ОКТОМВРИйки 2020 - тема 2

  • 22 526
  • 766
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 423
Десиссслава, ще ме умориш от смях. Честито мъжле 😂

# 721
  • София
  • Мнения: 1 791
Ех останах сама в незнанието на пола Grinning Привидя ми се пишле на ултразвука вчера, пък искам момиченце Heart Ще се надявам до последно.
Някак си трябва да издържа до наш'та ФМ на 9ти Юни. А така се притесних преди малко и ми се иска да го видя добре ли е, въпреки че го гледах вчера.
Преди около час се сгънах на две в седнало положение. Седях си на стола с  успоредни крака един до друг и една буба-миризливка ми ходише по пръстите на стъпалото. Без да мисля се сгънах да я хвана и малко ме заболя корема.
От тогава усещам леки побоцквания 3 пръста под пъпа леко вляво. Ама не знам истински ли са или е страх да не съм смачкала бебето с това сгъване.

Да звъня ли на док за преглед или съм луда?

# 722
  • София
  • Мнения: 7 491
Пий една вода, нищо ти няма Flowers Hibiscus
И аз имах такава случка преди месец и нещо, цял ден ме боля корема, оттогава не се сгъвам, клякам Simple Smile))
Откакто ми щръкна шкембето обаче по-лесни станаха движенията, явно не се притискат толкова мушмороците. Даже успявам да спя почти по корем.

# 723
  • Пловдив
  • Мнения: 13 485
Няма как да си направила каквото и да било на бебето, не се шашкай излишно. В момента е такива грамажи, че най-вероятно дори и лек дискомфорт не е усетило.
Аз от дете си мечтая за момченце, вчера с мисълта за момиченце се питах сама себе си какво ще я правя и как ще я гледам Joy все едно имам отгледани поне две момчета преди това.
Така че и настройката за конкретен пол не е полезна, но на подсъзнателно ниво си казвах, че ще е момче, а второто някога момиче.

# 724
  • Мнения: 1 132
Деси, как добре те разбирам. Аз исках момиченце, винаги съм си го представяла, даже име й бях измислила. Да ама се оказаха двама младежа и от сега се чудя дали ще се оправя с тях. Ама... не мога да ги върна и да направя рекламация, та малко по малко свиквам с мисълта 😁

# 725
  • Мнения: 873
Хах Десиссслава, твоята история малко ми напомня на моята ама при мен без "хепи енд" Grinning Аз също не исках да знам пола, поне не толкова рано като правихме генетичния тест в 10 седмица, исках да има вълнението на прегледите, виждат ли пи**а не виждат ли Bowtie Ама мъжа ми много искаше да знае, и се оговорихме, че ще искаме да ни го напишат, ама той само ще го види и няма да ми го казва. Е, резултатът дойде на моя мейл, а той точно тогава ММ беше зает и нямаше как да не го видя. Та и аз като теб бях в шок, е не ревах де, ама... Все съм се представяла с момиченце, а то мъж Blue Heart. Ама ще му се радвам каквото и да е  Hug

# 726
  • София
  • Мнения: 7 491
Мойте прознози почнаха от 2 момчета (ужас), после минахме на момче и момиче (супер) и накрая на две момичета (ъ, е къде ми е момчето). Аз все още се надявам със следващите прегледи до втората ФМ да се доуточни ситуацията, защото все пак в 12гс вероятността да познаят не е 100%, докторът сам каза - около 80%.

# 727
  • Мнения: 873
Дели, при теб е още по-вълнуващо като са двечки Blush

# 728
  • Мнения: 534
Деси, честито желано мъжле!
ММ също много се надява да е момче, аз нямам предпочитания. Ту сънувам момче, ту момиче. Но до момента още няма предположение от лекар.
В петък съм на ЖК, надявам се да потвърдят вече и да се успокоя, че от самото начало на всеки преглед само за пола питам. Не съм по изненадите, искам да знам вече.

# 729
  • Мнения: 182
Днес мина ФМ при Искилиева. 20 г.с. бебето е 350 гр.  и е момиче вече със сигурност. Огледа всичко: сърце, бъбреци, гребнак, мозък . Всичко си има и е добре. Доволна съм от прегледа и обясненията й.

# 730
  • Мнения: 219
Момчета, момичета, живи и здрави да са на всички Simple Smile
И аз имах такава случка, когато се сгънах много рязко и от тогава съм въвела доста корекция на движенията, защото много ме заболя. Никога вече не ставам от леглото чрез коремна преса Grinning

Как се изправяте и ставате от леглото/дивана да ви попитам?
Ако съм била полегнала по гръб винаги се обръщам първо на едната страна(лявата) и след това си свалям краката и така се изправям.

# 731
  • Мнения: 423
Sirma.P, и аз ставам внимателно. + Че от известно време ми причернява много ако избързам.
Браво за първите ФМ!

# 732
  • София
  • Мнения: 7 491
Настрани ставам и аз.
Четох някъде, обясняваха че при бременност освен че трябва да се става настрани, трябва да се правят странични опори (планкове) за заздравяване на страничните мускули. Мисля че беше свързано с риска от диастаза.

# 733
  • Мнения: 1 771
Ох, Деси, с глас съм се смяла. И аз не давах дума да се каже, че първият ми няма да е момче. Убедена бях. Име си имаше измислено три години преди да се роди, даже си го представях, че ще изглежда по определен начин - с къдрава коса и сини очи и той наистина е с такива. Първият преглед, в който трябваше лекарят да види пола ми каза, че ще е момиче. И аз като се ококорих от изненада, все едно генетичен тест съм си правила и му казвам: ама аз чакам момче. А той ми отговаря: то не е каквото го чакаш. Един месец живях със странната мисъл, че ще имам момиче и после се наредиха нещата според очакванията ми. Сега пък обратното: на един извънреден преглед при лекарка, която не ме следи, ми каза, че май е момче. Аз се бях настроила за момиче и ми стана странно, но пък реших, че ще ми е по-спокойно, защото поне им знам номерата на момчетата. ММ пък въобще не повярва, той си е с усещането, че ще е момиче от самото начало...след един месец пак се наредиха нещата Simple Smile Като се роди, предпочитанията за пола изчезват - обикваш го така, както не си си представяла, че си способна Simple Smile

# 734
  • Мнения: 73
Здравейте момичета,

Бихте ли споделили какви изследвания са ви назначавани към 18-19 седмица.
Аз се следя и на частно и по здравна каса.
По здравна каса ми пуснаха ПКК и урина в 10 г.с и с това се изчерпва всичко до този момент (18 г.с)

Частният ми АГ се фокусира главно върху ехографското изследване,което всеки път си е като фетална морфология,подробно оглеждане на плода,но ако не му задавам въпроси,сам няма да се сети да ми каже какви изследвания да си пусна.
На последния преглед го попитах дали трябва да си пусна за токсоплазмоза,уреоплазма,микоплазма и хламидия и отговорът му беше,че били задължителни,но това ще го направим следващия път (15.06.2020).Тези от вас ,които са се изследвали за токсоплазмоза,уреоплазма,микоплазма и хламидия ,бихте ли споделили дали се взима кръв или секрет като при цитонамаската?

Общи условия

Активация на акаунт