От коя марка съдомиялни сте доволни? - Тема номер 2

  • 34 108
  • 736
  •   1
Отговори
# 75
  • сф
  • Мнения: 394
здравейте,
нанесох се неотдавна на ново място, което е обзавеждао преди около 2-3г. на такава възраст са всичките мебели и уреди. съдомиялата е BOSH за вграждане, голяма, стори ми се хубава. аз досега съм ползвала BECO и AMICA, които марки смятам се водят по-нисък клас.
ами тази съдомиялна не мие добре. неща, които предишите ми миялни са измивали идеално, сега не се мият. освен това по стъклените неща виждам едни бели петна - сякаш от варовик, но седят някак мазни. живея на място с мека вода и друг път не съм виждала такива следи.
реших, че не е поддържана добре, съответно разкостих филтъра, купих препарат за поддръжка на миялна, който използвах вече - няма промяна. смятам да викна майстор и ако и той не може да помогне, да мисля за смяна - колкото и да не ми се купува нова.
използвам същите препарати, които винаги съм ползвала с двете си предиши миялни и съм нямала оплаквания.
някой успял ли е да се справи с такъв проблем?

# 76
  • Мнения: 2 249
Проверете индикатора за сол какво ви показва. Ние имахме подобен проблем. Всички стъклени чаши ставаха с тънък бял филм, а чиниите стояха като мазни. Установихме, че е от солта, която бяхме сложили в повече в миялната. Човека, от който я бяхме купили посъветва да пуснем 10тина празни програми само с вода, на максимално използвано количество сол и тя изчезна. Оттогава нямаме проблем и съдовете и чашите са идеални. И не сме слагали повече сол, защото ползваме комбинирани таблетки. Нашата съдомиялна е Miele, ако марката има значение. Но мисля, че метода при всички ще работи.

# 77
  • Pazardjik
  • Мнения: 452
здравейте,
нанесох се неотдавна на ново място, което е обзавеждао преди около 2-3г. на такава възраст са всичките мебели и уреди. съдомиялата е BOSH за вграждане, голяма, стори ми се хубава. аз досега съм ползвала BECO и AMICA, които марки смятам се водят по-нисък клас.
ами тази съдомиялна не мие добре. неща, които предишите ми миялни са измивали идеално, сега не се мият. освен това по стъклените неща виждам едни бели петна - сякаш от варовик, но седят някак мазни. живея на място с мека вода и друг път не съм виждала такива следи.
реших, че не е поддържана добре, съответно разкостих филтъра, купих препарат за поддръжка на миялна, който използвах вече - няма промяна. смятам да викна майстор и ако и той не може да помогне, да мисля за смяна - колкото и да не ми се купува нова.
използвам същите препарати, които винаги съм ползвала с двете си предиши миялни и съм нямала оплаквания.
някой успял ли е да се справи с такъв проблем?
Вижте настройките и намалете солта

# 78
  • Мнения: 8
Здравейте, първа покупка на миялна ... и се оказа сложна задача , моля за мнение / с ограничено място сме 45 см/ https://zora.bg/product/fse-62400p-1

# 79
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 757
Преди два дни си взехме ето този модел https://www.technopolis.bg/bg/Svobodno-stoyashti-s%C3%A0domiyaln … -28430-W/p/680662, за село. Смея да твърдя че мие по добре и тихо от боша вкъщи. ако имате въпроси пишете. Има я и  45 см.

# 80
  • Мнения: 8
Трябва ми такава за вграждане!!! 45 см. !!!
За това обмисляме да вземем този модел  на АЕГ

# 81
  • Мнения: 748
Мисля, че това е модела на нашата съдомиялна.  От няколко месеца я използваме. Единствено ми липсва функцията за предварително изплакване. И не съм свикнала с начина на изсушаване, при който реално се отваря вратата преди края на програмата и съдовете съхнат .

# 82
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 757
тогава ето като моя модел 45 см за вграждане https://www.technopolis.bg/bg/S%C3%A0domiyalni-za-vgrazhdane/S%C … IS-28120/p/680414

# 83
  • Мнения: 8
Мисля, че това е модела на нашата съдомиялна.  От няколко месеца я използваме. Единствено ми липсва функцията за предварително изплакване. И не съм свикнала с начина на изсушаване, при който реално се отваря вратата преди края на програмата и съдовете съхнат .

А като цяло доволна ли сте?! Шумна ли е ?! Мие ли добре?! Тази функция за предварително отваряне не се ли изключва?!

# 84
  • Мнения: 748
45 децибела е. Чува се като работи , но не е шумно и дразнещо. Нещо като жужене.За разлика от голямото ми АЕГ, което е 42 и изобщо не се чува. Не сме се опитвали да изключиме отварянето за изсушаване и не знам дали може. Имаше на подобна цена един Електролукс.  Той беше по-нов модел и по - икономичен.  Но прецених, че за това жилище и нуждите в момента тази ни устройва.

# 85
  • Мнения: 506
bobb,кой модел АЕГ имате и от колко време я ползвате?

# 86
  • Мнения: 748
Извинявайте, че съм ви подвела. Модела е https://www.tehnomix.bg/sadomiyalna-za-vgrazhdane-aeg-fsb-51400-z.

# 87
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Аз харесвам  gorenje като марка,но на живо съдомиялните им не ми изглеждат читави.

Gorenje беше супер марка до преди около 10 години... Правеха много добри уреди. Хладилници, печки, перални, бойлери и прочие. Продадоха марката на китайците и не произвеждат почти нищо. Новите им модели са калпава ширпотреба. Дали ще си купиш китайски Hisense или Gorenje, вече няма значение. Фабриката е в Китай и плащаш по-скъпо само за името. Преди 15 години купих хладилник с фризер Gorenje. Баси хладилника... С два компресора Matsushita и два отделни кръга. Сега никой не предлага комбиниран хладилник с два компресора. Имам и бойлер Gorenje, също стар и железен. Чистя го през няколко години и не мърда. За съжаление, добрата домакинска техника работеща безотказно по 20 години остава в миналото...!
С Candy е същата работа. Няма го истинското италианско Candy. Няма ги онези перални и печки. Има китайски Haier с италианска табелка.

# 88
  • София
  • Мнения: 1 397
Bibs, абсолютно същия случай имам. Миялната е Bosch, моделът беше цифра и silent plus. Не мие добре, особено чаши. Отлично измива тави, обаче на горната кошница сякаш не изплаква добре. Аз я взех втора употреба за 280 лв. като нов моделът е с цена над 900 лв. След като действах с препарат за почистване на машина и ползвам скъпи препарати резултатите действително се подобриха. До такава степен се подобриха, че хем понякога няма проблеми, хем понякога намирам неизмити добре чаши и ми иде да я сменя. Рядко намирам и остатъци от копър или частички от смляно кафе върху някоя чиния, но с духване падат. Много се чудя как Бош са толкова хвалени, пък моята не се справя и, че перките и водата би трябвало да са почти същите, обаче фактите са, че предишната Електролукс миеше перфектно, при това с най - евтини препарати, а тази не. Настройките за сол не съм пипала, защото не съм много наясно с тях, но забелязах, че като има сол мие по - добре. В началото я пусках без сол. В София съм. Според бг-мама консултантите от форума ще има подобрение и от ползване на течност за изплакване, но аз не използвам. Някак предпочитам да са изплакнати с чиста вода. Ще ми е интересно, ако споделиш какво казва техникът, който ще ви посети.

# 89
  • Sofia
  • Мнения: 6 939
Ти добре,че вода си й оставила,че можеше и нея да й спреш,пък после искай резултати Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт