Подготовка за малкия човек - тема 11

  • 41 745
  • 775
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 35 165
Доста се чудя имам ли нужда от активна гимнастика за малкото. Баткото хич нямаше интерес. Ама пък сладко спеше в нея Wink

# 556
  • Бургас
  • Мнения: 10 358
О, въртя люлка, активна гимнастика, в кошарата под въртележката. Ама всичко бързо омръзва. Лошото е, че на вън в количката най-малко стои и прекараме повечето време вкъщи. Тя и вънка обича, но да е в мен на ръце. 😬
Дълго време и малкият ми син беше така, раницата ми стана пръв помощник.

Аз имам Мей Тай слинг, но и в него не стои дълго време. Иска да е изправена на рамото ми и да разглежда. Примирих се, че докато не порасне малко, за да се занимава с играчки ще е така.
За раница много се чудя, защото има намаление на Тула сега. Но пак си е голяма цифра, а не знам дали ще я ползваме. Ако стои в нея, колкото в слинга няма смисъл. Пък той е до 15 кг и има още хляб в него.

# 557
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Мария, ние взехме раница точно, защото бебчето не искаше да стои в количката. Беше във времето между напълно легналото и седналото положение в коликата. Раницата си изплати всеки "цент" Simple Smile Изключително удобно е да има човек такова нещо. Мисля, че щом е любопитно човечето ще стои в раницата, където спокойно ще може да наблюдава света Simple Smile Но вие си го познавате най-добре де. Аз бих се възползвала от намаленията обаче. Ако не стои винаги можеш да я продадеш раницата. Запази си всички бележки, опаковки и т.н, защото са важни за следващия купувач Simple Smile

# 558
  • София
  • Мнения: 382
Мария, може първо да наемете раничка за седмица-две, не излиза повече от 20-30лв. и да прецените ще ви пасне ли или не. Повечето сайтове предлагат опцията да се наеме преди да я закупите и поне ще знаете пасва ли ви или не, вместо да купите нещо, което после не се знае дали ще продадете и кога. Simple Smile

# 559
  • София
  • Мнения: 5 518
Аз така направих ,взех си под наем от Рошаво да пробвам,хлапето беше на 4-5 месеца и се скъса да реве в нея,аз обаче на пук си купих.Започна да седи чак на около 7-8 месеца и зъбоникненето го изкара в раницата,а аз галопираща по цяла нощ из апартамента (не всички бебета са така,моето си беше от тегавичките).
Иначе от Рошаво се оставяше около стотина лева депозит,а наема ти идваше около 30 лв за седмица ползване.Добра опция си е.

# 560
  • Бургас
  • Мнения: 10 358
Благодаря ви, ще помисля.
Аз съм с такава носилка сега, което е нещо между слинг и раница
https://mamazone.bg/mei-tai
Лесно го връзвам, но не се застоява много вътре. Може и заради жегите да е сега. За раница имам време да помисля, че тя още няма 4 месеца навършени, нито е над 62 см.

# 561
  • Мнения: 1 723
На колко е?

# 562
  • Бургас
  • Мнения: 10 358
На 3 месеца е, 60 см. Тъкмо днес бяхме на консултация.

# 563
  • София
  • Мнения: 1 455
Благодаря ви, ще помисля.
Аз съм с такава носилка сега, което е нещо между слинг и раница
https://mamazone.bg/mei-tai
Лесно го връзвам, но не се застоява много вътре. Може и заради жегите да е сега. За раница имам време да помисля, че тя още няма 4 месеца навършени, нито е над 62 см.
Бях наела от Сгушени нещо подобно, не помня как се казваше, между слинг и раница, изваждах го мокър, аз също се потях. В раницата след 4-ия месец се чувстваше много, много по- добре, аз- също. Взех я на ДИП, излезе ми 12 лв 😁 Да вземете под наем за проба е добра идея.

# 564
  • Мнения: 15 356
Какво е ДИП?

# 565
  • Мнения: 5 437
Мамчетата, които хранят с АМ, в какъв интервал продължава храненето при вас?
Питах акушерката и тя ми каза, да не е повече от 30мин.

Но тези дни Дребо стига до 40+.
Изсуква някакво количество, спира да си почива и да се оригне. Но докато го оригна и докато той осъзнае, че се е освободило някакво место в коремчето минава време. И примерно 30мин след като е почнал да яде си търси още.
Затова исках да си сверя часовника с вас. Simple Smile

# 566
  • Мнения: 35 165
Това пък да храниш по хронометър си е.. я не се втелявай

# 567
  • Мнения: 5 437
Peackock, хич не видях, че съм си задала въпроса в грешна тема!
Голяма съм оФца! 😄

# 568
  • Мнения: 1 288
Малко е бебенцето, уморява се, хич не се връзвай на интервали и колко време трябва да яде. Всяко бебе е различно. Да, АМ е по-засищаш, но и едно бебе не яде едно и също количество на всяко хранене и го изяжда за различно време.

# 569
  • Мнения: 35 165
Аз, например, храня с шишета на Нук с каучуков биберон. АМ се дава с размер М. Аз храня с размер S. Така не връща толкова много и все по- бавно. Не гоня норматив. Стремя се детето да е нахранено и да не повръща.

Общи условия

Активация на акаунт