Дневник на храненето по време на бременност

  • 4 687
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • Denmark
  • Мнения: 1 007
diamond_star, благодаря сърдечно! Relaxed

Аз чак сега хапвам - салата като за двама Sweat Smile с риба тон и моцарела
за вечеря: ще са бургери, но вместо хляб използвам айберг Simple Smile

Как се чувствате вие предвид бременността, храните ли се повече или по-малко? По-различно? Simple Smile

# 16
  • Мнения: X
И аз ще се присламча тихо към вас Simple Smile следя калориите да не са над 1600-1700 и протеините да достигнат 100 гр. Но още съм в началото, гади ми се, повръщам понякога и както преди не ядях тесто, хляб и солети, сега солетите са чест спътник на масата ни.
Напоследък ям много сирене, кашкавал и месо никак не ми се ядат. Преди умирах за зеленчуци, а сега и те са ми странни. Само домати и краставици ми се хапват.
В 8 г.с съм +2 кг.което е много. Качих ги изведнъж за два дни. Надявам се до края на първото тримесечие да си остана с тях.

# 17
  • Denmark
  • Мнения: 1 007
И аз ще се присламча тихо към вас Simple Smile следя калориите да не са над 1600-1700 и протеините да достигнат 100 гр. Но още съм в началото, гади ми се, повръщам понякога и както преди не ядях тесто, хляб и солети, сега солетите са чест спътник на масата ни.
Напоследък ям много сирене, кашкавал и месо никак не ми се ядат. Преди умирах за зеленчуци, а сега и те са ми странни. Само домати и краставици ми се хапват.
В 8 г.с съм +2 кг.което е много. Качих ги изведнъж за два дни. Надявам се до края на първото тримесечие да си остана с тях.
Здравей и честито 🤗
Ако досега не си хапвала толкова въглехидрати, не мисля, че това са качени кг на мазнини, по-скоро са задържани течности. Следи си килограмите, но това не е най-важното. Аз съм в 6тия месец и качвам по килограм и малко всеки месец, но доста си хапвам, макар и без вредни храни и хляб.
Чудех се и аз за калориите, колко е окей да се приемат? Видях на много места, че пише около 2000, но ми се струват много..

# 18
  • Мнения: X
Ами аз се обърнах към експерт за хранене и тренировки, понеже преди години свалих 50 кг и зная колко ми е било трудно. Забременях пак леко пълничка 160-67 кг. И понеже тренировам почти всеки ден с треньора избрахме лек дефицит на 1600 калории. Четох че в първия триместър нуждата от калории не е завишена. Аз изглеждам сякаш съм качила повече от 2 кг. Всичко ми е станало пухкаво, нищо че си тренирам. Нищо, добре да сме с малкото пък ще се справя някак

# 19
  • София
  • Мнения: 153
И моят отчет от вчера.
Закуска: Парче Провансалски сладкиш с круши, кафе и ябълка.
Обяд: Задушени зеленчуци.
Следобед: Портокал.
Вечеря: Филе от треска на фурна със салата картофи и праз.

Относно храненето, апетита и вкусовете по време на бременността, не мога да кажа, че са настъпили промени. Никога не съм страдала от липса на апетит, който се запази и сега. В самото начало имах лек дискомфорт от миризмата на пържено, но отмина бързо. Към момента нямам промени в теглото, забременях 64,6 кг. в момента (края на 11 г.с.) съм 63,3 кг. Това, разбира се не ме успокоява. Simple Smile

# 20
  • Мнения: 162
Запис и от мен от вчера:
З: препечена филийка с филаделфия и маслини
М: малко бадеми
О: домашна тортила с пилешко и зеленчуци
СЗ: един портокал
В: таратор и пак от тортилата, малко черен шоколад за десерт

При мен нещата откакто като забременях са много различни. Преди не закусвах и имах по две хранения на ден, а сега са минимум 4. Не мога да си представя да не закуся например. В началото ми се гадеше, но не от конкретни храни, а от всичко и това отминаваше само като си хапна. Единствено спрях кафето, защото от него ми става лошо. Относно килограмите не съм качила нито един, в момента съм в  15 г.с.

# 21
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Аз трябва да спазвам диета за бременни от 1800ккаl, но действително не знам колко приемам. Трябва да имам 2-3 междинни, но извън основните на мен не ми се яде. В 17 г.с съм и съм +3- 4кг, не знам дали е добре.
От вчера:
З. Овесени ядки с плодове
О. Скара, салата, препечена филийка
СЗ. Сладолед 😏🤫😬
В. Крем супа от грах и тиквички, зелена салата, 2 варени яйца, крекери.
Пътвите месеци ми се гадеше ужасно и можех да ям само хляб, солети, такива неща. До 12г.с нямах промени в теглото.

# 22
  • Мнения: 872
И аз не забелязвам за сега голяма промяна в апетита си, все така голям е като преди Grinning Е в първите седмици беше различно, и аз като повечето от вас карах на филийки, макаронени изделия, солети, бисквити, ама по малко и даже свалих към 2 кг. Сега съм в 12 седмица, и още удържам фронта и не съм надминала началните си килограми (бях към 64 65 преди да забременея, сега съм към 63 на 170). Но пък корема ми е постоянно надут, съмнява ме толкова да е пораснал от бременността, май е от ядене Smirk

Менюто ми вчера :
З: Дежурните плодове и мюсли с кисело мляко
О: 2 пакета зрънчо Flushed
СЗ: Препечени филийки с шунка и кашкавал
В: Крем супа от броколи

# 23
  • София
  • Мнения: 153
Вчера:
Закуска: 2 палачинки със сладко от ягоди и смокиня с кафе.
Обяд: Таратор и 2 кюфтета от картофи и коприва на фурна.
Следобед: Малко парче домашен ягодов пай.
Вечеря: Свинска пържола на скара с малко пържени картофи и салата домати и краставици.

# 24
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Вчера:
З. овесени ядки, мляко, ябълка, канела
О. Пилешко филе въе винен сос, ориз с шафран, салата.
СЗ. Ягоди
В. Като обяда
Пост- 1 нектарина и 1 слива

# 25
  • Мнения: 872
Вчера:
З: Козунак с плодово кисело мляко
О: Пак от козунака и ягоди
По-късно желирани бонбони
В: Свински джолан със зелена салата

# 26
  • Мнения: 162
Аз от вчера:
З: Овесени ядки с кисело мляко и малини
М: 1 банан
О: Печени картофи и таратор
СЗ: 1 портокал
В: пилешко филе на фурна и салата от краставици и дежурния шоколад за десерт. Вечер напоследък ми се яде доста сладичко.

# 27
  • Мнения: 162
И от днес:
З: препечена филийка с мед  и масло
М: един банан и няколко ягоди
О: омлет със сирене и половин домат
СЗ: един портокал
В: голяма шопска салата с една филийка хляб

# 28
  • Мнения: 872
Добро утро, вчера пак не успях да съм много примерна:
З: Мюсли с боровинки + капучино
през деня: печени ядки; солети; 2 кивита; туршия; ябълка
В: патешки сърца и зелена салата

# 29
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Аз от вчера:
З. 2 яйца на очи, домат, кашкавал, крекери.
О. Постно зеле на фурна, пилешка пържола
СЗ. Нектарина, пъпеш
В. Зеле на фурна, панирана риба, кисели краставички

Общи условия

Активация на акаунт