Парфюмни размисли и страсти - 239

  • 31 583
  • 746
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 31 355
Вече писахме за него.
Красив парфюм, приличаш на Ерба Пюра. Висока трайност, излъчване и интензитет. За мен не е свеж, нито в началото, нито никъде.
Имам си Ерба Пюра и не бих го купила. Насляпо пък въобще. Дано ти хареса.
Парфюмите на Тициана са трудни, силно мускусни и застават на всяка кожа различно. Трябва да се пробва задължително и то няколко пъти. Мен лично ме дразни това, че някои са копия на супер известни парфюми. Ето сега ще тествам копие на... Бакара Руж. Но на Тициана струва 550 лв., а Бакара е 390 лв. Кому е нужно?

# 241
  • В сърцето на един мъж
  • Мнения: 145
И аз писах за Андромеда няколко страници назад. Има допирни точки с Ерба Пура, но не бих го нарекла нейно копие. Даже правих паралелен тест. Ми тц, имат си нещо общо и до там.....Кирке е по близо до нея, но и той се променя. Андромеда лично за мен е по цветен, ефирен, свеж, луксозен, красив парфюм също с невероятни трайност и интензитет. Ако трябва да избирам в момента между него и Ерба пура, бих избрала него. Идеален е в момента. Променя се, наистина много и всеки ден. Дано ти хареса, аз съм влюбена в него. Добър избор си направила

Последна редакция: нд, 12 апр 2020, 13:55 от didishh

# 242
  • Пловдив
  • Мнения: 5 960
Кирке е хубав парфюм, макар да не е моят тип аромат. Експлозия от плодове, началото му е убийствено силно и първите 2-3 часа не утихва въобще. Една идея по-нахален ми е, обсебващ и  навлизащ в личното пространство, дори и на околните.

# 243
  • Мнения: 3 026
didishh ,  много се повлиях от факта, че предния аромат, който така те е впечатлил е  Съншайн, а за мен Съншайн не е просто парфюм, а религия ❤ Искам винаги да е до мен.....Благодаря ти, че се отзова , благодаря и на Densi  (hugs)- мнението ви е много важно за мен.....

# 244
  • Мнения: 634
Здравейте парфюмни и честит празник, да ви е цветно и уханно:Nature SunnyFlowers Four Leaf CloverFlowers Rose
Имам нужда от сравнителен анализ между Hermes Jour и Hermes Jour Absolu. Absolu го познавам, имам мостра от него, която почти приключва и обмислям покупка, но  нещо ме гложди, дали не е  по-добре да си взема варианта Hermes Jour. Изчетох фрагрантиката и не мога да си съставя мнение,  магазините са затворени, затова - моля - разчитам на вас.....

# 245
  • Мнения: 919
Честит да е този прекрасен цветен празник на всички с имена на цветя и на всички изобщо! Flowers Hibiscus
Имам питане за един стар парфюм - Diva Emanuel Ungaro. Виждам, че има животно, мъхове, алдехиди - всички парфюмни страхове събрани накуп, обаче много ми се иска да го пробвам, защото ме привлича. Може ли който го познава, да напише малко за него? Благодаря!
най-ясното впечатление от него ми беше, че ми прилича на пантера на Картие, трябва да видя пак, нея не мога да я нося, но лежерната ми е ок, във всеки случай приликата за мен е в нещо, което не ми харесва от пантерата

Последна редакция: нд, 12 апр 2020, 23:20 от Dorry88

# 246
  • Мнения: 20 154
Diva Emanuel Ungaro съм мирисала в магазин. Може да е бил развален тестера, но ужасно тежко ретро алдехидено нещо. Нищо общо не намерих аз с Пантерата.

# 247
  • Мнения: X
Здравейте парфюмни и честит празник, да ви е цветно и уханно:Nature SunnyFlowers Four Leaf CloverFlowers Rose
Имам нужда от сравнителен анализ между Hermes Jour и Hermes Jour Absolu. Absolu го познавам, имам мостра от него, която почти приключва и обмислям покупка, но  нещо ме гложди, дали не е  по-добре да си взема варианта Hermes Jour. Изчетох фрагрантиката и не мога да си съставя мнение,  магазините са затворени, затова - моля - разчитам на вас.....
Двата много си приличат, но в Jour на преден план излиза грейпфрут и прави парфюма по-хладен и по-сдържан, докато в Jour Absolu преобладава белоцветност и затова е по-мек, по-жизнерадостен, по-слънчев. И въпреки това аз май предпочитам Jour. За мен той е по-елегантен и фин. Absolu малко ми превзема пространството и той носи мен.

Скрит текст:
Честит да е този прекрасен цветен празник на всички с имена на цветя и на всички изобщо! Flowers Hibiscus
Имам питане за един стар парфюм - Diva Emanuel Ungaro. Виждам, че има животно, мъхове, алдехиди - всички парфюмни страхове събрани накуп, обаче много ми се иска да го пробвам, защото ме привлича. Може ли който го познава, да напише малко за него? Благодаря!
най-ясното впечатление от него ми беше, че ми прилича на пантера на Картие, трябва да видя пак
Аз имам Лежерната Пантера и ми е един от най-"холивудските" парфюми. Нося го само в най-специални моменти! Благодаря ти, Dorry88, това сравнение ме радва, защото... го поръчах! 50 мл едп - прецених, че в случая с шиприте, едп ще е по-мек от едт и затова. Като дойде ще кажа за него.

Базила, ще го видим скоро! Grinning

# 248
  • Мнения: 919
Здравейте парфюмни и честит празник, да ви е цветно и уханно:Nature SunnyFlowers Four Leaf CloverFlowers Rose
Имам нужда от сравнителен анализ между Hermes Jour и Hermes Jour Absolu. Absolu го познавам, имам мостра от него, която почти приключва и обмислям покупка, но  нещо ме гложди, дали не е  по-добре да си взема варианта Hermes Jour. Изчетох фрагрантиката и не мога да си съставя мнение,  магазините са затворени, затова - моля - разчитам на вас.....
Двата много си приличат, но в Jour на преден план излиза грейпфрут и прави парфюма по-хладен и по-сдържан, докато в Jour Absolu преобладава белоцветност и затова е по-мек, по-жизнерадостен, по-слънчев. И въпреки това аз май предпочитам Jour. За мен той е по-елегантен и фин. Absolu малко ми превзема пространството и той носи мен.

Скрит текст:
Честит да е този прекрасен цветен празник на всички с имена на цветя и на всички изобщо! Flowers Hibiscus
Имам питане за един стар парфюм - Diva Emanuel Ungaro. Виждам, че има животно, мъхове, алдехиди - всички парфюмни страхове събрани накуп, обаче много ми се иска да го пробвам, защото ме привлича. Може ли който го познава, да напише малко за него? Благодаря!
най-ясното впечатление от него ми беше, че ми прилича на пантера на Картие, трябва да видя пак
Аз имам Лежерната Пантера и ми е един от най-"холивудските" парфюми. Нося го само в най-специални моменти! Благодаря ти, Dorry88, това сравнение ме радва, защото... го поръчах! 50 мл едп - прецених, че в случая с шиприте, едп ще е по-мек от едт и затова. Като дойде ще кажа за него.

Базила, ще го видим скоро! Grinning
Diva Emanuel Ungaro съм мирисала в магазин. Може да е бил развален тестера, но ужасно тежко ретро алдехидено нещо. Нищо общо не намерих аз с Пантерата.
аз също предпочитам лежерната пантера, дива все още ми напомня на пантера, особено след като се уталожи, но не са взаимозаменими

# 249
  • Мнения: 2 435
Честит празник, дами!
Светъл и спокоен ден, честито и на всички с прекрасни имена на цветя! Flowers Hibiscus
Дива на Унгаро няма нищо общо с никоя от Пантерите. Имам две бутилки от едно време от майка ми и съм опитвала да го нося във всякакви сезони, но само веднъж на -15 градуса се появи хубавата роза за която пишат хората. Мед в парфюмите много рядко се развива красиво на топла кожа, същото беше и като пробвах амбъра на Boucheron. Ако сте със студена кожа има някакъв шанс Дива да се развие хармонично, но на моята застава много зле.

Последна редакция: нд, 12 апр 2020, 16:29 от silver pearl

# 250
  • Мнения: X
silver pearl, много се опасявам, че може и да се окажеш права за меда! Мед при мен прави проблеми Rolling Eyes и това сега ме размисли дали да не откажа парфюма. ( написах порфюма, поправих го и ми стана много смешно!  Joy Ами ако наистина се окаже порфюм?!)

# 251
  • Мнения: 2 435
Аз все пак имам стара версия, но при цялата ми толерантност и интерес към винтидж парфюми, този не е за мен. При мен се развиват добре старите зелени или дори шипри с кожа, но розовите и тези с мед никак не стават. Вчера си бях пръснала малко на ръката и малката ми дъщеря ме пита докога ще го мъча този бабешки парфюм. Не ми отива и това е. Новата версия съм чела, че не чак толкова трудна, но ако обичаш по - съвременни парфюми по - добре помисли.

# 252
  • София
  • Мнения: 17 884
Това наистина ли прилича на Мукхалат? Почти не намерих мнения с търсачката. Трайно ли е и усеща ли се?

https://www.fragrantica.com/perfume/Al-Haramain-Perfumes/Makkah-19659.html

Иска ми се да си взема някакво количество от нещо накъртващо дъвково сладко, но 100мл няма да изпръскам и това ми харесва като идея и количество. А и почти никога не съм ползвала масла.

# 253
  • Мнения: 625
macadamia,ти познаваш ли Кирке?didishh,интересно описание ,да разбирам,че Андромеда е твоят фаворит сред трите парфюма?
Нищо нямам на Tiziana-Terenzi и с притаен дъх го чакам Кирке.
Прави ми впечатление ,че доста парфюми от бранда са сравнявани с други нишови топ -селъри.Целенасочено или не ,важното е ,че доста се харесват италианските творения и дори  в ревютата много твърдят ,че надминават по качества първообразите.
Не познавам Porpora ,но я сравняват с Portrait of a Lady,който обожавам,но нося само 5-6пъти в годината.densi,ти спомена,че ти е харесал и си го пробвала наскоро ,намираш ли ги сходни ,дори еднакви с портрета?

# 254
  • Мнения: 31 355
silver pearl, много се опасявам, че може и да се окажеш права за меда! Мед при мен прави проблеми Rolling Eyes и това сега ме размисли дали да не откажа парфюма. ( написах порфюма, поправих го и ми стана много смешно!  Joy Ами ако наистина се окаже порфюм?!)
Откажи го ако искаш, този парфюм е много ретро и никак не е хубав. Медът му е най-малкият проблем. Просто отдавна му е минало времето. Не знам къде може да се носи и възприеме добре.
Абсолютно нищо общо няма с Пантерите.

Не познавам Porpora ,но я сравняват с Portrait of a Lady,който обожавам,но нося само 5-6пъти в годината.densi,ти спомена,че ти е харесал и си го пробвала наскоро ,намираш ли ги сходни ,дори еднакви с портрета?
Да, има прилика, еднакви не са. Днес си извадих пробата на Portrait of a Lady и ги тествах паралелно.

Общи условия

Активация на акаунт