Сблъскахте ли се " челно " с коронавируса?

  • 3 067 705
  • 50 335
  •   1
Отговори
# 40 005
  • София
  • Мнения: 2 446
umi zoomi, октомври не карантинираха класа на големия ми син, въпреки че си тръгна по средата на часовете и още същия ден имаше положителен тест. Знаеха и в училище, и в РЗИ (обадиха ми се два-три дни по-късно).
При малкия ги карантинираха, но там първия положителен тест се появи в училищното тестване.
Явно пак всеки сам си преценя ...

# 40 006
  • Мнения: X
Не знам с какво се е облекчила ситуацията с новия щам, но чета, че в моя областен град само за един ден има няколко починали. Това ли е радостта от края на пандемията? Единият е човек, който оставя две дъщери, едната е абитуриентка, изключително талантливо дете. Вероятно и другите случаи не са различни. Може би съм станала по-чувствителна, но докато Мангъров кекеледисваше простотиите си, Симидчиев държеше справка за починалите, в която бройка влизаше и мама, и му се смееше. Тези хора нормални ли са? Ходят по студия, говорят едно и също - за някой лев и изобщо не се усещат, че губят човешкото. Двамата са ми толкова неприятни. Еднакво. Мангъров е ясен, ама онзи - блага душица. В моя областен град са освободени интензивни легла, ще оправим статистиката. Но как са се освободили, чии души сега не могат да намерят място? Едните вече ги знам - горките хорица. Пък нека правителството да бележи успехи, нека тук да се радваме, че е дошъл лек щам, нека всички да са свободни и волни. Ядосана съм, защото май си избрахме едни управляващи. Тази министърка Сербезова - къде ли е е покрила? Хаос и простотия, пък ако ще и харвардска.

# 40 007
  • Варна
  • Мнения: 256
Здравейте. Преболедувах декември, карантината ми беше до 15. Я кажете сега, с болки в гърло и втрисане и рязко болки в гърба от преди няколко часа, ако съм + какво следва за толкова скоро боледувала? Изкуших се и обтрих хубаво тия сливици и назад без зъби и език и закова. За капак съм сама, чудно!
  За протокола официален PCR от 2 декември.

# 40 008
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 391
Нашия клас беше карантиниран при сходна ситуация (изведено дете от час и тествано в лаборатория веднага). Вчера едно дете е имало положителен бърз тест в училище, но е изведено веднага (понеделник), тествано после и теста е бил положителен. Класа не се карантинира, защото контакта им е бил минимален и с маски.

# 40 009
  • Мнения: X
Ох, Деси! Бледа ли е чертичката или ярка?

# 40 010
  • Другата България
  • Мнения: 37 683
Здравейте. Преболедувах декември, карантината ми беше до 15. Я кажете сега, с болки в гърло и втрисане и рязко болки в гърба от преди няколко часа, ако съм + какво следва за толкова скоро боледувала? Изкуших се и обтрих хубаво тия сливици и назад без зъби и език и закова. За капак съм сама, чудно!
  За протокола официален PCR от 2 декември.
Следва, че ако в лаборатория се потвърди положителен тест ще си освободена от карантина.
Иначе се свържи с ОПЛ относно терапията.

# 40 011
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 418
Как така ще е освободена от крантина, ако е положителна. Мисля, че това освобождаване важи само за карантинирани като контактни.

# 40 012
  • Мнения: 5 979
Класът не е карантиниран, защото вчера беше понеделник и има 2 дни, в които децата не са било заедно. И в нашия клас ситуацията е същата
Много интересни тълкувания на противопедимечните правила има в училищата. Според науката 15 минути в затворено помещение със заразно болен се равняват на "контакт от първи" ред - т.е. контактните подлежат на карантина.

# 40 013
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 418
Как така ще е освободена от крантина, ако е положителна. Мисля, че това освобождаване важи само за карантинирани като контактни.

# 40 014
  • София
  • Мнения: 1 056
Значи аз продължавам да не успявам да се свържа с РЗИ София, след като те не ме потърсиха от 10.01 до момента, а искам да знам дали съм под карантина 10 или 14 дни. Кого да питам? Вече наистина се съмнявам дал са ми подали данните от болница Вита, когато си правих бързия тест там. Те същност какви данни подават, освен имена? След като не живея не адреса си по ЛК.
Безумие направо, в 21 век да не ти вдигат един телефон...

# 40 015
  • Мнения: 224
Значи аз продължавам да не успявам да се свържа с РЗИ София, след като те не ме потърсиха от 10.01 до момента, а искам да знам дали съм под карантина 10 или 14 дни. Кого да питам? Вече наистина се съмнявам дал са ми подали данните от болница Вита, когато си правих бързия тест там. Те същност какви данни подават, освен имена? След като не живея не адреса си по ЛК.
Безумие направо, в 21 век да не ти вдигат един телефон...
Не вдигат ,не само при вас .
Според новата наредба ,тези които са контакти с болен си остават 7 дни ,другите които са болни и се лекуват са за 10 дена ,считано от деня на положителната проба ,както и за другите

# 40 016
  • Мнения: 147
Marsala,, обадете се на ЛЛ. Те имат информация за датата и периода на карантината.

# 40 017
  • Мнения: 4 741
Не вдигат, така е, и аз се чудя за какво са ги сложили тия хора там на телефоните, като не си вършат работата.
3 дена не мога да се свържа и се отказах. Или свободно и не се вдига, или ми се затваря... че за какво ги обявяват на страницата си. Това е подигравка в тази ситуация.

Не правете тестове 1-2 ден от симптомите. Често дават фалшиво - отрицателни. От 3 ден натам може. Изрично ме предупредиха.

Дина64, Sad Sad Sad

# 40 018
  • София
  • Мнения: 11 492
Ох, Деси! Бледа ли е чертичката или ярка?
Не прочетох да е плюс, а само ако съм плюс - какво следва. Нищо, защото няма да е плюс. Вероятно...

# 40 019
  • София
  • Мнения: 2 446
Marsala, а ако звъннете в РПУ? Щом правят проверки, трябва да виждат кой докога е в карантина.

Общи условия

Активация на акаунт