Сблъскахте ли се " челно " с коронавируса?

  • 3 067 913
  • 50 335
  •   1
Отговори
# 22 305
  • Мнения: 2 845
Не се притеснявайте за сина си. Младите хораго изкарват много леко, ако нямат някакви хронични заболявания. Темп до 38 аз не бих свалял веднага, ако удари 38+ бих пил един парацетамол. До 38 не е страшно.

# 22 306
  • Другата България
  • Мнения: 37 708
Роузи, това са глупости. Температура над 38 е опасна за организма, за миокарда. Преди вирусните, ще се “пресекат” ензимните системи. Не заблуждавай хората, че и без друго критичността към всякакви псевдоавторитети е на минимума.
Наминавай редовно в темата, моля те, че на моменти е страшно.
А хора отчаяни вярват, което е още по-страшно.

# 22 307
  • Мнения: 28 860

Всъщност, като се замисля, ние близките сме много тревожни и за това реагираме така,   още повече като не е възможен достъп до болния. При 100 тежко болни хора, няма как всеки ден на 100 и кусур обаждания да се дава информация, няма капацитет за това.
Естествено, че е така...отделенията са претъпкани, медицинския персонал няма време да смогне да разнесе лекарства и изследвания, ще седне със сто човека да се обяснява как бил роднината му. Направо се чудя на идеите на някои хора...и като кажеш на родата с какво го лекуват, та какво...ще спрат лечението или ще дадат идеи за ново.
Ясно е, че и не пускат никой, това е пандемия и силно заразна болест и там като се направят редици от заразени на свиждане допълнително да усложнят обстановката.
И няма какво да се сравняват лекари с администрация и учители, те са длъжни да са любезни, лекарите лекуват и спасяват животи, не пишат литературни есета.

# 22 308
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Роузи, това са глупости. Температура над 38 е опасна за организма, за миокарда. Преди вирусните, ще се “пресекат” ензимните системи. Не заблуждавай хората, че и без друго критичността към всякакви псевдоавторитети е на минимума.

Така е, температурата натоварва сърцето, но е най- ефективния начин тялото да пребори вируса.
Другия вариант е, да го влачи със седмици.

Температура до 38.5 трябва да се оставя

Първо температурата пречи на вируса да се репликира, защото поврежда РНК то му, и второ генерира Т- клетки, които обиват вируса

Scientists found that the generation and differentiation of a particular kind of lymphocyte, known as a "CD8+ cytotoxic T-cell" (capable of destroying virus-infected cells and tumor cells) is enhanced by mild fever-range hyperthermia. Specifically, their research suggests that elevated body temperature changes the T-cells' membranes which may help mediate the effects of micro-environmental temperature on cell function.

"Having a fever might be uncomfortable," said John Wherry, Ph.D., Deputy Editor of the Journal of Leukocyte Biology, "but this research report and several others are showing that having a fever is part of an effective immune response.

Последна редакция: пт, 16 апр 2021, 08:44 от Роузи

# 22 309
  • Мнения: 69 078

Всъщност, като се замисля, ние близките сме много тревожни и за това реагираме така,   още повече като не е възможен достъп до болния. При 100 тежко болни хора, няма как всеки ден на 100 и кусур обаждания да се дава информация, няма капацитет за това.
Естествено, че е така...отделенията са претъпкани, медицинския персонал няма време да смогне да разнесе лекарства и изследвания, ще седне със сто човека да се обяснява как бил роднината му. Направо се чудя на идеите на някои хора...и като кажеш на родата с какво го лекуват, та какво...ще спрат лечението или ще дадат идеи за ново.
Ясно е, че и не пускат никой, това е пандемия и силно заразна болест и там като се направят редици от заразени на свиждане допълнително да усложнят обстановката.
И няма какво да се сравняват лекари с администрация и учители, те са длъжни да са любезни, лекарите лекуват и спасяват животи, не пишат литературни есета.

А какво става с т.нар.информирано съгласие?
Есета - не. Но да се каже на болния с какво го лекуват - мисля е редно.

# 22 310
  • София
  • Мнения: 314
Здравейте,
Моля за съвет за следното /яко съм бясна/, ЛЛ на ММ е в друг град, издала му е болничен за 14 дни заболяване, но не му го дава, трябвало лично да го вземе, той не е в състояние да шофира, изморява се, съответно от София да се грабнем до Сливен за 1 болничен ми се струва глупаво, брат му може да го вземе, но ЛЛ не иска да го даде. Въпросът е към кого мога да се обърна за съдействие РЗИ или изобщо какво се прави в такива случаи. Отделно тези, на които им е свършила карантината от 14 дни, а все още се лекуват от кого взехте допълнителния болничен, ММ ходи на пулмолог понеделник на частно в болница Вита, не му дали, пулмоложката не била наясно, а ЛЛ му обяснила, че пулмолога трябвало да му даде, др. понеделник е на контролен преглед пак там и се чудя дали да не ходя с него, че ми се струва странно да не издават болнични. Лошото е, че той още не е възстановен, а работата му не е лека и не е добра идея да връща на работа в това състояние. Предварително ви благодаря.

# 22 311
  • Мнения: 28 860

Скрит текст:
Всъщност, като се замисля, ние близките сме много тревожни и за това реагираме така,   още повече като не е възможен достъп до болния. При 100 тежко болни хора, няма как всеки ден на 100 и кусур обаждания да се дава информация, няма капацитет за това.
Скрит текст:
Естествено, че е така...отделенията са претъпкани, медицинския персонал няма време да смогне да разнесе лекарства и изследвания, ще седне със сто човека да се обяснява как бил роднината му. Направо се чудя на идеите на някои хора...и като кажеш на родата с какво го лекуват, та какво...ще спрат лечението или ще дадат идеи за ново.
Ясно е, че и не пускат никой, това е пандемия и силно заразна болест и там като се направят редици от заразени на свиждане допълнително да усложнят обстановката.
И няма какво да се сравняват лекари с администрация и учители, те са длъжни да са любезни, лекарите лекуват и спасяват животи, не пишат литературни есета.[/spoiler][/spoiler]

А какво става с т.нар.информирано съгласие?
Есета - не. Но да се каже на болния с какво го лекуват - мисля е редно.
Не знам в болница дали подписваш информирано съгласие...влязъл си, доверил си се , лекуват те. На болния, който е вътре лекарите казват с какво лекуват, поне на мен са ми казвали АБ, инхалации с вентолин и т.н. не се га при ковида. На доста хора тази информация не им говори нищо. Дори и да я научат промяна няма.

Последна редакция: пт, 16 апр 2021, 09:04 от mimi.7299

# 22 312
  • Мнения: 2 886
Здравейте,
Моля за съвет за следното /яко съм бясна/, ЛЛ на ММ е в друг град, издала му е болничен за 14 дни заболяване, но не му го дава, трябвало лично да го вземе, той не е в състояние да шофира, изморява се, съответно от София да се грабнем до Сливен за 1 болничен ми се струва глупаво, брат му може да го вземе, но ЛЛ не иска да го даде. Въпросът е към кого мога да се обърна за съдействие РЗИ или изобщо какво се прави в такива случаи. Отделно тези, на които им е свършила карантината от 14 дни, а все още се лекуват от кого взехте допълнителния болничен, ММ ходи на пулмолог понеделник на частно в болница Вита, не му дали, пулмоложката не била наясно, а ЛЛ му обяснила, че пулмолога трябвало да му даде, др. понеделник е на контролен преглед пак там и се чудя дали да не ходя с него, че ми се струва странно да не издават болнични. Лошото е, че той още не е възстановен, а работата му не е лека и не е добра идея да връща на работа в това състояние. Предварително ви благодаря.
Аз в момента чакам за контр. преглед, ще питам и за болничния, че моят е до 20.04. Ще пиша какво са ми казали.

# 22 313
  • Мнения: 69 078
Подписваш разбира се. Не си обърнала внимание. Обикновено в началото ти бутват набързо, подписваш без да четеш, и ти дръпват листа.

# 22 314
  • Мнения: 6 628
Отново тежка нощ за ММ, отново сатурация 75, отчаян е и говори лоши работи 😔

# 22 315
  • Пловдив
  • Мнения: 2 420
Колко време следва да се пият първоналално започнатите медикаменти:
- цинк
- вит Д
- селен
- кверцетин

Отново тежка нощ за ММ, отново сатурация 75, отчаян е и говори лоши работи 😔
Илиана, кураж. Моля са за него. Короната смачква психиката на болния, дано издържи психически.

# 22 316
  • Мнения: 28 860
Подписваш разбира се. Не си обърнала внимание. Обикновено в началото ти бутват набързо, подписваш без да четеш, и ти дръпват листа.
Е, значи щом подписвам радвам се, че като съм била вътре са ме информирали.

# 22 317
  • Мнения: 2 886
Отново тежка нощ за ММ, отново сатурация 75, отчаян е и говори лоши работи 😔
Кислород дават ли му? Не би трябвало да е 75, ако е на кислород. Разбираемо е иначе, човек като се чувства зле, да му минават тежки мисли. Ще се оправи, спокойно!

# 22 318
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ако на някой му е интересно за температурата:

The fever paradox

"And most health services advise that a mild fever of up to 38.9°C, in the absence of more worrying symptoms, will probably get better with rest and fluids. So if your fever is mild, and you aren't in great discomfort, you might want to remember what is going on inside. “Permitting a fever in the viral condition is likely to allow your immune system to do its job – as it has been designed by millions of years of evolution – better,” says Peters."

Google Translate:

"И повечето здравни служби съветват, че лека треска до 38,9 ° C, при липса на по-тревожни симптоми, вероятно ще се подобри с почивка и течности. Така че, ако треската ви е лека и не изпитвате голям дискомфорт, може да искате да запомните какво се случва вътре. „Разрешаването на висока температура при вирусно състояние вероятно ще позволи на имунната ви система да си свърши работата - както е проектирана от милиони години еволюция - по-добре“, казва Питърс."

Макар че, според мен над 38.5 трябва да се даде нещо

# 22 319
  • Мнения: 69 078
При бактериално каква работа върши всоката Т?

Общи условия

Активация на акаунт