Болки в лявата китка и пръстите

  • 1 248
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте, от една седмица някъде имам болки в лявата китка, по скоро в пръстите.

Всичко започна изведнъж, без да съм се удрял без никакви наранявания. Започна с лека болка в кутрето(много странна болка, по скоро се усещаш че нещо се движи в утре и пулсира, а това пулсиране довеждаше болка). След известно време се премести тази болка на свивкста на кутрето, след това в самата китка(там където се свива) усеща се силно пулсиране с неприятна болка. А сега(даже в момента) ме болвт 3 пръста след кутрето.

Все още не мога да си обясня това.
Ако питате за лекар, с този COVID19 е почти невъзможно това..

Благодаря

# 1
  • София
  • Мнения: 3 195
Левичарка ли сте?
Тези оплаквания се появяват след продължителна работа с мишката на компютъра.

# 2
  • Мнения: 5
Левичарка ли сте?
Тези оплаквания се появяват след продължителна работа с мишката на компютъра.

Не съм левичар. И какво може да се направи защото болката постоянно се усилва.
Благодаря

# 3
  • София
  • Мнения: 3 195
Правете сутрин и вечер разтривки с арника гел (примерно алгасан) и волтарен гел. Все пак ако не се успокои трябва да Ви види ортопед.

# 4
  • Мнения: 5
Правете сутрин и вечер разтривки с арника гел (примерно алгасан) и волтарен гел. Все пак ако не се успокои трябва да Ви види ортопед.
Не помагат тези лелове, но предимно болката е в кутрето, преди беше предимно вечер а сега е постоянно




Предимно болката е тука както съм наресувал.

"не съм добър художник, но трябва да свърши някаква работа"

Последна редакция: пн, 20 апр 2020, 17:06 от AnMary

# 5
  • София
  • Мнения: 3 195
Вероятно е проблем със сухожилието на малкия пръст. Трябва Ви преглед, възможно е да назначат физиотерапия.

# 6
  • Мнения: 5
Вероятно е проблем със сухожилието на малкия пръст. Трябва Ви преглед, възможно е да назначат физиотерапия.
Благодаря, ще видя какво мога да направя с този корона вирус и публичните места, ако не ще търся самостоятелно лекуване

За сега болката се прехвърля към цялата китка, днес говорих с доктор и ми каза че това можело да се дължи на схващане или излъчване,.. А такова не съм имал



Не знам сттанно ли е, но сега болката се измести, точно където съм оградил.

Последна редакция: пн, 20 апр 2020, 17:08 от AnMary

# 7
  • Мнения: 13 837
Мисля че независимо от обстановката трябва да посетите лекар. При баща ми проблемър тръгна така от кутре и безименен, слезе надолу и накрая след много болки ( а той беше безумно търпелив) получи срастване , едно такова осезаемо и видимо удебелени и ръката му стоеше пилусвита, точно там където показвате на китката. Случи се защото той отказваше да се лекува от каквото и да било. Неговото стана от писане на докторски труд.

# 8
  • Мнения: 5
Мисля че независимо от обстановката трябва да посетите лекар. При баща ми проблемър тръгна така от кутре и безименен, слезе надолу и накрая след много болки ( а той беше безумно търпелив) получи срастване , едно такова осезаемо и видимо удебелени и ръката му стоеше пилусвита, точно там където показвате на китката. Случи се защото той отказваше да се лекува от каквото и да било. Неговото стана от писане на докторски труд.

Благодаря, ще видя да отида на лекар днес

# 9
  • София
  • Мнения: 586
Мисля че независимо от обстановката трябва да посетите лекар. При баща ми проблемър тръгна така от кутре и безименен, слезе надолу и накрая след много болки ( а той беше безумно търпелив) получи срастване , едно такова осезаемо и видимо удебелени и ръката му стоеше пилусвита, точно там където показвате на китката. Случи се защото той отказваше да се лекува от каквото и да било. Неговото стана от писане на докторски труд.
Как се оправи?

# 10
  • Мнения: 13 837
Не се оправя, затова съветвам човека да побърза.

# 11
  • София
  • Мнения: 586
Благодаря ти за отговора! Моята дясна китка ме боли от последното лято. Имам удебелявания. В здравния център след преглед ми казват, че ще мине. Но не минава. Много силни обезболяващи пиех и намаляваха болка. Сега вече ги спрях и денонощно ме боли, като игли са забодени вътре. Не ми помогна физиотерапията. По-малко ползвам ръката, но болката не намалява.

# 12
  • Мнения: 13 837
Аз имам операция на карпалния нерв на палеца на лявата ръка. На мен ми ги биеха обезболяващите под формата на инжекции но без полза.  След като и физиото не помогна, ортопедът каза че няма какво да чакаме и ми го освободи с манипулация / не точно операция . После минах две физиотерапии и нещата се оправиха.  Явно тези неща не минават от самосебе си. На мъжът ми стана същото със сухожилието на безименния на дясната ръка. Не знам как някой смята че това ще мине само с обезболяващи. Имала съм на младини тендовагенит. Тогава боли мястото където китката се свързва с ръката. Тогава носех нещо като протеза няколко седмици и въобще не си ползвах ръката докато се възстанови.

Общи условия

Активация на акаунт