От коя марка съдомиялни сте доволни? - Тема номер 2

  • 33 858
  • 736
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 090
Алеина,
Права си за Миле, много по- добра е от Бош. Имала съм и двете  а сега с Миелето разбирам, какво наистина имам за съдомиялна. Интересно ми е тези, който пишат за Бош, дали имат Миеле, за да савняват реално или само от любов към спора пишат не съвсем коректни  неща,  разбира се знам отговора.
Аз преди 2 месеца като сменях моята Хотпойнт, повечето тук бяха против Миле понеже взимам базов модел, която беше на промо от 1790 на 1200 лв. и ме убеждаваха, че по-добре Бош висок клас за тези пари, но аз имам опит с пералня и сушилня на 1 година Миле и заложих отново на марката. Изключително доволен съм и от измиване и сушене, но и аз често ползвам интензивната програма 2:30 на 75 градуса, че автоматичната ги усеща чисти и мие по-бързо иначе съм нямал неизмити.

# 166
  • Мнения: 1 445
Писала съм и преди в темата,че имам едно Миле на 100 години, купувано(по-скоро подарено) втора ръка преди 7 години Sob
Нито му се съобразявам с подреждането много много, нито плакна съдове, нито гледам за изгорено. Единствено с таблетките се съобразявам, купувам само един вид.
Надявам се в следващите 9-10 месеца да успея да се образовам дали има и други толкова удачни машинки, ако не-пак ще взема Миле. За протокола-не съм заклет фен на марката, но ми подариха тази миялна на времето и нямаше как да откажа Simple Smile

# 167
  • Мнения: 13 187
Като се чудех преди между Бош и Мийле, тук ми препоръчаха първата, още ме е яд, че не взех Мийлето. За сушилни обаче не ги препоръчвам.

# 168
  • Мнения: 756
Като се чудех преди между Бош и Мийле, тук ми препоръчаха първата, още ме е яд, че не взех Мийлето. За сушилни обаче не ги препоръчвам.
Защо не си доволна от сушилнята? Аз ползвам сушилня Miele от една година и съм супер доволна, но нямам база за сравнение

# 169
  • Мнения: 13 187
Точно защото я сравнявам със старата ми. Просто не са добри в сушилните. Има страшно много неща, които уж са елементарни, но са ги направили по-куцо. Резултатите също са горе-долу добри, но не са перфектни, както при предната ми. Старата ми се обслужва много по-лесно, суши по-бързо, дрехите са по-меки, идеално изсушени, няма никакви гънки и нужда от гладене. Очаквах повече.

# 170
  • София
  • Мнения: 12 006
aleina вместо да си вземеш поука и да се научиш да работиш с машината, ти подскачаш и нападаш. Най-малкото - таблетка не се ползва на кратка програма; съдове не се лъскат преди да се пуснат на автоматична програма; пластмасата (принципно, не всичката) не се изсушава, освен ако не е пусната на високи градуси и да се изсуши от горещия въздух и т.н. и т.н.  ... не мисля, че има смисъл да ти обяснявам повече.

# 171
  • Мнения: 1 090
aleina вместо да си вземеш поука и да се научиш да работиш с машината, ти подскачаш и нападаш. Най-малкото - таблетка не се ползва на кратка програма; съдове не се лъскат преди да се пуснат на автоматична програма; пластмасата (принципно, не всичката) не се изсушава, освен ако не е пусната на високи градуси и да се изсуши от горещия въздух и т.н. и т.н.  ... не мисля, че има смисъл да ти обяснявам повече.

Потребителката сподели че дори и на интезивна програма не е доволна ти пак я поучаваш, че не разбира. JoyJoyJoy

# 172
  • Europe
  • Мнения: 548
Като се чудех преди между Бош и Мийле, тук ми препоръчаха първата, още ме е яд, че не взех Мийлето. За сушилни обаче не ги препоръчвам.
Аз пък съм супер доволна от сушилната ми Миле. Обикновена е, но и ползвам много от програмите - 5-6 програми поне редовно ги ползвам, перфектни. Вчера се хвалих на мъжа ми с една риза - буквално изгладена излезе, та го карах да познае дали е гладена на ръка или в машината Simple Smile За пералнята Миле - думи нямам, велика работа. Спуквам я от пране вече 10 години. Но, буквално я спуквам - по 15 пранета имам в седмицата, нон стоп от години, само ей сега за този дълъг уикенд с Хелоуин за три дни имах 12 пуснати пранета - изпрах си де що има дивани, пердета, одеала . . . всичко в последните слънчеви дни. Няма такава яка машина. До момента и от двете машини Миле - никакъв ремонт, не са мръднали. Въобще за Миле не давам лоша дума да се каже, супер възхитена съм лично аз от тях.

# 173
  • Мнения: 1 090
Като се чудех преди между Бош и Мийле, тук ми препоръчаха първата, още ме е яд, че не взех Мийлето. За сушилни обаче не ги препоръчвам.
Аз пък съм супер доволна от сушилната ми Миле. Обикновена е, но и ползвам много от програмите - 5-6 програми поне редовно ги ползвам, перфектни. Вчера се хвалих на мъжа ми с една риза - буквално изгладена излезе, та го карах да познае дали е гладена на ръка или в машината Simple Smile За пералнята Миле - думи нямам, велика работа. Спуквам я от пране вече 10 години. Но, буквално я спуквам - по 15 пранета имам в седмицата, нон стоп от години, само ей сега за този дълъг уикенд с Хелоуин за три дни имах 12 пуснати пранета - изпрах си де що има дивани, пердета, одеала . . . всичко в последните слънчеви дни. Няма такава яка машина. До момента и от двете машини Миле - никакъв ремонт, не са мръднали. Въобще за Миле не давам лоша дума да се каже, супер възхитена съм лично аз от тях.

Аз също съм доволен най-вече от пералнята с miele twindos функция, сушилнята ми е базов модел miele w1 classic, но съм по-доволен от Самсунг сушилня от преди 2 години модел беше да не говорим за комбинирани хотпойнт и самсунг , за миялната също базов модел за вграждане Miele 60см, също съм доста доволен в сравнение с Хотпойнта, който миеше добре но не сушеше и отделяше много влага по околните плотове и шкафове, което за мен е недопустимо за уред за пълно вграждане, иначе беше доста тиха.

# 174
  • Някаде там
  • Мнения: 244
Имам я от около месец, за сега съм доволна. Старата ми мялна беше с кошница за приборите и се опасявах, че тази като е с чекмедже ще ми изяжда от мястото в горната кошница, но бързо свикнах и даже сега ми е по-удобно.Е, сравнявайки я с предишната намирм някои кусури-  няма меки подложки за чашите, по-нарядко са теловете на кошниците, не са подвижни  всичките зъби в кошниците, но й свикнах.Ползвам най-много едночасовата програма, съдовете са чисти и сухи. Ако те интересува нещо конкретно - питай. Simple Smile
А какъв модел беше старата?

# 175
  • Мнения: 449
Вече тотално се обърках , а трябва скоро да избера Hug Старата ми съдомиялна Беко - на 9г се развали , някаква част от която зависело да излиза водата и сега само горната перка пуска вода , долната не - резултата в долната кошница мога да слагам само чинии или изправени съдове , тенджери и купи не се измиват .
Майстора каза , по-добре да си купя нова и то Бош били хубава марка . Така и реших , имам сушилня Бош и съм много доволна . Старата миялна явно ми е била на късмет да е здрава и да мие хубаво толкова време , предвид марката - Беко .
Но започвайки да търся модели - само да вмъкна , трябва ми за вграждане 45см . Намирам много малко модели Бош , с малко програми , ако търся много екстри и клас поне А++ колкото беше Бекото , трябва да взема миялна Бош 6- та серия за над 1000-1200 лв .
Реших , че може да ги дам ако ще ми върше работа дълги години , но от коментарите тук разбирам , че няма много доволни от Бош .
И тъй като нямамвъзможност да взема Миеле , моля ако има доволни от Горение или АЕГ , в нормалния ценови клас са все пак , да споделят Blush

# 176
  • Мнения: 2 961
Вече тотално се обърках , а трябва скоро да избера Hug Старата ми съдомиялна Беко - на 9г се развали , някаква част от която зависело да излиза водата и сега само горната перка пуска вода , долната не - резултата в долната кошница мога да слагам само чинии или изправени съдове , тенджери и купи не се измиват .
Майстора каза , по-добре да си купя нова и то Бош били хубава марка . Така и реших , имам сушилня Бош и съм много доволна . Старата миялна явно ми е била на късмет да е здрава и да мие хубаво толкова време , предвид марката - Беко .
Но започвайки да търся модели - само да вмъкна , трябва ми за вграждане 45см . Намирам много малко модели Бош , с малко програми , ако търся много екстри и клас поне А++ колкото беше Бекото , трябва да взема миялна Бош 6- та серия за над 1000-1200 лв .
Реших , че може да ги дам ако ще ми върше работа дълги години , но от коментарите тук разбирам , че няма много доволни от Бош .
И тъй като нямамвъзможност да взема Миеле , моля ако има доволни от Горение или АЕГ , в нормалния ценови клас са все пак , да споделят Blush
Аз съм много доволна от моето АЕГ 45 см  но не е за вграждане . Беше 789 лв .

# 177
  • Някаде там
  • Мнения: 244
И аз се бях насочила към Бош и АЕГ,но четох досто противоречиви коментари в темата, сега харесах този модел на Електолукс https://www.technopolis.bg/bg/S%C3%A0domiyalni-za-vgrazhdane/S%C … SL5325LO/p/688339
Някой дали я има,да изкаже мнението си

# 178
  • Мнения: 27
Здравейте, от днес съм с тази машинка, но скоро няма да мога да я пусна за да видя как се справя. Sad
Някой с подобна за мнение ?
https://www.siemens-home.bsh-group.com/de/produktliste/stiftung- … pueler/SN658D02ME

# 179
  • Мнения: 1 041
Писах в другата тема за съдомиялните, че имам  Сименс/по-стар модел от 2016 г./и съм много доволна от нея. Има достатъчно програми. Лесно се чисти филтъра. Добре измива и изсушава. Малко е по-шумна от  другата, която имам /Miele, но това не е проблем. За твоята пише, че е с тих мотор. Най-кратката програма за чаши е 29 мин. при 39 на Милето.  Често ползвам VarioSpeed за по-бързо миене и се справя чудесно.
Предполагам, че ще останеш доволна.

Общи условия

Активация на акаунт