С какво ви дразнят мъжете /тема №4/

  • 32 833
  • 764
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 35 230
Кат остане без чорапи му кажи, че в коша не си намирала. Хавлията я мяташ на земята и спираш да се самонавиваш за глупости

Онзи с трихите даже не ми се коментира...

# 736
  • София
  • Мнения: 971
Черипай20, той да не е преживял наводнение или обир?! Или да е счупил като малък буркан с мед и да е лепнело с години по пода?! 😁 Или да е астматик и да мисли, че ще получи пристъп от мръсотията?!  Кажи, че е и Овен и ще получа Дежа вю... Grinning

# 737
  • Мнения: 17 409
Аз пък мисля, дали гаджето на Pimkie ако дойде да споделя, няма да звучи подобно на съпругата на онзи с манията за чистене.
Може би бих му прибирала хавлията, вместо да я мятам по земята, да не взема да се спъна и пребия в собствения си инатлък.
Simple Smile

# 738
  • Мнения: X
Спрете да превъзпитавате мъжете си. И вие не сте перфектни, но ви приемат, нали?
Най-вредното в една връзка е някой да те превъзпитава и моделира. Няма по отблъскващо нещо.

# 739
  • Мнения: 1 114
Когато подобни битовизми стават проблем, връзката не е читава, но не те са основният проблем.

И аз се дразня понякога на разхвърляността на мъжа ми, но той си е такъв, такъв си го взех и го търпя. Просто е супер разсеян и небрежен, но като му дам задча я върши. Така сме се разбрали. Той няма проблем с това. Имаме и някакво разпределение на битовизмите. Аз пускам пералня (разделям дрехите и натискам копчето) той простира и събира прането, а сгъвам и прибирам. Аз зареждам миялната, в което се включва събиране на неговите чаши и чинии из къщата, той ги вади и подрежд в шкафовете.

Преди имахме чистачка и не сме мили бани, тоалетни и подове. Сега съм в къщи и аз го правя. Той си мие неговата тоалетна. Като започна работа пак ще наемем някой.

Аз готвя, но той ходи на пазар. За градинартвото съм аз основно, той коси понякога, понякога идва човек. За ремонти, ако го мързи, наема човек.

Ако тръгна да се сърдя, че си е оставил чашата в офиса или хавлията на пода ще си скапем настроението и двамата.

# 740
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Последно време напраео откачам при някакви дрйствия или бездействия. Чувствам се като някаква деспотична истеричка, дето само се чуди как да постаеи мъжа си под чехъл. И по всяка вероятност в неговите очи така изгмеждам.
Не съм някаква супер домакиня и чистница, обаче като се стегна и опраеям бързо вкъщи. Днес извадих всичко от хладилника, изчистих го, избърсах цялата кухня, изхвърлих боклука, измих кошчетата, напръсках цялата баня и ъоалетна с препарати и седнах да гледам филм, докато подействат. Ставам срга и гледам как ММ излиза щастлив и доволен от тоалетната. Питам го дали е изтъркал с четката всичко, докато има препарат. А, не. За 'кво?! Нали бил пуснал водата. А уж сега каъо ходи само 3 дни на работа и се очакваше да поеме повечето домакински задължения.
Полудявам в такива моменти. И не знам аз ли съм виновна, че спрях да го карам да върши такива неща или той, че не се срща сам и разчита на мен.
И сега той се сърди. Седи си на компютъра, гледа цял ден YouTube и хич не му дреме.
Па да беше турила надпис на тоалетната "Не работи" докато се получи искания ефект от препарата с който е полята.  Да беше предупредила мъжа си че възнамеряваш да предприемеш затваряне на тоалетната. Вие не общувате ли помежду си??? Прекалено се вманиячаваш в чистотата. Ще видиш какво става като дойдат и децата! Е те тогава може и кокошки да си завъдите в къщи. Laughing

# 741
  • Мнения: X
Спрете да превъзпитавате мъжете си. И вие не сте перфектни, но ви приемат, нали?
Най-вредното в една връзка е някой да те превъзпитава и моделира. Няма по отблъскващо нещо.

Никого не превъзпитавам. Може би в началоъо съм го възпитала да правя много неща вместо него и е свикнал. Това вече го отчитам като грешка. Но това не означава, че смятам да търпя незаинтересоваността му.

emokey, не съм обслужващ персонал, че да слагам надписи. Само веднъж сложих надпис като бях сипала оцет в каната за гореща вода, защото последствията може да са сериозни. И за пореден път - далеч не съм вманиачена в чистотата, а в непукизма му и в това, че не уважава моя труд.

# 742
  • Мнения: 17 409
Не си го възпитала, научила си го. Недей очаква от него самоинициативи, той как да разбере дали всеки път ги прави нещата правилно и няма да получи поредния шамар недоволство. Прочети пак историята с трохите.
П.п мъжът ти не е твой клонинг. Аз това бих си го написала с червило на огледалото.

Последна редакция: пн, 10 авг 2020, 09:39 от Дренка

# 743
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 064
В момента повече ме дразни малкия мъж, сина ми, половината хол е пълен с играчки, с които не играе, ествствено, но се е вкопчил в тях, и май,май  тайно, леко, ще ги раздам насам, натам.

# 744
  • Мнения: 1 468
Недей очаква от него самоинициативи, той как да разбере дали всеки път ги прави нещата правилно и няма да получи поредния шамар недоволство.

Какъв шамар, какви пет лева? И каква "самоинициатива"? Вие рисувате портрета на този мъж като едно същество, което 1) не забелязва обстановката около себе си и 2) не знае как се чисти тоалетна. Не се иска човек да е телепат, нито гений, за да може, щом види тоалетната у дома, която обичайно е бяла, а сега е залята с цветен препарат, да съобрази, че това вероятно не е току-тъй, и да предприеме правилните действия.


Кат остане без чорапи му кажи, че в коша не си намирала. Хавлията я мяташ на земята и спираш да се самонавиваш за глупости
Значи, правилно е жената да живее като в кочина, прескачайки чорапи и хавлии, които се търкалят със седмици по пода (и познайте кой накрая ще ги събере оттам и изпере), и също така трябва да си ляга във влажно легло, но пък ще има удовлетворението, че не се самонавива за глупости? Категорично не съм съгласна.

Последна редакция: пн, 10 авг 2020, 15:33 от Ghibli

# 745
  • Мнения: 17 409
Кскво очаквате от мен да имам като мнение за този мъж?
Аз не живея с него и не бих живяла с мъж, когото се налага да обучавам в съжителство. Обаче темата и проблемът са други.

# 746
  • Мнения: 1 468
Аз нищо не очаквам, просто се учудвам как изкривявате ситуацията. Поддържането на чистота в дома не е самоинициатива, нито пък авторката е удряла шамари (реални или метафорични).

# 747
  • Мнения: 17 409
То е достатъчно да живееш с хронично недоволен от поведението ти. Без ясни намерения за справяне извън критиките и поучаването.

# 748
  • Sofia
  • Мнения: 15 573
Ghibli, не я изкривяваме. Просто аз лично не смятам, че имаш правото да вменяваш твоите разбирания за ред и хигиена на друго човешко същество. Тук полът няма никакво значение. Вече уточнихме, че критериите на хората за чистота не са универсални. Трябвало е да търсиш мъж с твоя усет за домашен уют, щом това толкова те дразни.
Всъщност, не разбрах дали при теб случаят е такъв.

Имам особена предубеденост към хората, използващи думата "кочина", като определение за нечие жилище. Много грозно ми звучи на мен, съжалявам.

# 749
  • Мнения: 859
Сериозно ли ще му събирате дрехите и вещите от пода? И ще ги подреждате и пъхате в пералнята все вие търпеливо? Това - на мъж, когото не сте родили вие и е над 10-годишен? И колко време продължава това? И защо? Защото без вас ще падне таванът/ще се свърши светът/миУото ще остане без чисти дрешки и здрави играчки/ ще стане "джендър" или...? Тиквени медали ли раздават някъде накрая?
Разбира се, че няма да живеем в кочина. Подреждаме и чистим поравно, кой когато има време и каквото може, а всеки сам си слага нещата, където им е мястото. Или си чистите, перете, готвите и т.н. само за себе си и детето и толкова. Никакви такива да третирате мъж като малко дете, на което мама ще прислугва до откат. С изключение на болен човек, разбира се.
Срамота е - има деца, които се справят сами с всичко изброено, а голям мъж ще чака на жена си. Има хора в тежко състояние, които искат да се обслужват сами, а на здрав мъж трябва да се напомня от кога е отменено робството. И домакиня да е една жена, пак е неуважение да се очаква, че ще му вдига дрехите от пода всеки път, няма да си отсервира масата след хранене, да си оправи леглото и на всичкото отгоре като се прибере от работа, ще очаква дом като аптека и сервитьорка, защото е много уморен от работа, горкият.
Не си правите услуга сами на себе си.

Общи условия

Активация на акаунт