първия триместър. Какво се е случило с хранителните ми наваици? Същите са си, опитвам да действам разумно, когато съм пред хладилника Simple Smile Иначе като килограми съм учудващо добре по мое мнение - качила съм само 100 гр. спрямо теглото, с което забременях, но коремчето вече ми се струва, че не е от мазнинките, а от бебчо.
С храненето за днес положението е следното:
Закуска: Баничка с кафе.
Обяд: 2 препечени филийки с яйчен пастет
Следобед: Банан
Вечеря: Свинско с грах, салата домат и моцарела и от хлебчетата, които Marayah сподели. За тях искам да изкажа огромна благодарност, страхотни са и допаднаха не само на мен, но и на половинката. Включвам рецептата в графата на често приготвяната храна.

# 52
  • Denmark
  • Мнения: 1 007
Много се радвам, че съм била полезна! 🤗 Ама как само 100 гр в 13та седмица 😳 Аз ще се оплаквам много на докторката в петък от себе си.
Днес на обяд - пилешко на тиган без мазнина с една цяла краставица.
За вечеря - свинско отново на тиган със салата без зехтин от домат, краставица, маслини и малко сирене.
Днес няма въглехидрати почти, затова утре ще хапна ябълка и праскова със скир, а за вечеря отново ще е месо със салата.

# 53
  • Мнения: X
Вчера и аз бях на лекар, качила съм около 2.5 кг може и мляко повече. Лекарката каза, че не е много добре така. Няма да прибързва, утре пак ще ходя за кръвни изследвания и tsh. Показах й какво ям, каза че е доста добре, но като чета вие какво хапвате, моето май е доста повече. Не зная, но ще трябва нещо да се направи, че ми става вече тежко и нищо не ми става. Обясних й, че не съм ги качвала малко по-малко примерно 200 г. днес, утре още 300, а от раз около кило, после пак около кило. Никога не съм имала дебели колене, но сега и там има доста - или вода или мазнини, не зная. Та ще видим, каза, че може и хормонално напълняване да е и наистина някои жени качват много в началото на бременността си.
Днес влизам в 10 г.с.
Планирала съм да вървя пеша до работа и после на връщане и после силова. Вчера бях като парцал и си легнах в 8.30 - тренировка не.
За днес не зная ще се опитам малко в дефицит да вляза - обяд 200 гр. голям кафяв боб на фурна и 100 гр чили кон каране. Иначе имам супа. Ще си нося ягоди и боровинки, а за вечеря ще опитам само салата със сирене и варено яйце.

# 54
  • Denmark
  • Мнения: 1 007
Има тенденция в България лекарите да се карат на бременни за килограмите, което мен лично много би ме депресирало. 2 кг може и да не са мазнини, а течности. Аз ако се меря вечер, разликата ще ми е минимум 2 кг със сутринта и при цикъл винаги "качвах" поне 3.
Реално сега може да е от хормони, защото ако не съм бременна и се храня като сега, може би щях да стигна заветните 55 кг, които мъча от години, но не - сега качвам.
И аз вчера бях на разходка 2 часа, днес пак ще отида. Бях планирала да плува през бременността, но..

# 55
  • Мнения: X
Не, не, не се е карала, просто каза, че по принцип не би трябвало да кача толкова до 10 седмица. Но ми каза да съм спокойна и че няма да абсолютизираме килограмите. Аз пък се радвам, че мисли така, защото много килограми не са от полза нито за мен нито за бебето и е хубаво, че има кой да ми помага да ги следя тези неща.

# 56
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 260
Не само в България правят забележка за килограмите. Всъщност, това е много важно, защото бързото покачване на кг, особено започнало в през първите два триместъра, е предпоставка за отключване на много неприятни състояния и проблеми, но понякога нещата не зависят толкова от нас, колкото и да се ограничаваме, задържаме вода, имаме проблеми с щж, отключваме диабет и т.н.

# 57
  • Denmark
  • Мнения: 1 007
Съгласна съм, че не е хубаво да се качват много килограми, разбира се. Затова и съм се впрегнала толкова и внимавам, но както каза Вики, не зависи винаги изцяло от нас и храненето.
Дух, харесва ми как мисли твоята лекарка. Simple Smile
Ще видя моята утре какво ще каже, понеже последно бях в 9та седмица и са написали 64 кг (макар че вкъщи ме показа 62 на следващия ден), а последно миналата седмица видях 68 към 69. Вече в 25та г. с.

# 58
  • Мнения: 823
Вчера и аз бях на лекар, качила съм около 2.5 кг може и мляко повече. Лекарката каза, че не е много добре така. Няма да прибързва, утре пак ще ходя за кръвни изследвания и tsh. Показах й какво ям, каза че е доста добре, но като чета вие какво хапвате, моето май е доста повече. Не зная, но ще трябва нещо да се направи, че ми става вече тежко и нищо не ми става. Обясних й, че не съм ги качвала малко по-малко примерно 200 г. днес, утре още 300, а от раз около кило, после пак около кило. Никога не съм имала дебели колене, но сега и там има доста - или вода или мазнини, не зная. Та ще видим, каза, че може и хормонално напълняване да е и наистина някои жени качват много в началото на бременността си.
Днес влизам в 10 г.с.
Планирала съм да вървя пеша до работа и после на връщане и после силова. Вчера бях като парцал и си легнах в 8.30 - тренировка не.
За днес не зная ще се опитам малко в дефицит да вляза - обяд 200 гр. голям кафяв боб на фурна и 100 гр чили кон каране. Иначе имам супа. Ще си нося ягоди и боровинки, а за вечеря ще опитам само салата със сирене и варено яйце.
Дух ,аз качих 8 кг за цялата бременност ,като 7 от тях бяха първите 4 месеца ...Имах страшно отичане на краката и мислех ,че е нормално .Сигридов обаче като му споделих ,ми пусна белтък и се оказа ,че ми е нисък -включи ми и протеин на прах .Нещата се нормализираха за 2-3 седмици.

# 59
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 260
Еха, как успя да качиш само 1 кг последните месеци, когато и бебето, и воьите, и плацентата си тежат доста повече от 1 кг? Явно си редуцирала от собственото си тегло. Браво на теб!

Общи условия

Активация на акаунт