На море в Турция - тема 67

  • 59 226
  • 799
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 78
Аз също имам 30% депозит за почивка във Дидим,от 17.07.2020.Свързах се с ТА и ми отговориха ,че резервацията не ми е в форсмажор.Но дори и отпуснат мерките мен ме е страх да пътувам тази година.Незнам дали мога да получа ваучери за догодина.

# 46
  • Мнения: 1 515
Нашата почивка е от 12.06, имаме и застраховка.Платила съм 50 % от сумата. Питах фирмата,не виждала причини да не се състои пътуването. Голям смях.Предлагат 3 предложения.Проблема е,че трябва да 22.05 да се платят другите 50% и не знам какво да правя?!

# 47
  • Варна
  • Мнения: 3 936
В това толкова бързотечащо и непредвидимо време 1 месец е страшно много  и много неща ще се променят , чакайте си спокойно и в последния момент ще може да вземете много по информирано решение  Simple Smile.

# 48
  • Мнения: 61
Имали някой с директна резервация в хотел в Турция без посредници?
Нашата е за края на Юни, платили сме 100% сумата на хотела и е без право на анулиране.

Ние сме с директна резервация, но не сме предплащали нищо, трябва да плащаме на място.
В понеделник излезе информация от хотела, че може който иска да си премести резервацията за друг период, или да я отмени до 24 часа преди настаняването, с пълно връщане на сумата ако има такава заплатена.
Ние писахме с молба за смяна на периода, и в момента чакаме отговор. Предпочитаме да ходим юни на море, ама по сигурно сякаш е септември, пък колко е сигурно никой не знае. Нека ни отговорят, след това ще го мислим.

# 49
  • Мнения: 413
Нашата почивка е от 12.06, имаме и застраховка.Платила съм 50 % от сумата. Питах фирмата,не виждала причини да не се състои пътуването. Голям смях.Предлагат 3 предложения.Проблема е,че трябва да 22.05 да се платят другите 50% и не знам какво да правя?!

Истината е, че и агенциите вероятно не знаят какво се случва и какво да правят, но реалистично вътрешния министър на Турция очаква възобновяването на вътрешния туризъм през юни. Освен това ще се изискват здравни сертификати от туристите да докажат, че не са носители на вируса, но как ще се сдобием с такъв сертификат все още не е ясно. Аз лично не съм чувала да се говори за механизъм за издаване на подобни сертификати при пътуване. По мое мнение България е много далеч от това към момента.
Запитайте фирмата, с която пътувате като са толкова уверени че няма да има поблем да пътувате на 12.06, как да се сдобиете с такъв здравен сертификат?

# 50
  • Варна
  • Мнения: 765
Ако сертификатът е само да покаже че сте здрав, може да процедират както сега се процедира по летищата с широко затворени очи, т.е. гледат ти температурата и се правят че всичко е наред. А то не е наред.
Ако искат да има малко по-висока сигурност може да въведат бързи тестове по границите, слагат някакво допълнително гише, боцкат, тестват и след 15 мин. ако всичко е наред ти пишат една бИлежка. И минаваш. Е разбира се, плащаш си за тестовете.
Варианти много, никой не е сигурен, но може да се направи нещо проформа, както по летищата, нищо че после се оказа че през летищата са минали камари с болни хора.

# 51
  • Мнения: 318
Ние сме за 1.6 .Чакаме още .Обаче мен ме притеснява и друго - хубаво, да кажем, че го извадим този сертификат и ни пуснат да влезем в Турция. Ами нали после трябва да се върнем .Под карантина ли ще стоим, пак ли сертификат ще вадим?🤔

# 52
  • Мнения: 3 638
Имали някой с директна резервация в хотел в Турция без посредници?
Нашата е за края на Юни, платили сме 100% сумата на хотела и е без право на анулиране.

Ние сме с директна резервация, но не сме предплащали нищо, трябва да плащаме на място.
В понеделник излезе информация от хотела, че може който иска да си премести резервацията за друг период, или да я отмени до 24 часа преди настаняването, с пълно връщане на сумата ако има такава заплатена.
Ние писахме с молба за смяна на периода, и в момента чакаме отговор. Предпочитаме да ходим юни на море, ама по сигурно сякаш е септември, пък колко е сигурно никой не знае. Нека ни отговорят, след това ще го мислим.
Вашата резервация за къде е?
Ние обичаме да ходим на море края на юни, началото на септември, но сега сме резервирали в Алания, където температурите са по-високи, от тези на които сме свикнали, особено за мен би било проблем, защото съм със силна слънчева алергия. Ако сменям резервацията трябва да е за края на Септември или Октомври, а до тогава не се знае дали няма да има пак нова вълна на вируса.
Също не знам като сменя датата, дали ще ми важи застраховката, по-скоро не. Иначе си прочетох най-сетне условията, към момента на сключването риска пандемия не е бил изключен в общите условия на моята застраховка.
По-скоро клоня към отмяна на резервацията и възстановяване на парите или ваучер за догодина, а тази година на където ми видят очите и когато мога, но най-много ми се иска да стане чудо и нещата да се нормализират!
До 10 юни имаме време и ще си помислим още малко.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 3 936
Ако искат по 2 отрицателни пср теста за 4 души прави м-у 800 и 1 000 лв. На всичко отгоре ако си в комплекс с 1 - 2 000 души от 10тина държави кой откъдето свари какъв контрол - глупости . На всичко отгоре болните са 100 000 и катерят нагоре.Тези бодряшко оптимистични твърдения са нереални.

# 54
  • Мнения: 61

Вашата резервация за къде е?
Ние обичаме да ходим на море края на юни, началото на септември, но сега сме резервирали в Алания, където температурите са по-високи, от тези на които сме свикнали, особено за мен би било проблем, защото съм със силна слънчева алергия. Ако сменям резервацията трябва да е за края на Септември или Октомври, а до тогава не се знае дали няма да има пак нова вълна на вируса.
Също не знам като сменя датата, дали ще ми важи застраховката, по-скоро не. Иначе си прочетох най-сетне условията, към момента на сключването риска пандемия не е бил изключен в общите условия на моята застраховка.
По-скоро клоня към отмяна на резервацията и възстановяване на парите или ваучер за догодина, а тази година на където ми видят очите и когато мога, но най-много ми се иска да стане чудо и нещата да се нормализират!
До 10 юни имаме време и ще си помислим още малко.

Резервацията ни е за Club Mega Saray Belek, от 15 юни. До сега винаги сме ходили юни на море в Турция. Все още чакам да видя хотела какво ще отговорят. Но определено следващата година юни, отпада като вариант защото синът ще е 7 клас.

# 55
  • Мнения: 1 327
Аз не съм ходила май и юни. Все ме е страх да не е студена водата в басейните и морето. Змия съм и жеги по над 30 градуса не ме плашат. А водата минимум 27, за да ми е добре. Септември ми харесва. В България пък винаги гледам да е в най - голямата жега края на юли и началото на август.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 765
Аз не съм ходила май и юни. Все ме е страх да не е студена водата в басейните и морето. Змия съм и жеги по над 30 градуса не ме плашат. А водата минимум 27, за да ми е добре. Септември ми харесва. В България пък винаги гледам да е в най - голямата жега края на юли и началото на август.
+1, ако си падахме по студена вода, тук във Варна още от малка са ме свикнали. Отиваш до водата, първо потапяш малко единия крак, после другия, после малко по-навътре влизаш докато трепериш, и накрая се потапяш цялата изведнъж, че да свикнеш. Така му казват, да свикнеш. Ами свиквам, но не ми харесва, за да е нормално водата трябва да е поне 25-26 градуса, другото е свикване. В България такива градуси има обикновено само около началото на Август, ако не дойде някое течение. А в Турция сме били дори при вода 29-30 градуса, ами кеф.

# 57
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Кмета на Анталия: 
От днес започваме да изпращаме смс-и на всички 16 милиона туристи почивали във вилает  Анталия през сезон  2019 г. - смс ще гласи - "Останете в къщи и Заповядайте отново в Анталия, когато всичко свърши!" 

Готвим се за до 60% отлив на туристи.     Имаме желание сезон 2020 да бъде от средата на юли до ноември.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 765
Ако е от средата на Юли ще е идеално. Дано да отворят поне малките семейни хотелчета, големите комплекси са рискови за зарази, но малките хотелчета с по 20-30 до 50 госта са с много по-нисък риск. От досегашния ни опит мога да споделя, че колкото е по-малко хотелчето, толкова по-топла е атмосферата, основно защото собственика сам се грижи за всичко и си управлява сам хотела. А при средните и по-големите хотели винаги цари атмосфера на колективна безотговорност, дотолкова доколкото те обслужват наети работници, които може даже и да не са виждали собственика на хотела и обикновено много не им дреме за гостите.

# 59
  • София
  • Мнения: 164
Кмета на Анталия: 
От днес започваме да изпращаме смс-и на всички 16 милиона туристи почивали във вилает  Анталия през сезон  2019 г. - смс ще гласи - "Останете в къщи и Заповядайте отново в Анталия, когато всичко свърши!" 

Готвим се за до 60% отлив на туристи.     Имаме желание сезон 2020 да бъде от средата на юли до ноември.


А, да кажете източникът си на информацията, която споделяте? Защото, както вече писах - аз живея в Турция и не съм прочела, видяла или чула подобна новина. Все пак прилагам един линк с информация от среща проведена вчера с всички заинтересовани страни в туристическият бизнес за област Анталия. Днес е празничен ден в Турция - почивен ден е и отново е въведена забрана да се излиза от домовете с изключение пазаруване на хранителни стоки в близки до домовете магазини, които работят от 10:00 до 14:00ч.
https://www.turizmajansi.com/haber/antalya-valisi-munir-karalogl … olabiliriz-h37187

Общи условия

Активация на акаунт