Клиника Адела Фертилити - тема на надеждата 10

  • 28 264
  • 728
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 5 898
Спокойно той ще ти е на операцията живот и здраве де Sunglasses Успех!
Темата е към своя край и напомням на всички, които искат да бъдат включени в списъците на новата, да ми пишат Wink

# 691
  • София
  • Мнения: 2 068
Записах час за първоначален преглед за 14.08.
Искам да попитам хистероскопиите с пълна упойка ли се правят, понеже споменавате болница Щерев, а до колкото знам там са със спинална или епидурална - не съм сигурна.

# 692
  • Мнения: X
Хистероскопията се прави с пълна упойка и се прави в Адела . Не се бъркайте с Лапаро .

# 693
  • Мнения: 5 898
Kupu, хистероскопиите се правят в клиниката с кратка обща анестезия, както при пункция. Престоят е няколко часа. Да ти мине по-бързо чакането и успех!

# 694
  • София
  • Мнения: 2 068
Благодаря, успех и на вас Blush

# 695
  • Мнения: 6 058
Kupu, ти си знаеш от друга тема. Пожелавам ти това да е правилният път към последния /успешен/ опит. Hug

Момичета, нали ембриологът Валентин Пенчев още работи в Адела? Че гледам не са си обновили сайта и там още си стоят Теди, Деси и Сузи. Пък му писах на имейла, който имам отпреди и да не се окаже, че вече не работи в клиниката. Grinning

# 696
  • Мнения: 747
Bobby, там си е, мога и мобилен телефон да ти дам. Миналият вторник беше явно отпуск, дойде с една разкошна руса синеока принцеса на 3-4 години, щеше да я води към Музейко после 😀 😀 😀

# 697
  • Мнения: 6 058
Bobby, там си е, мога и мобилен телефон да ти дам.
Благодаря ти, аз му го имам, ако е същия отпреди, но първо му писах. Ще изчакам и ако не отговори ще му звънна.

# 698
  • Мнения: 6
Какво се случва в тази клиника? Както бях пациентка на Д-р Калчев сега ме препращат да стартирам с фонда при въпросната доктор Македонова или Македонска тя нито ми знае за случая нито нищо? Някой знае ли нещо за тази лекарка на мен това отношение ми е обидно да ме прехвърлят няма искам не искам. Не сме уточнили и протокола това не трябва ли на преглед с лекаря да се изкоментира на база старите опити в случая моите са много неуспешни. Освен това акушерките са напълно неадекватни обаждат се по няколко пъти за едно и също нещо или след пет минути сменят ден и час. За утре имам час при тази лекарка аз трябва да нося цялата документация и да и кажа, че не искам да стартирам с фонда при нея. Бих стартирала в тази клиника със самофинансиране, защото опита ми показва от болница "Надежда" така там нямаха опит с моя първи случай и ми изгърмяха фонда до неуспешно вадене на неузрели яйцеклетки при пункцията. Rolling Eyes
Здравейте момичета, по принцип съм пациент на Надежда, но след 4 неуспешни опита реших да се консултирам със специалист в Адела. Записаха ме при д-р Македонова и желанието ми беше да направя биопсия, за да проверя положението с НК Клетки в ендометриума. Тя директно отхвърли имунологичните причини за моите неуспехи. Въпреки че ембрионите стават хубави бластоцисти, правили сме PDG и кариотип и всичко е наред, все пак смята че явно яйцеклетките вече не са качествени (аз съм на 40г. със изчерпан резерв). Пия доста добавки и витамини, за да подобря нещата, но вече не знам има ли смисъл...Нейния съвет беше да помислим за донорски яйцеклетки. Но с тези завишени НК клетки, които имам, се чудя как ще се получи имплантация на ембрион, който е 100% чуждо тяло за мен. Момичетата които имат опит, ако може дайте ми съвет!Благодаря
Здравейте и аз да се включа с физотерапията и иглотерапията в МЦ "Салус" има ли ефект при вас момичета? Аз да ви кажа се чувствам за пореден път уверена в нещо, което при мен не на 100% дава добър резултат и от иглотерапията имах ендометриозни болки. АМХ не бих казала, че е добър но в тази клиника референтните стойности са различни от на "Надежда" това ми е бил 21.02.2018- 0,37 ng/ml (рефер. с-ти 0,097-2,96) през 11.09.2019 г. ми беше 0,59 ng/ml (рефер. с-ти 0,10-2,96)и сега миналата седмица 8.06.2020 г. в Адела ми е 0,035 ng/ml при рефер. с-ти (0,027-5,470) някой има ли такива разлики в стойностите на клиниките за АМХ?
Момичета, може би е глупав въпрос но..тази физиотерапия има ли някаква давност? Например, прави се и до 3 месеца трябва да е опита или колко дълъг би трябвало да е ефекта?
Jessito, до 6 месеца има ефект физиотерапията. При мен сега изтичат, и двамата си продължаваме иглотерапия, за момента нямам никакъв шанс да повторя процедурите и мисля евентуално лятото, при повече време. Че трябва да са всеки ден, максимум през ден.

Последна редакция: ср, 17 юни 2020, 11:25 от AnMary

# 699
  • Мнения: 5 898
kalipetkovanew, д-р Калчев отсъства затова си прехвърлена към д-р Македонова. Когато се върне на работа отново ще бъдеш при него. Винаги, когато някой от тях отсъства се заместват един друг.
Ако искаш да сравниш стойсности на определен хормон е хубаво да го правиш в една и съща лаборатория. Когато са различни няма как да стане и от там идва тази разлика. Когато стойнстта е към долна граница, разликата съответно е ще по-фрапираща. Просто сравнение с моя АМХ. През годините е правен в две различни лаборатории, макар и не точно тези. В едната като стойност беше почти два пъти по-висок. Естествено и референтните стойности бяха много различни.
Избягвай да пускаш поредни постове, защото ще бъдат изтрити от модератор. Когато искаш да допълниш - коригирай предния си пост Wink

Последна редакция: ср, 17 юни 2020, 07:59 от 💎Bling-a-ling💎

# 700
  • Мнения: 6
Блингче, благодаря за инфото с коментарите в интерес на истината незнаех, че не може коментар да се пише два пъти за което се извинявам. Човек се учи докато е жив аз дори днес разбрах, че Д-р Македонова и Д-р Семерджиева са едно и също лице мислех, че за друга докторка става въпрос. Чак после ми обясниха, че тя по мъж е сега е с фамилия Македонова ама споделяйте ги тези неща никой тук не беше писал за това и аз до онзи ден мислех, че при трета докторка в екипа им има. Така или иначе за мен ще говорят много в клиниката аз днес бях обидена и от Д-рката и от акушерката Мира затова, че не съм стартирала опита ми през фонда без Д-р Калчев БЕЗ да ме е прегледал и не сме изкоментирали резултатите от изследванията. Вие момичета имали ли сте такъв случай? Аз съм напълно възмутена Thinkingот такава и подобна практика по клиниките на неглижиране на пациенти. Обидиха ме и двете на няколко пъти, че съм била вече в климактериум къде съм тръгнала да правя опити на 43 г. кой ми бил дал заповед с този АМХ, как не съм била знаела какво искам по телефона трябвало да кажа, че не искам да стартирам, глупости били, че от противозачатъчното Регулон имам болки и така нататък Smirk.
kalipetkovanew, д-р Калчев отсъства затова си прехвърлена към д-р Македонова. Когато се върне на работа отново ще бъдеш при него. Винаги, когато някой от тях отсъства се заместват един друг.
Ако искаш да сравниш стойсности на определен хормон е хубаво да го правиш в една и съща лаборатория. Когато са различни няма как да стане и от там идва тази разлика. Когато стойнстта е към долна граница, разликата съответно е ще по-фрапираща. Просто сравнение с моя АМХ. През годините е правен в две различни лаборатории, макар и не точно тези. В едната като стойност беше почти два пъти по-висок. Естествено и референтните стойности бяха много различни.
Избягвай да пускаш поредни постове, защото ще бъдат изтрити от модератор. Когато искаш да допълниш - коригирай предния си пост Wink

Последна редакция: чт, 18 юни 2020, 19:43 от kalipetkovanew

# 701
  • Мнения: 5 898
kalipetkovanew, мен не ме бърка, но това са правилата на форума. Просто ще те изтрият и ще се чудиш защи не ти е отговорено.
Д-р Семерджиева е със сменена фамилия от месеци. Коментирали сме го тук, името на фб групата е сменено отдавна. Явно си ги пропуснала. За другото не разбрах точно какъв проблем е имало.

# 702
  • Мнения: 2 855
Момичета имам питане. Чакам втори цикъл след пункция и вече 4 дни ми закъснява. Първия цикъл след пункция ми закъсня с 3 дни,а сега 4 дни и нямам и признаци,че ще ми и дойде. Нормално ли е да има закъснение? При вас как в било? Ще изчакам още някой ден,ако ли не ще звъня на Цвети. Просто се притеснявам защо са тия закъснения?!

# 703
  • Мнения: 5 898
Нормално е да има и закъснение. Особено при дълъг протокол. Но ти май беше по къс? Oвулацията следиш ли я, че да го водиш закъснение? Защото, ако е била късна, е нормално цикълът да се удължи.

Нещо важно и полезно
Скрит текст:
Момичета, за ваше добро, проверявайте инжекциите, които ви дават от клиниката. Особено, когато са ви нови и непознати. Разглеждайте ги добре като бройка и пълнота. Всички сме хора и правим грешки, но понякога може да е фатално, ако установите проблем в последния момент и сте извън града или е почивен ден.

Последна редакция: пт, 19 юни 2020, 13:40 от 💎Bling-a-ling💎

# 704
  • Мнения: 25
Момичета , вече не знам на къде да поема ... накратко . Имам 1 родено детенце от първи опит при д- р Семерджиева   . Година по - късно направихме ЗЕТ . Успешен до 9 г.с . През цялото време имах кървене , но и тя и още 4 лекари ме успокояваха , че всичко е наред и уж било от утрогестана и така докото вече нямаше сърдечна дейност... много се стресирах и много тежко го преживях , защото виждах , че нещо не е ок и не настоявах за прием в болница примерно ... от този случай отключих автоимунно заболяване , което и до днес не знаят какво е . Нямам оплакване , единствено тромцоцитите ми започнаха да падат и при стартиране на поредната процедура го разбрахме , защото както казах оплаквания нямам. Отложихме процедурата и започнах мъката с хематолози и ревматолози ... ефект никакъв , тромцоцитите се качват и спра ли кортикото отново падат . Миналия септемврш Семерджиева ме увери че това не е пречка да започна опита - провал . 3 яйцеклетки при дълъг протокол , само 1 оцеля и я трансферира на 2ри ден , защото щеше да пътува . Захвана се , но за кратко . Каза ми, че явно причината за неуспеха са кортикостероидите ... от септемри до днес не съм пила никакви лекарства . Амх 1.3 . На 06.06 започна новият опит по къс протокол . Хормоните бяха ок , стимулацията според мен не беше моята - имах 3 фоликула по 18 мм и 5 по 13 мм на 10 ден ... вчера беше пункцията - 7 фоликула , 4 празни и 3 яйцеклетки . Изкрючително болезнена пункция още ме боли ! Днес ембриоложката ми звънна - само 1 зигота е оцеляла , но трябвало да е разделена на 3 , а моята е все още с 2 деления , но това не означава , че нямало да навакса .... и отново причината лекарствата който съм пила . Та аз не съм ги пила от септември 2019 !? На 32 години съм , чувствам се ужасно . Не знам на къде да поема , моля за съвети ... не знам защо си мисля , че просто това не бяха мойте стимулации...

Общи условия

Активация на акаунт