Малко трудна тема...за болестта рак - тема 4

  • 60 600
  • 787
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 55
Аз съм с поставен порт и не съм заплащала нищо. Поставен е в Александровска

# 76
  • София
  • Мнения: 194
Здравейте, минавам да кажа, че брат ми е спал цяла нощ за първи път от месец и половина. През деня се е чуствал много бодър. Ял е с апетит. Чуваме се по 5-6 пъти на ден и всеки път питам плахо как е. И всеки път ми казва, че се чуства добре. Стаята е много комфортна и той си е нагласил климатика на 23 градуса и каза, че спи като къпан. Замисля се да си сложи във спалнята климатик, тъй като спи на отворен прозорец и включено отопление, за да не се задушава. Често пъти изстива. През деня, като напече, пък от жегата се задушава.
Отпадналоста му още я има. Даже днес сина ми е ходил да му носи 2 пъти документи и той слизал до долу с асансьора и персонала му направил забележка, да си седи в стаята.
Вече 2 дена са му правили вливки. Май и утре ще му правят и ще го изпишат. След колко дена се появяват страничните реакции, ако ги има?

Burgas123, изпрати ли те някой в Александровска, да ти сложат пората? Какви документи трябват? Как става записването за слагане?

# 77
  • Мнения: 12 886
Отлично, радвам се за брат ти! От следващия ден след деня на изписването се появяват обикновено. Опадването на косата, ако го има, обикновено след 10-12 дена. Кураж, не се притеснявай за страничните ефекти, те отшумяват.

# 78
  • Мнения: 55
В Александровска ми беше операцията. Преди да ме изпишат го поставиха. Не са искали нищо от мен като документи. Те оформиха всичко през онкокомисия. В стаята ми имаше жена от Пловдив която беше дошла за поставяне на порт. Специално за вливките е много удобно. Сестрите не търсят всеки път здрава вена.

# 79
  • София
  • Мнения: 2 503
Стела, много се радвам за брат ти! Дано му подействат добре и вливките. Хубаво е, че се е отпуснал малко поне.

# 80
  • Мнения: 10
Минавам да Ви кажа, само че моя баща почина на 22... Извикахме бърза помощ биха му една инжекция с течен аналгин и след 30-40мин почина... Лошо, но по една или друга причина бяхме подготвени, че ще дойде този момент той и лекара от бърза помощ каза, че едва ли ще изкара тая нощ. Да се надяваме, че е на по-добро място... На всички пожелавам успешна битка с тази болест

# 81
  • Мнения: 10 722
Съболезнования, Роси CryHug

Аз днес се чух с майка, за да разбера има ли храна или да търся начин да й доставя. Оказа се, че още няма апетит, вкус и обоняние, и почти нищо не яде. Два месеца минаха от последната вливка, как е възможно толкова дълго да я държат страничните ефекти....

# 82
  • София
  • Мнения: 194
Здравейте, за съжаление втората нощ в болницата брат ми не е мигнал. Сестрата му казала, че доста от пациентите не са спали. Днес го изписаха. Няма апетит.
Доста по семпла схема на лекуване са приложили, спрямо Онкологията.
ЕНДОКСАН 500мг, 1,2 ден
Метотрексат 50мг, 2ден
Лонкуекс 6мг
Някой бил ли е на такова лечение.
Влива през 21 дена, 6 месеца.
Повече не се е видял с доктор Христов, освен първия ден. Нищо не му е изписано за ниския хемоглобин. Започна да пие бирена мая. Казах му да си изследва желязо и В12.
Пише в епикризата, че има контролен преглед на 4 Май. Правят ли изследвания на тези прегледи?

# 83
  • Мнения: 8
Stela_B колко му е хемоглобина?Трябва да се разбере причината за ниския хемоглобин.Ако е желязото най-добре се усвоява,когато се влива венозно и фолиева киселина също да пита дали да пие,че тя е важна за усвояването на желязото. На брат ми му преливат кръв заради хемоглобина само с витамини и желязо не става при него ,но той е с един бъбрек и това също е фактор.

# 84
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Здравейте на всички!
Влизам в темата заради мама.... Sad  положението е много тежко.
Преди две седмици след скенер и биопсия в София мед, диагнозата е двустранен дребноклетъчен карцином на бял дроб... с формации към хранопровода. Пращат я на 5скен, но просто е невъзможно да я придвижим до там. С три гръбначни операции е и вече е неподвижна на легло. Зверски болки, дори не мога памперса да сменя....всяко мърдане е мъка, та твърде вероятно е да има и по костите......
Процесът очевидно е бърз при нея, на рентген на бял дроб отпреди 4 месеца няма нищо /правехме го преди едната от операциите/.
От ден на ден е по- зле....знам какво ни очаква.

Стана дълго, за което се извинявам, но имам няколко въпроса:
Възможно ли е да откажем химио и лъче терапия, каквито е предписала онкокомисията?
Ако ги откажем, има ли право да мине директно на палиативни грижи, за да получава поне прилични обезболяващи? Ако да, каква е процедурата?
И впечатления от действието на Катрапс някой има ли?
Тотално съм изгубила надежда и просто търся за какво да се хвана.....

# 85
  • Мнения: 10 722
Bim_bam, съжалявам за това, което се случва Hug
Може да откажете терапия и тя има право на обезболяващи, защото има доказана диагноза. Онкологът или в краен случай личния лекар може да ги предпише.
Майка си скала две години Катрапс след като приключи с химиотерапията. Въпреки това, получи рецидив. Може да се обадиш по телефона и да попиташ създателите на ваксината, но съм чувала, че ако човек не е в състояние сам да отида да му я сложат, не я прилагат изобщо. Тоест изискват да не е в напреднал стадий.

# 86
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
....
Може да откажете терапия и тя има право на обезболяващи, защото има доказана диагноза. Онкологът или в краен случай личния лекар може да ги предпише....

Джипито отказва, понеже в решението на онкокомисията пишело химио и лъче. Явно ще ходим пак при онколозите... Мерси!

# 87
  • Мнения: 10 722
На джипито не му се занимава, защото е много писане и административна работа. А то най-добре би следвало да си познава пациента и да знае, че в тоя случай има нужда от обезболяващи и няма как да се пристъпи към химия....аз не мога да разбера защо лечението и обезболяващите взаимно се изключват за този лекар....
Свържете се с онколозите и обяснете какво е положението.

# 88
  • Мнения: 12 886
Аз днес се чух с майка, за да разбера има ли храна или да търся начин да й доставя. Оказа се, че още няма апетит, вкус и обоняние, и почти нищо не яде. Два месеца минаха от последната вливка, как е възможно толкова дълго да я държат страничните ефекти....
Ох, ама как толкова време не яде... Тя живее ли с някого, поне някакви шейкове да пие, знам ли... Нещо трябва да яде... съвсем ще си развали кръвната картина. Sad

Роси, много съжалявам за баща ти. Disappointed Relieved

За обезболяващите мога само да кажа, че при свекър ми толкова много време отне административната процедура, че той човекът така си и почина, без да ги е получил. Понеже са нещо като наркотици и някой се прави на интересен, докато друг пък страда до смърт. Възмутително ми е, понеже нали се казва "хуманна медицина". Не знам какъв е правилният начин да ги дадат.

# 89
  • Мнения: 10 722
Uncommon,
От 2-3 години има Нутрибулет и един куп рецепти какво да си прави в него, както и сокоизтисквачка.
Каза, че просто като няма вкус и мирис, нищо не й е вкусно и не й се яде...
Сама живее, баща ми почина преди 16 години. Много добре знае, че трябва да яде. Голям чревоугодник е по принцип. Всички знаем какво е да ядеш като си със запушен нос, без обоняние или с изгорен език. А в нейния случай са двете в комплект. Дано скоро да отшуми това и да започне да си хапва.

Общи условия

Активация на акаунт