Малко трудна тема...за болестта рак - тема 4

  • 60 248
  • 787
  •   3
Отговори
# 750
  • Мнения: 83
Онко комисията на Св Марина гр. ВАРНА, тъй като тя лежа там и си прави изследванията, на база тях се състоя онко комисия и са решили операция, но всички др лекари из Варна и проф Драганов в Токуда са на мнение за химиотерапия но тя няма как да се осъществи тъй като заради решението но отказват и във Варна и в Добрич

# 751
  • Мнения: 1 733
Нормално е, там където е лежала да има решение на онкокомисия. Просто има болници, където могат да си минат документално нова комисия.

# 752
  • Мнения: 1 410
    Силвия,
Щом в Токуда са ви казали да правите химиотерапия, направете я там! Отделението им е много добре оборудвано, двудневен престой, премедикация, личните ми впечатления са отлични.
Успех! Heart

# 753
  • Мнения: 83
Чудесно, но дали и там като отидем и покажем решението и видят че пише операция, ще я приемат

# 754
  • Мнения: 4 803
Доста ме съмнява в Токуда да им...пука какво са написали другаде. Това решение на онкокомисията в Св. Марина не е някакъв легално-обвързващ Дамоклиев меч, който ви тегне над главата. Вероятно във Варна и околността просто се притесняват да пренебрегнат мнението на колегите си от най-голямата болница в региона.

В София се съмнявам някой да го спре лист хартия или страх да не му се разсърди колегата на 400км, когото не е виждал никога.

# 755
  • Мнения: 10 671
Чудесно, но дали и там като отидем и покажем решението и видят че пише операция, ще я приемат
Не им го показвай!

# 756
  • Мнения: 1 410
    Силви,
Като отидете показвате изследвания и становището на проф Драганов, ако ще и по телефона да му звъннат, и комисията им назначава лечение. Първоначалният преглед е добре да е при Орешков или Арабаджиев, платен е. Плаща се и такса да си пациент в Токуда, но това, което получаваш е висококачествено лечение! Лекуват се хора от цяла България, като бях на химия единици бяхме от София.

# 757
  • Мнения: 285
Здравейте! Преди време писах, че баща ми е диагностициран с рак на панкреаса. За съжаление нещата не се развиват добре. Операция не е възможна и има множество разсейки в черен дроб. Лекарите го отписват и казват, че няма какво да направят. Знам, че този вид рак не е с добра прогноза, но до последно ще се борим и ще направим всичко възможно. Преди 2 дни бяхме при проф. Владов и сме потресени от грубото и бездушно отношение, но това е др. тема. Въпросът ми е дали някой има идея какво може да се направи при асцит? Лекарства, манипулация?

# 758
  • Мнения: 12 848
Онко комисията на Св Марина гр. ВАРНА, тъй като тя лежа там и си прави изследванията, на база тях се състоя онко комисия и са решили операция, но всички др лекари из Варна и проф Драганов в Токуда са на мнение за химиотерапия но тя няма как да се осъществи тъй като заради решението но отказват и във Варна и в Добрич
Силвия, момичетата са те посъветвали да отидеш в друга болница и тамошната онкокомисия да вземе свое решение, което да е за химиотерапия, както, изглежда, вие предпочитате.
Въпросът е, че това решение ще може да се осъществи в болницата, която го е издала, тоест софийска болница и на вас ви е далече.... Според мен, ако държите първо да се прави химиотерапия, това трябва да е вариантът -да мине на онкокомисия в София и тук да се лекува. Аз като бях на химиотерапия, идваше една жена от Горна Оряховица, с влака, даже беше без придружител. Вие трябва да си прецените дали някой да не придружава все пак майка ти, макар че в деня на изписването след химиотерапия обикновено човекът се чувства добре, поне аз това съм видяла.

Беба, ето тук пише какво се прави при асцит.
https://www.puls.bg/aktualno-c-6/astsit-ili-koga-se-nabliudava-z … hki-korem-n-20839
Предполагам, че трябва да се прави в болница, или поне амбулаторно от специалист. Там, където е диагностициран, не искат ли да направят нещо по въпроса?

# 759
  • Мнения: 285
Онко комисията на Св Марина гр. ВАРНА, тъй като тя лежа там и си прави изследванията, на база тях се състоя онко комисия и са решили операция, но всички др лекари из Варна и проф Драганов в Токуда са на мнение за химиотерапия но тя няма как да се осъществи тъй като заради решението но отказват и във Варна и в Добрич
Силвия, момичетата са те посъветвали да отидеш в друга болница и тамошната онкокомисия да вземе свое решение, което да е за химиотерапия, както, изглежда, вие предпочитате.
Въпросът е, че това решение ще може да се осъществи в болницата, която го е издала, тоест софийска болница и на вас ви е далече.... Според мен, ако държите първо да се прави химиотерапия, това трябва да е вариантът -да мине на онкокомисия в София и тук да се лекува. Аз като бях на химиотерапия, идваше една жена от Горна Оряховица, с влака, даже беше без придружител. Вие трябва да си прецените дали някой да не придружава все пак майка ти, макар че в деня на изписването след химиотерапия обикновено човекът се чувства добре, поне аз това съм видяла.

Беба, ето тук пише какво се прави при асцит.
https://www.puls.bg/aktualno-c-6/astsit-ili-koga-se-nabliudava-z … hki-korem-n-20839
Предполагам, че трябва да се прави в болница, или поне амбулаторно от специалист. Там, където е диагностициран, не искат ли да направят нещо по въпроса?
В болницата, където трябваше да е ХТ не казват нищо за асцита. Затова отидохме при Владов за мнение относно тумора и черния дроб. Той обаче грубо ни отряза и каза да го настаним в болница, там да си умре. Ще говоря отново с онколожката, ако трябва и гастроентеролог дали може да се изтегли тази течност

# 760
  • Мнения: 1 733
Предполагам, че е натрупал асцит и болестта е напреднала, не оправдавам лекарите, но за тях това е рутина и идва момент, в който не могат да помогнат.

Ако няма големи неразположения или задух, се препоръчва да не се източва асцита. Самата процедура е безболезнена, но може да доведе до усложнения в редки и по-комплицирани случаи. Мога да ви препоръчам лекар в Токуда, ако се стигне до там.

Ако процесът е напреднал, асцит се натрупва отново бързо. Кръвните показатели трябва да се види дали са добри - ПКК, бъбречни, чернодробни, за да се прецени дали е възможна химиотерапия. Помислете спокойно,  нашето решение беше да не предприемаме безмислени операции. Щом Владов ви е казал, че не може да помогне, вероятно е така. Търсете онколог.

# 761
  • Мнения: 285
Предполагам, че е натрупал асцит и болестта е напреднала, не оправдавам лекарите, но за тях това е рутина и идва момент, в който не могат да помогнат.

Ако няма големи неразположения или задух, се препоръчва да не се източва асцита. Самата процедура е безболезнена, но може да доведе до усложнения в редки и по-комплицирани случаи. Мога да ви препоръчам лекар в Токуда, ако се стигне до там.

Ако процесът е напреднал, асцит се натрупва отново бързо. Кръвните показатели трябва да се види дали са добри - ПКК, бъбречни, чернодробни, за да се прецени дали е възможна химиотерапия. Помислете спокойно,  нашето решение беше да не предприемаме безмислени операции. Щом Владов ви е казал, че не може да помогне, вероятно е така. Търсете онколог.
Процесът е напреднал, ние сме наясно с това. Знам, че лекарите са длъжни да кажат истината и не очаквам да си измислят небивалици, за да ни успокоят. Все пак  нещата  могат да бъдат казани по нормален начин, без да звучат грубо. Владов се изказа по отвратителен начин, като изобщо не желая да повтарям думите му. Иначе се консултирахме с др. лекар. Той обясни подробно ситуацията, която е много лоша, но подходът му беше човешки.

# 762
  • Мнения: 1 538
Владов е светило, ама как за толкова години тия лекари не се научиха, че отношението е част от професионалната етика и колкото и научни степени да притежават, те просто олекват когато човещината липсва.
Ужасно тъжно !
На вас пожелавам успех, дано преминете през всичко възможно най-безболезнено.

# 763
  • Мнения: 1 733
Случи ми се лекар в Токуда да се държи сякаш майка ми не съществува. А тя беше седяла с часове в болницата и все още беше в състояние да комуникира.

 Виждала съм грубо отношение от по-голямата част на персонала в онкологичното отделение на Онкологията в София преди години. Сестри и лекари крещят по хора с онкологични заболявания, обикновено минали през тежки операции. Знам за какво говорите. И съм съгласна. Нима за Гаврилов не се носи същата слава. Тези хора са под огромно напрежение и за съжаление не всички издържат. Да не говорим, че никой не ги учи как да поднасят лоши новини. Знам колко ви е тежко, тук повечето хора сме минали през това и ще ви помогнем с каквото можем.

И все пак много неща се промениха през последните години. Най-важното е, че хората имат избор къде да се лекуват, и не чакат по половин година за ПЕТ.

# 764
  • Мнения: 12 848
Точно днес напомнях на мъжа ми колко са ме разтакавали и овиквали по болниците... В това число и в Германия са бивали нетърпеливи или груби (по моя преценка). Какво да прави човек, засяга се, а после си казва - в крайна сметка те да ми свършат работата, за която са учили... Но е неприятно, особено когато човек е в толкова уязвимо положение.

Общи условия

Активация на акаунт