Сблъскахте ли се " челно " с коронавируса?

  • 3 070 228
  • 50 335
  •   1
Отговори
# 40 020
  • София
  • Мнения: 1 056
В кое РПУ по точно да звънна, след като по лична карта съм в Русе, а нямам адресна регистрация в София, нали ролята на РЗИ е да звъннат за да ме питат и за адрес в който ще си прекарам карантината 😀 адресът на който живея в София никъде не фигурира. Ох чак ми е смешно вече от тази ситуация, милата ни родина е една голяма смешка за съжаление...
Ще звънна на ЛЛ както посъветвахте по горе, дано тя поне съдейства по някакъв начин, че и тя е пълно куку...

# 40 021
  • Мнения: 5 979
В РЗИ работят доброволци и са претоварени и при положение, че в момента 2% от цялото население на страната официално е заразено - нали се представяте колко работа е това да се опишат и карантинират тези хора.

# 40 022
  • Мнения: 548
От рзи не са ми звъняли още, но от рпу- да. Казаха 10 дена е карантината и ако излизам за лекар, на тях да звъня. Знаят всичко, просто не могат да смогнат нито те, нито рзи.

# 40 023
  • Мнения: 1 117
Идея: Не е ли време за отделна тема за карантина, зелени сертификати и тн.? Много се променят нещата и съм сигурна, че много хора се интересуват.

Тук е по-скоро за лечението и протичането на болестта. На някой, който се бори с Ковид, не му се четат 5 страници, дали карантината е 10 дни или 14, и кога важи сертификата, камо ли къде е адресната регистрация.

# 40 024
  • Мнения: 3 615
Докато боледувах през април и май хемоглобина ми беше точно на долна граница 120.През септември беше 113. Имаше и други показатели извън норма, но те нямало как да са наред при нисък хемоглобин. Преди седмица хемоглобина ми беше малко над долната граница, но други показатели не са в норма. МСН, соето не знам какво е по-ниско, глюкоза по-висока, ТЖСК по-високо, ненаситен ЖСК по-висок. Изтръпвания, бодлички, болки в стави, мускули, кожа, кости не са изчезнали. Продължавам да изпускам предмети, периодично ми отичат краката  за по 10на дни. Продължавам да забравям за къде съм се запътила образно казано. След известна пауза от около 2м отново се задъхвам особено в разговор и усещам тежест в гърдите. Станаха 9м дълъг ковид.
Е да бяхте пуснали и б12 да видите съмняваме',че нивото му е ниско.Като си пускате изследвания пуснете го и него заплаща се.

# 40 025
  • Мнения: 5 286
нали се представяте колко работа е това да се опишат и карантинират тези хора.
Абсолютно. Чух на една пресконференция от Германия, че казаха изрично, че не всичко ще бъде описано, защото ресурсите при Омикрон се изчерпват - дали тестове, дали нареждания за карантина,.. След като там виждат проблем, при нас тогава какво да е. Време е за лична отговорност, пък може и да проработи.

# 40 026
  • Мнения: X
Здравейте,пиша да споделя ГНЕВА СИ … Днес си писах с една позната,учителка,сподели ми,че кашляла и леко сополива била. В нейното училище,колегите повечето били болни. Посъветвах я да пусне тест,все пак вече са по 5/10лв,не са като преди 25-35лв,който знам,че са непосилни за огромните ни заплати,при което тя ми написа “А,не,не ще си ходя на работа,няма кой да замества”. Е,сериозно ли? Направо в безмълвие съм. Моля Ви се,като кашляте кихате и изобщо имате симптоми на настинка,нищо не ви коства да си пуснете 1 тест,пък и има безплатни тестове,които личната лекарка е ДЛЪЖНА да ви даде направление. Не е нормално в тези времена да се разхождате ей така,без да сте сигурно,камоли пък учителка, и то сред деца ….. Абе направо толкова злоба и гняв събрах в себе си.

# 40 027
  • Мнения: 1 499
И аз не можах да се свържа с РЗИ. Ще отида до лабораторията все пак, обаче детето ми вдига за втори път температура и се притесних много. През миналата нощ вдигна висока температура, термометърът покаваше 38.8, но мисля че е била доста повече, защото имаше халюцинации. Докато излезе резултата от теста къде можем да търсим помощ в случай на нужда Sad ?

# 40 028
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 427
Ето списък с ковид зоните - https://coronavirus.bg/upload/828/Spisyk-COVID-Zone-30-09-2021.pdf . Може и в Пирогов да я заведете, там преглеждат деца. Може да звъннеш и за питаш.

Последна редакция: вт, 18 яну 2022, 16:42 от 🌹 Mimi Rose 🌹

# 40 029
  • Мнения: 1 687
Някой може ли да ми каже какво да очаквам от тези изследвания? Утре сме на личната като излезе и ПСРа....

# 40 030
  • Мнения: 5 979
Aми нали се държи на присъственото обучение, как да стане без учители?

# 40 031
  • Мнения: 2 147
Някаква практика ли е станало личният лекар да не допуска пациент в кабинета си без антигенен тест?! Вчера отидох при личната, бях правила антигенен тест от аптеката, който беше отрицателен, казах ѝ го, а тя почти ми тръшна вратата в лицето, уведомявайки ме, че теста от аптеката нищо не значел. Както и да е, хвърлих още 35 лева само за да вляза за преглед. Като се върнах видях да казва същото на един баща и сина му.

# 40 032
  • Другата България
  • Мнения: 37 758
Как така ще е освободена от крантина, ако е положителна. Мисля, че това освобождаване важи само за карантинирани като контактни.
Така ли беше?
Извинявам се ако греша, в момента нормативната база не е пред мен.
Вероятно аз греша, да.
Мерси.

# 40 033
  • Мнения: 268
От неделя вечерта съм с болки в гърлото, без температура, днес отхрачвам, имам лека влажна кашлица. За корона не беше ли характерна сухата? Вероятно утре ще си правя тест де. Хубавото е, че работя от вкъщи и няма опасност да заразя никого.

# 40 034
  • Варна
  • Мнения: 2 056
Aми нали се държи на присъственото обучение, как да стане без учители?

Е, ти пък сега и учители. Важно е да присъствено на всяка цена, да се социализират.
Министърът това не го уточни,  важното е да са в клас до  27 - сега дали с учители или без, това са подробности. В съседната тема има и сметки за ски и спорт по време на новата ваканция от министъра. Разни хора, разни идеали!

Basra, аз не бих чакала до утре, ако имате възможност - потърсете лекар за всеки случай.

Последна редакция: вт, 18 яну 2022, 17:29 от julisa

Общи условия

Активация на акаунт