Фон дьо тен, бази за грим и перфектен тен - 34

  • 52 076
  • 737
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 2 768
Може да се пробва. Вчера пазарувах в Дъглас и консултантките ми предлагаха да пробвам продуктите. Отказах, защото и на око се ориентирам по принцип, стига да не е снимка в сайт и продукт, който не съм виждала на живо.

# 421
  • Бостън
  • Мнения: 13 488
Самокопирам се и тук в случай, че има фенове на корейска декоративна козметика, които не следят корейската тема:

Бързо ревю на Moonshot - Micro Settingfit Cushion -  цвят 301 Honey.
(да не се бърка с ъпдейтната версия - Мoonshot - Micro Settingfit Cushion EX!)

Къшънът е за смесена към мазна кожа, подходящ за лятото и горещините,  SPF50+ PA+++. Супер-дупер естествен матов, но красив, озарен матов завършек. На 1 пласт не се усеща, леко покритие. На 2 пласта не се усеща - леко към средно покритие, на 3 плaста предполагам ще стигне до средно, но не и повече. Цветът (това е най-тъмният цвят на Moonshot) e мааалко по тъмен от Missha Magic Cushion Cover Lasting #25, но е по-светъл от JUNG SAEM MOOL - Essential Skin Nuder Cushion в цвят Medium Deep. Не се набива във порите, но не ги и "замазва" като Мишата и JSM-a и определено е с по-леко покритие от тях. Страхотно приятен продукт за моменти, в които искаш да изглеждаш "по-полиран", но не и "гримиран" - нарочно питах щерката и приятелката и дали могат да кажат, че имам ФДТ на лицето. Мога да го сравня със много обичаният от мен Bobby Brown BB Cream SPF 35, който даваше също такъв невероятно естествен финиш.
Скрит текст:

PS Сега си мисля, че с това леко, естествено покритие, което е правено за високи температури и мазнеещи кожи ще е чудесна и за база под по-сочен ФДТ


PS Наесен с песен ще ви разкажа и за по-сочния къшън на Муншот, ето този:

Последна редакция: сб, 27 юни 2020, 21:30 от Agent Provocateur

# 422
  • Мнения: 2 805
Поръчах и аз Missa BB номер 21, е с коректора на it се получава страхорна комбинация. По принцип не съм фен на ББ кремовете, защото моята кожа ги изпива и не стоят добре.
Този го поръчах заради форумната мания по него Smile и се чудя ако някой го е ползвал по-дълго време, има ли наистина видими бенефити от него? От това, което обещават Simple Smile.

И да благодаря на Agent за препоръката за прасковен коректор за поприкриване на мелазма, работи!
Благодаря Агент, страхотна си! Gift Heart

Значи  да поясня, че не се покриват такива петна напълно с нищо за съжаление, но определено, определено с такъв коректор картинката е малко по-поносима.
Значи две петна имам и това лято избиха с пълна сила, и само чакам есента да започна да ги третирам с ретинол или хидрохинон, нямам друга опция.

Поръчах и стик на bare Minenerals -  Complexion Rescue Hydrating Foundation Stick, от любопитство. Някой да го е ползвал ?

# 423
  • Мнения: 3 609
Ползвам Missha oт години, влюбена съм в него, харесвам го, не зная какво обещават, но за мен е страхотен продукт. Ползвам #27 honey beige. Сега в Лили има промоция, взех си малка разфасовка #21 и ми сивее.

# 424
  • Мнения: 1 757
Здравейте!През септември ми предстои важно събитие и съответно си търся хубав фон дьо тен.По принцип използвам среден клас , но за тогава ще ми трябва нещо по-добро.Важно ми е да издържи колкото се може повече , да няма ефект на маска и да не се впива в порите.Кожата ми е комбинирана.Исках да пробвам първо с нещо по малко.Видях ,че в Дъглас предлагат малка опаковка на Ланком https://douglas.bg/conf-53449-lanc%C3%B4me-teint-idole-ultra-wear-foundation.Сега не е възможно да видя тестери, понеже не е позволено и за това се насочих към малки разфасовки.Открих само на този фон дьо тен.Кожата ми е много бяла , ако имам тен  ще потъмнее най-много с един тон.Въпросът ми е дали цвят LYS ROSÉ 02 ще ми е бъде добре? Отворена съм и за други предложения.Благодаря педварително!

# 425
  • София
  • Мнения: 1 724
Ако кожата ти е много бяла, мисля че този номер ще ти дойде тъмен. Аз също съм със светла кожа, не чак бяла, и ми идва тъмен зимата. Лятото е Ок. Иначе ФДТ е хубав и издръжлив.

# 426
  • Мнения: 2 768
Здравейте!През септември ми предстои важно събитие и съответно си търся хубав фон дьо тен.По принцип използвам среден клас , но за тогава ще ми трябва нещо по-добро.Важно ми е да издържи колкото се може повече , да няма ефект на маска и да не се впива в порите.Кожата ми е комбинирана.Исках да пробвам първо с нещо по малко.Видях ,че в Дъглас предлагат малка опаковка на Ланком https://douglas.bg/conf-53449-lanc%C3%B4me-teint-idole-ultra-wear-foundation.Сега не е възможно да видя тестери, понеже не е позволено и за това се насочих към малки разфасовки.Открих само на този фон дьо тен.Кожата ми е много бяла , ако имам тен  ще потъмнее най-много с един тон.Въпросът ми е дали цвят LYS ROSÉ 02 ще ми е бъде добре? Отворена съм и за други предложения.Благодаря педварително!
Труден въпрос. ФДТ за септември аз бих си избрала не по-рано от края на август. И аз съм доста светла по принцип, но потъмнявам и ставам с доста по-жълт подтон много бързо въпреки постоянното ползване на слънцезащита с фактор 50. След 3 месеца с почти никакво излизане, но и почти без гримиране, в момента 90% от наличните ми ФДТ са ми светли. Последните 2 седмици нося CLARINS EVERLASTING YOUTH FLUID в цвят 110 - Honey, за който се бях изказала, че не харесвам. Сега, от топлото съм с по-нормална кожа и много ми харесва. През зимата ми се струваше да създава брашнен/напудрен ефект, но сега заспива, а като цвят е максимално близък с деколтето и шията ми.
За LANCÔME TEINT IDOLE ULTRA WEAR, например кожата ми трябва да стане още малко по-мазна. В момента с него изглеждам като прекалила с пудрата. За комбинирана кожа определено е по-подходящ, отколкото за суха.
Dowble Wear на ЕЛ също е доста издръжлив и стои добре, леко матов, но и той трябва да се пробва.
На око и по чужди мнения за важно събитие не бих посмяла да избирам. Много е индивидуално.

Последна редакция: нд, 28 юни 2020, 20:13 от Light Beam

# 427
  • Мнения: 1 757
Благодаря за отговорите.Ще изчакам до август , за да видя как ще съм с тена и тогава ще си избирам.Дано и вече да позволяват да се пробват тестерите.

# 428
  • Мнения: 1 322
Дайте мнение за хубава пудра, с матиращ ефект, че сега от топлото ми лъщи лицето. Да е бюджетен вариант, до около 15 лв.

# 429
  • Мнения: 3 640
Дайте мнение за хубава пудра, с матиращ ефект, че сега от топлото ми лъщи лицето. Да е бюджетен вариант, до около 15 лв.
Rimel stay matte при мен издържа цял ден (нормална към леко омазнаваща се кожа в областта на носа). При по-мазна кожа не знам колко ще е дълготрайна.
Друга, но тя е по-лека е Catrice all matte или нещо такова като име. Но при нея лъсвам по-бързо. 😊😊

# 430
  • Мнения: 1 322
Моята е точно само около нос и челото мазничка. От месец и нещо. Останалото лице е сух и чувствителна, но с крем оправям нещата.

# 431
  • Мнения: 1 349
Aura powderful mineral powder или shine killer.

# 432
  • Мнения: 2 255
Момичета, като говорите за ББ/СС и тн кремове за лятото, може ли да ми препоръчате някой?
Ползвала съм някога на Нивеа, Гарние и Миша. И трите не ми харесаха.
Към момента ползвам ЕЛ ДУ, не ме притеснява, но ми се иска да пробвам нещо друго. Аз слагам малко количество така или иначе и силният матиращ ефект и маска съм ги постигала само веднъж, по неволя.
Ползвам него, защото в офиса само той не ми се свлича и не ми лъсва, но съм отворена за някакви препоръки. Иска ми се, ако не за офиса, то поне за уикенда и почивките да ползвам по-леко кремче.
Кожата ми лятото е смесена към мазна, като трудно успявам да опазя баланса с хидратацията.

# 433
  • Мнения: 3 269
Може би ланкомския фдт ще ти е добре. Аз също съм с мазна кожа. И той се държи прилично. ЕЛ ДУ определено не е моят фдт. Точно заради ефекта маска, а и го усещам, че ми опъва през целия ден. Дори и порите ми прави по-видими.

# 434
  • Бостън
  • Мнения: 13 488
Момичета, като говорите за ББ/СС и тн кремове за лятото, може ли да ми препоръчате някой?
Кожата ми лятото е смесена към мазна, като трудно успявам да опазя баланса с хидратацията.
Lollaa, погледни този списък, ползвала съм само Bobby Brown BB крема - много любим!
https://www.byrdie.com/best-bb-creams-for-oily-skin-4588493

И се опитай да установиш дали слънцезащитата ти не те изсушава също!

Общи условия

Активация на акаунт