Парфюмни размисли и страсти - 239

  • 31 473
  • 746
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 963
Най-необичайният парфюм , който притежавам , това е Sunshine/Amouage/, към който всъщност съм пристрастена ....Точно аромат на конфитюр  от кайсии със стръкчета свежо, сочно, току що откъснато индрише....Едва ли някоя дама мечтае да мирише точно на това, но мен този аромат направо ме омайва и издига във висините. 🍊🍊🍊Връща ме в ранното ми детство, когато беряхме узрелите, ароматни кайсии в двора/имахме няколко/, измивахме ги добре, махахме костилките с баба, след това ги поръсвахме обилно със захар да пренощуват така и на следващия ден на двора в казан варяхме конфитюра и към финала добавяхме цели клонки свежо индрише..... Точно този аромат е на моята кожа, който се носи от казана, когато се надвесиш над него да разбъркаш конфитюра и когато го сипваш в бурканчетата още горещ ....Ех какви времена бяха....любими -спокойствие, безвремие, щастие.Точно това е за мен този нестандартен аромат - ЩАСТИЕ И БЕЗВРЕМИЕ ❤🍀

# 16
  • София
  • Мнения: 6 249
Денси ме подсети, имам Black Bvlgari и Midnight in Paris , които миришат на горени гуми.

# 17
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Най-странните аромати за моя нос, които имам са Уоманити на Мюглер и Олимпия интенз на Пако Рабан.

# 18
  • Мнения: 3 907
Спомних си за един парфюм, който кротко си стои в шкафа, хем ме дразни - хем го обичам. Използвам го предимно лятото. Закупен е от една малка семейна парфюмерия, в селце намиращо се в Южна Франция. Взех си няколко парфюма и ароматни свещи с етерични масла - миришат повече от някои парфюми на световни марки. Споделям снимки, които намирам в телефона. Опаковката на покупките е в чудесни торбички, ръчно декорирани с нотен свитък, изсушени растения и др джунджурии, след това дамата напръсква обилно торбичката с аромат, който иска да ви представи.


Последна редакция: пт, 10 апр 2020, 15:46 от Ellinor*

# 19
  • Мнения: X
В анкетата взех, че отговорих с "не", обаче един от топ парфюмите ми е точно Piment Brulant! Чак имам 2 бутилки от него. Relaxed Но не харесвам странни парфюми по принцип. И май нямам нищо друго, което да минава за странно.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
Macadamia, аз съм така с Ноар Екскуи на Артизан. Баба ми правеше един орехов ликьор, този парфюм мирише точно на това. Даже й се обадих да я питам дали не съм сънувала нещо, че го прави тоя ликьор, толкова отдавна беше. Grinning

Добре де, странни парфюми са ми Орхид Солей ака Варената Царевица и Сантал Блан ака Тараторът за 100 кинта.😃
Имах и Ле Руж Глоса на Ести Лаудер, той беше странен с винила си, но го махнах, защото ми изчезваше след 5 мин от кожата..

Джемма, на какво ти мирише Олимпията Интенз? 😃

# 21
  • Балчик
  • Мнения: 9 220

Джемма, на какво ти мирише Олимпията Интенз? 😃
На пуканки с масло. Не е неприятен, но е странно да мириша така. Simple Smile

Последна редакция: чт, 09 апр 2020, 21:35 от Джемма

# 22
  • София
  • Мнения: 5 656
Най-странен парфюм?
Blue Grass Elizabeth Arden for women
https://www.fragrantica.com/perfume/Elizabeth-Arden/Blue-Grass-91.html
Това нещо е чук. Всичко ретро в 1 – алдехиди, карамфили, карамфил подправка, други подправки, лавандула, че и нарциси, които също са остри. Настръхв ами гребена от него.
Скрит текст:
Точно този оглеждах много старателно в последните дни и сериозно обмислях за сляпа придобивка. Убедена съм, че ще е много мой.

Елинор, очите ми изтекоха по снимките ти и ме обзе неистово желание да попадна на някое подобно местенце, по-интересно ми е от всеки ниш бутик или мол.

# 23
  • при морето
  • Мнения: 911
Чудесна тема!Благодаря!:bouquetf:
Странен парфюм,хм,странни ми дай на мене!На прима виста Agent Provocateur L"Agent с миризма на изгорял кабел,на асфалт даже при мен,обожавах го! Както и парфюмите на Comme des Garcons ,особено CdG 2 ,който има в състава си мастило.Ще допълвам.

# 24
  • Мнения: 7 048
Стига с тези дезодоранти, бе човек.
За тези пари вземи парфюми.

Извинете, да съм по темата.
Най-странен парфюм?
Blue Grass Elizabeth Arden for women
https://www.fragrantica.com/perfume/Elizabeth-Arden/Blue-Grass-91.html
Това нещо е чук. Всичко ретро в 1 – алдехиди, карамфили, карамфил подправка, други подправки, лавандула, че и нарциси, които също са остри. Настръхв ами гребена от него.
Скрит текст:

Този го имах. Когато го тествах в магазина,  не усетих нищо странно - вероятно поради това, че бях тествала и други аромати, както и въздухът в парфюмериите, наситен с какви ли не аромати, знаете как е. Но когато се прибрах у дома, лошо ми стана. Замина в размените, даже не помня с кой и срещу какво го размених.
Странен парфюм за мен е Амариж на Живанши. Никога не ми се беше случвало да пръскам, пръскам, пръскам, а на кожата ми - ни-що!!! Ама абсолютно нищо, никаква следа от аромат или каквото и да било.
Ще се сетя и за други странни аромати, сега ми е каша в главата и се сещам за такива, които са ми били неприятни, а те нямат нищо общо със странните.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
И при мен странникът е Piment brulant, който ту ми мирише на листата на корен домати,  ту на пепелник с фасове,  но не и на чушки. Не го нося.

Пробвала съм всякакви странности - парфюми ухаещи на изпечен хляб,  на боя за обувки,   лакочистител, цимент, асфалт, желязо ... но не ме привличат за покупка.

Последна редакция: чт, 09 апр 2020, 21:35 от Karen

# 26
  • при морето
  • Мнения: 911
Pipi_,това сериозно ли?
Как така ще пръскаш и пръскаш Амариж и нищо няма да усещаш?Точно Амариж?
Сам по себе си изобщо не е странен,а да не говорим пък какъв терминатор е този парфюм-тубероза и най-вече тубероза и хиляда други цветя,силни и интензивни!
Странното в случая е да не усещаш Амариж!
 
И да попитам някой тествал ли е новия Shalimar soufle d"Orange?

# 27
  • Мнения: 293
Здравейте момичета. Като по компетентни моля за съвет. Този парфюм един и същ ли е? За сменена опаковка ли става въпрос?

# 28
  • Мнения: 547
Като си гледам парфюмите май най- странен е guerlain cuir intense.  Кожа с бензин. Аз го харесвам, но е доста хард.
Почти съм сигурна, че не повече от 5 % от хората биха го носили. Но пък как добре си пръскам чантите с него. Уникално!

# 29
  • Мнения: 7 048
Да, Winter fairy, не го усещам. И винаги съм се чудила на хора, които го превъзнасят. При мен е нула, нищо. Нищо не усещам. Камо ли да ми хареса. Затова го слагам в графа "странни".

Общи условия

Активация на акаунт