Сблъскахте ли се " челно " с коронавируса?

  • 3 063 968
  • 50 335
  •   4
Отговори
# 22 320
  • Мнения: 6 623
При бактериално каква работа върши всоката Т?
Добро утро!
Синът ми, на 17 години, преди три дни имаше стомашно неразположение - заболя го корем и имаше диария. На следващият ден и вчера му нямаше нищо. Притесних се много, тъй като четох че това го има като симптом за ковид. По съвет на личната му давам пробиотик и наблюдавам за други симптоми. Забравих да я питам колко дни да наблюдавам и докога да си стоим в къщи и да го тествам ли? Побърках се от четене три дни
Има ли някой, който е изпитвал същото?
Бъдете здрави
Синът ми на 15 г. един ден го боля за малко корема, има и главоболие от време на време. Това е при него. Освен бърз тест да правиш и 14 карантина да си наложите

Djaky на кислород е, постоянно. Сега са му дали някаква маска като балон и се е пооправила сатурацията. Вчера беше супер  . Сринат е психически

# 22 321
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
При бактериално каква работа върши всоката Т?

Има шанс, ако я оставиш да подейства да не се налага да минаваш на антибиотици

Това е естествената реакция срещу нашественици, тялото вдига температурата и изсмуква нивата на желязо, от които вирусите и бактериите имат нужда, за да се размножават. Това е един от еволюционните механизми, които тялото е развивало през цялата история на човечеството при вековните му борби с вирусите

От там нататък зависи какъв вид е вируса или бактерията
Има бактерии, които стават по- опасни след температура, тъй като и те се боря, но много от тях стават по- опасни и ако се допусне да станат резистентни към антибиотик

Но срещу вирусите на настинка, грип и Ковид, температурата е о.к

# 22 322
  • Мнения: 2 069
Днес ми е 20тия ден от както съм болна. Вчера успях да отида на преглед при пулмолог и той ми изписа четвърти антибиотик. Имам колебание дали да го започвам. Утре имам среща с друг лекар да видим и той какво ще каже. Иска да ми прави трета снимка. Толкова ми беше зле след като се прибрах от прегледа, че успях да си изпия само единия антибиотик от двата, които пия. През ден повръщам и много малко ям. Единственото хубаво нещо е, че вече не вдигам температура.

# 22 323
  • Мнения: 54 478
Информирано съгласие се подписва задължително при постъпване в болница
За КОВИД не съм била, но по други поводи доста, винаги съм попълвала.

Пехоко, странното при Иланг е, че много рано има много антитела. Обикновено се изследват на 40 ден, а тя е на 15.
И също, че М телата вече ги няма, а те спадат бавно.

# 22 324
  • Мнения: 2 799
Отново тежка нощ за ММ, отново сатурация 75, отчаян е и говори лоши работи 😔

Спокойно, трябва да падне под 60 за да де стигне до интубация. Това с кислород ли е? Да му увеличат кислорода?

# 22 325
  • Мнения: 2 889
Напълно те разбирам, това тотално безсилие е почти при всички, май. Гледай да хапваш леки неща, супи, сокове, аз в началото само на бебешки пюрета бях.

# 22 326
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Сестра ми беше всеки ден пред вратата и въпреки това трябваше да се обажда на съученик във Франция, който да се свърже с колега в болницата, за да получим пълна информация. Иначе беше по лъжичка и ставаха редовно недоразумения по повод какви неща да се носят.

Просто не е организирана работата, като хората, а всъщност и роднините имат право на информация (независимо дали са пред вратата или на 200 км), както и персонала няма как да смогне.

Какви неща да се носят? Аз освен лични неща, храна, вода не съм носил. Само ме накараха да купя инжекции за разреждане. Вие купували ли сте някакви лекарства или нещо?

Инжекции за разреждане на кръвта, след това лекарство за кръвта, лекарства за кръвно, други лекарства, памперси, вода, шоколадчетата за запек (беше драма проблем, който се неглижираше, уви), извадки от личен лекар за лечения и т.н. Храна не сме носили. Различни лекарства се носеха по едно време, защото едно не й понасяше, друго трябваше да се носи. Друго не й понасяше, пак друго и т.н.

# 22 327
  • Мнения: 28 562
Отново тежка нощ за ММ, отново сатурация 75, отчаян е и говори лоши работи 😔
Стискаме палци да се подобрява скоро. Не се разстройвай от приказките, по скоро е от срината психика. Ще се оправи ! Hands Pray

# 22 328
  • Мнения: 19 309
Илиана, кураж! Стискаме палци да се оправи!

Солсол, а какви симптоми имаш щом нямаш т? Изследванията как са ти?
Преди да спрат на мм аб също искаха снимка.

# 22 329
  • Мнения: 167
Скоро се очертава да изпишат свекървата от болница. Обаче няма да е в състояние да се обслужва сама и ще трябва да я вземем у дома, където никой не е боледувал. Давайте идеи за дезинфекция на вещите, дрехите и, че и на нашите, защото ще трябва да я пренесем някак, да я изкъпем. Много ми е притеснено, че ще вкараме вируса вкъщи.

# 22 330
  • Мнения: 2 069
Илиана, кураж! Стискаме палци да се оправи!

Солсол, а какви симптоми имаш щом нямаш т? Изследванията как са ти?
Преди да спрат на мм аб също искаха снимка.
имам задух, главоболие, отпаднала съм и сатурацията ми е 92. С пневмония съм и това, което чуват лекарите когато ме преслушват не им харесва. Само казват "не е добре".

# 22 331
  • Мнения: 7 856
Дрехите поотделно в пералнята, на максимално възможна за тъканите температура, след това гладене. Вещите - поне спирт. Ако имате миялна - в нея всички съдове, с които се храни.
Ръкавици, когато я обслужват.
Дано да има отделна стая за нея. Максимално проветряне, вие поне в помещението, в която е тя, с маски с висока степен на защита.
Друго не се сещам. Стискам палци да не се зарази те.

# 22 332
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Вирусът се разпада от обикновен сапун. Просто изперете, измийте всичко и я изкъпете!

# 22 333
  • Пловдив
  • Мнения: 2 419
Илиана, кураж! Стискаме палци да се оправи!

Солсол, а какви симптоми имаш щом нямаш т? Изследванията как са ти?
Преди да спрат на мм аб също искаха снимка.
имам задух, главоболие, отпаднала съм и сатурацията ми е 92. С пневмония съм и това, което чуват лекарите когато ме преслушват не им харесва. Само казват "не е добре".

Пълните изследвания дават добър ориентир как да се продължи с лечението. Ако не можеш да ходиш по лаборатории - има варинт да ги извикаш на домашно посещение.

# 22 334
  • Мнения: 2 799
Вчера му биха по една инжекция сутринта и две вечерта (уж защото съм взел някакви по-малки/слаби) за разреждане. Снощи ми каза че му казали че състоянието му се подобрило заради инжекциите, а днес че кръвта му била сгъстена и едвам май му взели кръв и пак му били инжекции. Е на какво да вярвам? И недоумявам защо след 7мия ден в болница и следене са почнали чак тогава да му бият инжекции. Защо не ми казаха по-рано да ги купя... сега съм притеснен, заради това сгъстяване, а и почнал да вдига температура (вярно не е висока 37.3, но все пак е знак че вируса се разраства).

Общи условия

Активация на акаунт