На море в Турция - тема 67

  • 59 289
  • 799
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 61
Като чета тази статия, си мисля че май море няма да има извън България. Ето ви линк:
https://www.schengenvisainfo.com/news/more-schengen-countries-pr … -border-controls/

# 61
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Само че тази статия и решения не се отнасят за тази тема! 

  Нито Турция - нито България са в Шенгенското пространство.

# 62
  • Мнения: 61
Тогава защо ЕУ като каза, че затваря границите си за 30 дена, помоли това да направят и страните от ЕУ които не са в шенген?! Wink

# 63
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Божее - боже....не очаквах че си чак толкова зле.

Общото между  ЕС - Шенген и Турция   е колкото между:     каруца -   трабант и бентли! 

# 64
  • Мнения: 61
И аз не очаквах, че не можеш да четеш Grinning
България не е в шенген, но спазва шенгенското споразумение и в момента до 15 май, не може да напуснеш ЕУ, освен по изключително малко причини.

# 65
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Я виж в коя тема си!

# 66
  • Мнения: 61
В правилната, но явно коктейла ти е сериозен!

# 67
  • София
  • Мнения: 164
Само уточнявам, че в момента границата между България и Турция, както и тази между Гърция и Турция е затворена с решение на турското правителство от 18.03.2020г. Днес има издадена Заповед на Българският Министър на здравеопазването за затваряне на границата от тази нощ до 26.04.2020г.

# 68
  • Мнения: 61
Границата ни с Турция е затворена за пътници...
https://www.schengenvisainfo.com/news/breaking-eu-decides-to-clo … ders-for-30-days/
Като се очаква да се удължи и след 15 май
https://www.schengenvisainfo.com/news/commission-invites-member- … ure-until-may-15/
Ето информация от световен новинарски сайт : Bulgaria
Turkey's land border with Bulgaria has been closed to the entry and exit of passengers.

Passengers from outside the European Union are not allowed to enter Bulgaria, except for residents and their families.

България е част от Европейския съюз и спазва споразуменията на шенген.....!

# 69
  • София
  • Мнения: 164
JIeBaK, не искам да влизам в излишни спорове с вас, но ме предизвиквате. Посочете с какво решение е затворена Българо-Турската граница и Гръцко-Турската граница. Има ли решение на правителствата на двете държави да затворят границите си с Турция? Какво са  решили ЕК или ЕП е ясно, въпросът е с какъв административен акт са затворени границите? И отново провтярам - тези граници са затворени едностранно от страна на Турското правителство, с посочени ясни условия кой и как може да преминава границата. Моля, приемете това като факт, аз като български гражданин имам право веднъж месечно да пресичам тази граница, както и тези с двойно гражданство, разбира се, ще трябва да спазвам карантинния период на изолация -  14 дни в БГ, така също и 14 дневният в Турция. Гражданите на Турция, които са извън територията на страната имаха 48 часа за завръщането си и след този срок не могат да се приберат. Условията за преминаване на границата са определени от Турската република и вече повече от месец се спазват съгласно Заповедта издадена от Турският Президент, съгласно правителствено решение. Така, че решение може да има от страна на ЕС и ЕК, но действие няма до дата 18.03.2020г., а и след това, до днес когато Българскят Министр на здравеопазването затваря границата за предстоящите три дни /петък, събота и неделя/.
П.П. Пропуснах да отбележа, че Турция затвори границите си за неопределен период, до разрешаване кризата с Коронавируса.

Последна редакция: чт, 23 апр 2020, 21:40 от Ani_iv

# 70
  • Мнения: 1 286
Германците отмениха Октоберфест ! Тъй като се съмнявам турците да са по успешни от германците и надеждите ми за късно топло море за октомври взеха да се разколебават.Сега търся голямо корито за балкона да го кръстя море и да се разхлаждам лятото Simple SmileSimple SmileSimple Smile
А който може да си вземе обратно парите да ги взема пък като се отървем от дребната гад ще мислим и за море и за пътувания и за работа пък сетне и почивка .
peterky, ти не живееш ли на морето, имам спомен, че си от Варна Simple Smile Късметлия си,  коритото дано да ти върши работа само до 13.05 , а после на Фичоза Simple Smile

# 71
  • Варна
  • Мнения: 3 947
Кой каквото и да говори всичко е мъгла.Единственото реално е , че света ще започне да се нормализира , вкл. туризма едва след откриване и прилагане на реално ефективно лекарство и ваксина.

# 72
  • Мнения: 61
JIeBaK, не искам да влизам в излишни спорове с вас, но ме предизвиквате. Посочете с какво решение е затворена Българо-Турската граница и Гръцко-Турската граница. Има ли решение на правителствата на двете държави да затворят границите си с Турция? Какво са  решили ЕК или ЕП е ясно, въпросът е с какъв административен акт са затворени границите? И отново провтярам - тези граници са затворени едностранно от страна на Турското правителство, с посочени ясни условия кой и как може да преминава границата. Моля, приемете това като факт, аз като български гражданин имам право веднъж месечно да пресичам тази граница, както и тези с двойно гражданство, разбира се, ще трябва да спазвам карантинния период на изолация -  14 дни в БГ, така също и 14 дневният в Турция. Гражданите на Турция, които са извън територията на страната имаха 48 часа за завръщането си и след този срок не могат да се приберат. Условията за преминаване на границата са определени от Турската република и вече повече от месец се спазват съгласно Заповедта издадена от Турският Президент, съгласно правителствено решение. Така, че решение може да има от страна на ЕС и ЕК, но действие няма до дата 18.03.2020г., а и след това, до днес когато Българскят Министр на здравеопазването затваря границата за предстоящите три дни /петък, събота и неделя/.
П.П. Пропуснах да отбележа, че Турция затвори границите си за неопределен период, до разрешаване кризата с Коронавируса.

Вижте, решението на EU в случая има препоръчителен характер. Това че няма изрична заповед на всяка една държава не означава, че може свободно да се придвижвате от една държава в друга. Никоя държава не е затворила границата си за граждани на 100%, защото това е нарушаване на правата ни. Но трябва да имате много сериозна причина за да ви допуснат да минете на друга територия, особено в или извън територията на EU.
Информация има много в интернет, всеки обаче си я чете и разбира по своему.
И на мен ми се ходи на море, но при такива обстоятелства и настоящото положение, факта че няма заповед не значи че може да пътуваме свободно без уважителни причини, па макар и Турция да е отворила границата.
Което за мен е много не правилно, но изначало такава е идеята на кризата която се създаде... но това е друга тема. Лошото е че агонията ни ще се увеличава и няма да свърши в близките месеци Sad

# 73
  • Sofia
  • Мнения: 3 795
Кой каквото и да говори всичко е мъгла.Единственото реално е , че света ще започне да се нормализира , вкл. туризма едва след откриване и прилагане на реално ефективно лекарство и ваксина.
Ок, добре, а докато това стане факт, какво да правим? Да се зазидаме в домовете си, да се снишим и кротко да изчакаме "бурята" да отмине? Да ти припомням ли, че за откриване на ефикасно лекарство са нужни поне 6 месеца, а за ваксина поне 1,5 - 2 години!  Омръзна ми от негативни и апокалиптични сценарии, ясно е, че вирус има и ще има, поне до намирането на едно от горните две. Нима смятате, че в деня Х, в който падне ИП доволни и щастливи ще напуснем къщите си, и вирусът просто ще се е изпарил!?! Колкото по-рано проумеем, че трябва да се научим да живеем с вируса, толкова по-добре за всички ни! Далеч съм от мисълта, че трябва да се юрнем всички вкупом навън, но знам едно: болният лежи, здравият работи! Който, както иска да го приема!

# 74
  • Варна
  • Мнения: 765
peterky, ти не живееш ли на морето, имам спомен, че си от Варна Simple Smile Късметлия си,  коритото дано да ти върши работа само до 13.05 , а после на Фичоза Simple Smile
Ще отиде той на Фичоза в средата на Май, ама друг път. Водата по това време си е все още направо ледена, няма и 20 градуса. При късмет във Варна и района за къпане в морето става не по рано от около началот на Юни, а ако няма късмет чак края на месеца.
Ще отворят границите, нали слушахте Бойко вчера? Той още тогава беше готов да улаби положението, но не са се договорили в ЕС и са отложили преговорите за началото на Май. Няма как да улаби положението преди тогава, защото пари има да се вземат от ЕС. Затова и засега задържа улабването, поне докато не се договорят за парите дето има да се поделят. Но за Юни сигурно ще е улабено всичко, остава и Турция да действа реципрочно. Реално за 24 Май би трябвало положението в Турция вече да е нормално, за празника.

Общи условия

Активация на акаунт