Парфюмни размисли и страсти - 239

  • 31 468
  • 746
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 223
Densi мерси за новата тема!
Аз нямам странни парфюми,единствено Извънземното ми е най-малко носения и като,че ли коментиран като”страннен” от моето семейство,за мен е красив,абсолютен аутсайдер сред другите популярни парфюми,изискващ спец.дама,тоалет,атмосфера и т.н и затова не го нося често,а още повече се натрових да го надушвам масово от жени,попрекалили яко с дозата или с негова имитация.
Тази вечер се изкъпах с душ гела,нанесох лосион и едно пръс от него,в спалнята в приятно прохладно и мисля,че ми се получи добре като ароматерапия преди сън:)
А,сетих се,че и Гучи Мемоар ми беше накъртващо странен и ми предизвика гадене първия път,а сега ми любимец.

# 31
  • виртуално
  • Мнения: 2 861
Мнение за DKNY Stories EDP?
Някакси съм пропуснала да го пробвам, доколко прилича на Womanity ?

# 32
  • ново
  • Мнения: 5 960
Хм, аз нямам странни парфюми, но имам странно усещане, когато ползвам Womanity. Един път ми се гади от него, друг път си го нося с кеф. Определено рядко посягам към него по тази причина, не знам в какъв момент ще го свАря.
Чудя се  Insolence edt, Girl of now или Jimmy Choo Fever да поръчам. Кой според вас ще е най-носим през пролетния сезон?

Редактирам се, сетих се за Gucci by Gucci Premiere, странен ми е, защото ми мирише на ... нищо Smile

# 33
  • Мнения: X
Чудя се  Insolence edt, Girl of now или Jimmy Choo Fever да поръчам. Кой според вас ще е най-носим през пролетния сезон?
Имам и трите. Insolence ще е най-носим според мен. Той е много траен и шлейфов, но в умерени количества стои чудесно на топло. Мен не ме души както съм чела, че се оплакват от него, радвам му се. И всъщност, в зависимост от количеството, Fever също може да се носи. На мен този парфюм не ми е силен. Но пък аз в топла пролет Girl of now не бих могла да нося.

# 34
  • Мнения: 350
Ако някоя дама случайно е ползвала тези продукти, може ли да ме посъветва коe да купя за подарък (кое повече ви допада):

https://www.notino.bg/chloe/chloe-dezodorant-za-zheni/

https://www.notino.bg/chloe/nomade-dezodorant-za-zheni/

https://www.notino.bg/lancome/tresor-toaletno-mljako-za-tjalo-za-zheni/
Номад като парфюм е хубав, много интересен като аромат.

# 35
  • Deutschland
  • Мнения: 319
Благодаря на  densi за интересната тема. 🌹

Това, което за един е странно, за други може да бъде прекрасно. Въпрос на възприятие - чрез обонянието ароматите достигат директно мозъка ни, където стимулират нервната ни система, отделят се хормони и се формират различни асоциации.
За  Кристалчето Amouage Lilac Love е странен, за мен е прекрасна люлякова пудра с шоколад. Много елегантен пудро-кремест аромат.

Странен аромат за мен  е : Pulp на Byredo- червени печени чушки, дори сливова ракия усещам. 😀
Добре, че имах благоразумието да го пробвам на място, тъй като голяма част съм ги поръчвала на сляпо:
Bal d'Afrique, Bibliothèque, Black Saffron, Blanche, Gypsy Water, Inflorescence, Лаленцето го бях тествала (беше мигновена любов и покупка), Mojave Ghost, Rose Noir, Rose of No Man's Land, Accord Oud. От поста ми се вижда, че купувам брандово и на килограм. 😀
Друг странен аромат е наскоро купеният  FM Musc Ravageur, който със сигурност няма да нося и за съжаление е 100 мл. Смърди на секс, секрети, намачкани мръсни чаршафи.  Някакъв ужас на моята кожа, който при това е мазен и толкова траен, че няма отмиване.
И най-скорото ми попълнение на Jo Malone Lavender & Coriander - някаква необяснима ботаническа градина върху кожата ми. Притежавам и останалите лавандули, които без да са нещо кой знае какво, стават.
English pear & Freesia също намирам за странен: компот от круши с повечко захар.

# 36
  • Мнения: X
Bal d'Afrique на моята кожа изкарва една мазна маслена нотка, която ме задавя 🤢. А на ММ това автомобилно масло го няма и на него му стои чудесно.

# 37
  • Мнения: 602
Странен ми е Salvador Dali Daliflor. Не разбрах на какво мирише и за кой сезон е подходящ. Отървах се от него.

# 38
  • Deutschland
  • Мнения: 319
Byredo като цяло прави добра химия с кожата ми. Baccarat Rouge, който за повечето минава за странен, също е прекрасен- йод, марли се развиват прекрасно. А толкова се опасявах, че няма да се харесаме.

# 39
  • Мнения: X
А при мен е точно болница! Облакът на АГ също. Когато го пробвах на ръката си и се качих после в колата, ММ ме попита какво съм правила в болница и защо от мен мирише на лекарства.

# 40
  • Deutschland
  • Мнения: 319
Колко сме различни 😃 и слава богу, че е така. ММ го насочвах с отговорите като го питах: йод, болница, бинт? За моя  радост нищо такова, даже е във възторг- усеща бадеми.

Последна редакция: пт, 10 апр 2020, 00:57 от cielo

# 41
  • BG-DE
  • Мнения: 5 060
densi, страхотна тема 🌹Нямам странни парфюми, а и не помня да съм срещала някакво ухание, което да определя като много странно 🤔 а Облачето на АГ ми е любим домашен парфюм, при мен няма никакви бинтове и йод, а само  сметанов крем с плодове, такъв ми е момичешко безгрижен 😊 Не познавам Бакара руж, с който го сравняват но ако тази скъпотия наистина е подобна, за мен лично не си заслужава камарата пари, които и искат 😊

Последна редакция: пт, 10 апр 2020, 01:23 от Menerva

# 42
  • Мнения: X
Перлите на Лалик за повечето съм чела, че са камфоров спирт или даже формалин, а при мен са сладки и много ги обичам!
Ботега Венета много харесвам, обаче и тя понякога изкарва онази нишка на синтетично масло.
Цветето на Кензо купих заради твърдението, че прилича на Tulip на Byredo и да, на блотер смятам, че има прилика, и много ми хареса. Освен това е много по-осезаем и траен от Tulip, обаче на кожата ми е нещо неприятно като гнили растения.

Menerva, за мен Бакара и Облакът нямат почти никаква разлика и кожата ми изкарва най-гадното от тях.

# 43
  • Мнения: 6 930
Нямам някакви кой знае колко странни.
Бях почти потресена от Мемоара нa Гучи на първа проба- удари ме като току що-разлято мастило в първите 20-30 секунди, но послеее, голяма любов. Но все още усещам мастилената нотка в началото, само дето вече не ми е странна 🙂
Странен ми беше и Сахара Ноар, защото не бях срещата такова мистично чудо преди, но и той е сред любимците, макар да му отне около седмица, за да ме плени завинаги ☺️
Един, който още не съм носила навън, защото за мен е странен, е този на L'Erbolario. Взех мини точно по причина, че не съм сигурна дали няма да го намразя. Мирише на морска вода, следи от слънцезащитен лосион и много водорасли. Та, ще си чака лятото и плажовете, засега...

# 44
  • София
  • Мнения: 862
Нямам странни аромати, но съм опитвала такива, които поне за мен са странни. Марката е Fiilit, а ароматите са посветени на различни точки от света. Странни не толкова, като нотки, колкото като цялостно усещане. https://fiilit.com/en/?controllerUri=index
От тях, аз си харесах Tehani-Polynesia и Kado-Japon, който май са най-малко странни.
И все пак, наскоро попаднах на информация за един аромат, след който никой друг не ми се струва странен. Laughing Не знам, дали мога да го споделя тук, защото наистина е много нестандартен. LaughingMask

Общи условия

Активация на акаунт