Име Хубавена, или?

  • 10 997
  • 224
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 327
Харитина е хубаво име. Познавам една жена с такова име, но на галено и казват Хари, което ми е малко мъжко.

# 46
  • Мнения: 8 578
Между Хубавена и Хубавина избирам Хубавина. Приемам го за нормално име, но не бих го използвала за мое дете.
Мадлен ми хареса най - много от останалите имена в първия пост.
Предлагам: Красина, Лъчезара, Силвина, Славея, Хрисия, Жана, Жара, Рената, Нолина, Ноела, Кремена, Райна, Рангелина, Вангелия, Савелия, Милица.

# 47
  • Мнения: 779
Към авторката, честно да ви кажа предишния избор на име, който имахте - ВИвиан ми се вижда в пъти по добре пред хубавина.
Опитвам се да ви разбера защото си спомням от предишната тема с колко много обстоятелства съобразявате имего на детето, но моля ви нека това не бъде повод да се изпада в крайности.
 Щом искате по нетрадиционни но същевременно не толкова модерни в момента имена, ето моите предложения:
Леда, Луиза
От посочените от вас ми допадат Жаклин и Мадлен
Ако търсите имена със символика Вяра, Сияна, Божана, Божидара (Дара), Надежда,

# 48
  • Мнения: 2 807
Хубавена, Хубавина - категорично НЕ.

Какво ще кажете за Българина- оригинално, звучно, рядко срещано име.

# 49
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
Българина? Сериозно ли? И как ще й викат на галено- Бълги, Рина? Ужасно е. При наличието на толкова много нормални имена, какъв е тоя зор за оригиналничене, граничещо с кич и изключително лош вкус?
Кръствте я Вируслава, така всички ше знаят през коя година е родена.

# 50
  • Мнения: 18 547
Мисля,че това с Българина беше шега.

# 51
  • Мнения: 382
Може бе вие самите реагирате така, но в такъв случай проблемът не е името!
Да, аз самата реагирам така. И точно името е проблем. Всъщност не мисля,че някой ще отиде и директно ще каже на детето "имаш смешно име" или нещо от сорта, а по-скоро ще си помисли " егати името".

# 52
  • Мнения: 12 722
Може бе вие самите реагирате така, но в такъв случай проблемът не е името!
Да, аз самата реагирам така. И точно името е проблем. Всъщност не мисля,че някой ще отиде и директно ще каже на детето "имаш смешно име" или нещо от сорта, а по-скоро ще си помисли " егати името".
Децата ще го кажат, по-големите само ще го помислят.

# 53
  • Мнения: X
И все пак, ще споделите ли дали се спряхте на някое име? 🙂

# 54
  • Мнения: 40
Благодаря за споделените мнения!
С много от тях не съм съгласна. Това с подигравките в училище... За мен, наистина, е абсолютна тъпотия, тъй като децата могат да намерят за какво да се присмиват винаги( дебел, слаб; голям, крив нос; пъпки, дрехи, поведение и какво ли още не Wink ). Няма да опазите децата си от това, като кръстите детето Иван, примерно, защото Иван, горкият, може да има щръкнали уши... И сещате се вече какво имам предвид.
Всеки си има вкус - боклукът за един е съкровище за друг.
Пуснах темата, защото не спирам да се колебая. Нищо не ми харесва, не виждам защо това, че търся 'оригиналност' е нещо лошо. Имената, които съм дала към момента не са ми фаворит, но и имената от вида на Галина, Марина, Силвия и Мирослава също.
Радвам се, когато чета различните мнения от всички вас, може от нищото, нещо да ми изскочи. Hug

# 55
  • Мнения: 1 327
Имената, които съм дала към момента не са ми фаворит, но и имената от вида на Галина, Марина, Силвия и Мирослава също.

Е защо ги даде тогава да избираме между тях?
За протокола, Марина е много красиво име, далеч по-добре от Хубавена/Хубавела и има хубаво значение: море. Морето е красиво, необятно и дълбоко. 😉

# 56
  • Мнения: 40
Към момента съм харесала тези, исках да видя мнения за тях. "Фаворит" за мен е нещо повече от 'харесала'. Никъде не съм казала, че до края на бременността си, това ще са имената измежду, които ще избирам.
За името Марина - само по себе си не е хубаво или лошо, даденият човек го преквалифицира в едно от двете. Хубаво е за вас, за мен не. Същото е и за морето - във вас предизвиква красота, в мен страх. И е напълно нормално усещанията да са различни.


Имената, които съм дала към момента не са ми фаворит, но и имената от вида на Галина, Марина, Силвия и Мирослава също.

Е защо ги даде тогава да избираме между тях?
За протокола, Марина е много красиво име, далеч по-добре от Хубавена/Хубавела и има хубаво значение: море. Морето е красиво, необятно и дълбоко. 😉

# 57
  • Мнения: 18 547
Добре де,но ти не казваш дали някои от предложените от нас ти харесват или не?

# 58
  • Мнения: 1 327
Каза, че няма фаворит. 😉

# 59
  • Мнения: 18 547
Аха и от нашите няма,ясно.

Общи условия

Активация на акаунт