Малко трудна тема...за болестта рак - тема 4

  • 59 719
  • 787
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 2 497
Аз и на съобщение ви го казах - много често болестите са в главата ни основно . Щом казвате, че имате и други панически атаки... Не бързайте с тежките диагнози. Всеки трети човек напоследък има подобни опалквания...

# 211
  • София
  • Мнения: 194
Uncommon, оздравя ли?
Тромба при брат ми е вследствие уголемени лимфни възли, които притискат вената в областа на таза. Не пише да има разсейки в лимфните възли, но са уголемени. На брат ми му отказаха за втори път химиотерапия миналия петък. Сега е насрочен за този петък. Отново за нискък хемоглобин. Вдигнал се е от 80 на 90, но казаха, че трябва да е поне 100. Това, което много ме радва обаче е, че започна с дълги разходки. Онзи ден е вървял над 2 километра. Има ли и други на които са отлагали по два пъти химиотерапията? Дали и след втората вливка отново ще се срине, като след първата или са по-леки симптомите? Стискайте палци хемоглобина да се е нормализирал тази седмица. Днес ходих да го видя и хапнахме заедно в едно близко малко кръчме. Хапна с апетит. Забелязах обаче, че изведнъж много се е състарил, а преди младееше, за възраста си.

# 212
  • Мнения: 1 013
Здравейте и благодаря за съпричастността в борбата!
Скоро писах за мъжа ми - операцията на панкреас беше преди два месеца - инфилтрация в един лимфен възел. Подготовка за химиотерапия и сега изследванията перфектни - кръвни, ехограф и скенер с контраст. Скенер от днес, заключение- няма данни за рецидив нито в лимфни възли.
В този случай налага ли се химиотерапия?

# 213
  • Мнения: 12 754
Стела, остави се, толкова тежко го изкарах тоя стомашен грип! Бях като парцал и не бях яла 8 дена. Но поне ми се прочисти цялата храносмилателна система. Wink
Толкова се радвам за брат ти! Браво на него, че ходи. Не се ядосвай, че се е състарил, той малко като живне, ще се разхубавее, макар и не чак какъвто си е бил преди драмите.
Ами на мен два пъти са ми отлагали химия, макар прии мен винаги се отразява на белите кръвни телца, а не на хемоглобина. Да яде дроб, червено цвекло, мръвка, ядки, силна храна - това ми е съвет от професор.  Каквото обича все пак, за да се храни с удоволствие, така и душата се лекува.

Левскарка, според мен е добре да има химиотерапия, за да се утрепят гадните малки неща, които още може да плуват из организма. Но нека лекарите си кажат тежката дума - каквато и да е, аз бих им се доверила, макар че всеки път разпитвам, докато не разбера плюсове, минуси и прочие. Чудесно е, че са му добре изследванията и че няма други засегнати лимфни възли

Последна редакция: ср, 27 май 2020, 11:53 от Uncommon

# 214
  • Мнения: 10 601
На този въпрос ти отговорихме преди две страници. Можете да откажете химиотерапия, но си поемате риска в кръвта да има ракови клетки и след няколко месеца да има рецидив.

# 215
  • Мнения: 94
Здравейте,баща ми е на 70г и март месец откриха тумор Т2NoMo на пикочния мехур,след Тур и ЯМР в болница Св.Марина -Плевен.
Има ли и друг с тази диагноза за да ми каже какво следва.
Досега се консултирах само с един уролог от Св.Анна -София ,който потвърди,че трябва да се махне мехурът и да се сложат две пликчета за ориниране,ще струва 900лв.Днес съм на трето мнение в Онкологията в Дървеница.Обмислям да ходя и при проф.Тимчева в Надежда за имунотерапия да видя и тя какво ще каже.

Нова съм в темата...с баща със същата диагноза , опериран на 28.04.20г. в УМБАЛ " Г.Странски " Стратев.След получаване на епикризата 2-3 седмици след това - същия като при баща ти , настоях за скенер в Авис при Василев и добре че го заведох , защото Стратев го пращаше в онкото да си чака реда и да види какво ще прави от тук насетне. При скенера се оказа , че не е махнал целия а 1/3. След като видя резултатите , Стратев каза , че да трябва да се реже втори път защото има останало , понеже можело да пробие мехура за това не го е махнал напълно .Ами като е знаел , че има защо го праща да си чака ред за скенер в онкото RageRageRage  и ако бяхме чакали 2-3 месеца какво щеше да стане...и се питам като е махнал част какви поразии е предизвикал вътре...
     Заведох баща ми в Токуда при Давидов , той се хвана за главата защо е оставил това и не го е махнал.Даде ни час за постъпване тази неделя .
     Какво ще стане ще пиша после , какво ни предстои не зная Sob ,  ще прави ли терапия или не ... чакам , на кого ще попаднем и какво ще стане с баща ми също не зная ... объркана съм като всички тук и много изплашена...

Последна редакция: ср, 27 май 2020, 16:41 от osinka88

# 216
  • Мнения: 1 538
Давидов е добър специалист, успех ви пожелавам !

# 217
  • Мнения: 94
Давидов е добър специалист, успех ви пожелавам !
Благодаря Ви , надявам се да го спасим и колкото може повече да е сред нас

# 218
  • софия
  • Мнения: 1 707
Ох,какво да ти кажа!
При мен нещата се стекоха така:
След ямр и тур в Св.Марина ,го доведох в София ,но по време на карантината единствено успях да се добера до д-р Св.Златев от Св.Анна.
Та той пое нещата,направи миналата седмица трансур.операция и махна каквото може.След консултация с проф.от Св.Анна ,ме посъветваха ,да не се пипа повече ,защото бил капсулован.Да минем на онкокомисия и да го диспансеризирам.
После да се направи химиотерапия.
От всичко най-странно ми беше ,че в Св.Анна не потвърдиха това което беше описано от Св.Марина. Ходих и при проф.Нейков (в Дианабад),той също видя неточности.
И така във сряда отиваме на онкокомисия и от там нататък е божа работа!

# 219
  • Мнения: 12 754
Трошката, странна работа наистина с това несъвпадане на мнения... Онкокомисията обаче са сериозни специалисти, дано да ти препоръчат най-доброто. На мен ми се е случвало веднъж, лекарите едно нещо да ми кажат, обаче от онкокомисията нали са с различни специалности, и излизат съвсем други неща, които примерно един хирург или онколог сам не може да съобрази.

Осинка, стискам палци! Пиши какво става.

# 220
  • Мнения: 94
Трошката , с какви размери е бил та не е махнат целия. При баща ми бе 2мм/2,8мм.Сега е останало 2мм/8мм.Според Давидов ще махне всичко

# 221
  • Мнения: 10 601
Припомням накратко нашия случай - рак на дебелото черво с метастази в бял дроб. Една година химиотерапия, отлично повлияване. Две години ремисия, след което рецидив в белия дроб 1:1 като в началото. Отново същата химиотерапия, лоша поносимост, не толкова добър резултат като първия път.
Консултирали сме се през годините със светилата в София, а лекуващ лекар е Тимчева.
Никой до сега не ни е предложил лъчетерапия! Мислех, че е защото метастазите са малки - 4 броя под 1 см, една под два и една около два, в двата дроба. Но се запознах с жена с рак на белия дроб с подобни размери и успешна лъчетерапия. Била е в ремисия повече от година.
Моля, ако някой има опит с стереотактична радиохирургия да сподели! Hug

# 222
  • Мнения: 12 754
Припомням накратко нашия случай - рак на дебелото черво с метастази в бял дроб. Една година химиотерапия, отлично повлияване. Две години ремисия, след което рецидив в белия дроб 1:1 като в началото. Отново същата химиотерапия, лоша поносимост, не толкова добър резултат като първия път.
Консултирали сме се през годините със светилата в София, а лекуващ лекар е Тимчева.
Никой до сега не ни е предложил лъчетерапия! Мислех, че е защото метастазите са малки - 4 броя под 1 см, една под два и една около два, в двата дроба. Но се запознах с жена с рак на белия дроб с подобни размери и успешна лъчетерапия. Била е в ремисия повече от година.
Моля, ако някой има опит с стереотактична радиохирургия да сподели! Hug
Zigizagi, нали туморният борд решава, чудя се наистина защо не са ви го предписали.
Като бях в Бг, вариантът беше след химия да ми правят лъчелечение. Казаха, че в Плевен е по-добрият апарат, отколкото в София, с по-голяма точност. Не мога да кажа в частните клиники как е, нямам информация, те си хвалят апаратите и вероятно са добри.
Тук в Германия правих тази радиохирургия, февруари. Казаха да знам, че черния ми дроб никога вече няма да е същият. Питах доктора, нали ччерният дроб се регенерира, казва - да се надяваме, ама беше скептичен. И после в течение на 6 месеца има опасност от усложнения, затова се правят наблюдения периодично. Това стомашно неразположение, което имах тия дни и ме държа 8 дена на легло с най-ужасно разстройство и висока температура, го има описано като едно от възможните усложнения, иначе те са много. Може да се увреди друг орган по погрешка, за черния дроб - да се прогори бъбрек и какво ли не. Познавам една жена, на която й бяха прогорили в Бг опашната кост и не можеше да сяда като хората. Но пък има добри резултати. Макар че ме предупредиха, че може и да няма резултати. Накараха ме да прочета странични явления поне 10 страници и аз ходех няколко дена след това с депрессия.
По време на терапията не се усеща абсолютно нищо. Само трябва изобщо да не се мърда. Понася се обикновено добре, много хора на лъче си ходят на работа. Това важи и за мен.

Последна редакция: чт, 28 май 2020, 06:12 от Uncommon

# 223
  • Мнения: 13
Днес ми предстои изследваненето... Моля ви стискайте ми палци 😐 много съм изплашена 😥

# 224
  • софия
  • Мнения: 1 707
Трошката , с какви размери е бил та не е махнат целия. При баща ми бе 2мм/2,8мм.Сега е останало 2мм/8мм.Според Давидов ще махне всичко

Около 4,5см.по стената на пик.мехур.

Общи условия

Активация на акаунт