Родителите ми искат внимание и пари в прав текст

  • 6 577
  • 108
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 54 795
Грижите в бъдещето са хипотеза.
Може да няма нужда, някои хора така умират, внезапно.
Нежеланието за внуче може би е свързано с неодобрение на приятеля на авторката.

# 76
  • Мнения: 16
Абе супер странно ми звучи цялата история. Не че няма отровни родители, лоши взаимоотношения между деца и родители, но някак не по този начин. Има нещо измислено.

И на мен.
Какви пари искат не разбрах изобщо, освен някакъв подарък, за част от него.
Да искат да им вдига телефона винаги, ми звучи адски абсурдно, не мога да повярвам, че има човек с всичкия си, който да го иска. Освен някой патологичен ревнивец, но тук случая не е такъв.
Авторката като е много дистанцирана, да вземе да се изнесе от тяхното жилище и да си живее самостоятелно.
Така те няма да имат моралното право да ходят в чужд имот.

Грижи също не разбрах какви искат, след като са по екскурзии.
Изобщо, не ми допадна историята.

Здравейте, не знам как от всичко изписано сте останали със следните впечатления, може би не сте изчели напълно. Не ви виня, доста е. Объркана съм защо коментирате тема, в която не вярвате, не разбирате и не харесвате, звучи ми като загуба на време. Желая ви лека вечер и приятни занимания, надявам се не ви засягам.

# 77
  • Мнения: 1 673
Не могат да повярват, че има такива хора. Ами има. И около мен ги има.

# 78
  • Мнения: 54 795
Ами обясни, ако обичаш, конкретно.
"Майка ми иска Х пари"- колко, "иска такива грижи" - изброй какви.
Иначе всичко е само очакване за бъдещето, я стане, я не.

# 79
  • Мнения: 1 673
Дева, върни се и прочети първия пост подробно.

# 80
  • Мнения: 16
Изброила съм колкото съм сметнала за нужно. Ако за вас не е достатъчно, за да изкажете мнение, можете да подминете темата. Не е в никакъв случай задължително.

# 81
  • Мнения: 7 435
Последните уточнения на авторката ме карат да мисля, че може би грешка правят не само родителите й. Не е лошо да сме по- толерантни към мненията на хора, направили си труда да пишат. За протокола: прочела съм темата, имам свободно време, имам мнение, което споделям. Няма нужда авторката да ме напътства.

# 82
  • Мнения: 16
ФрауДана, не съм отговаряла на ваше мнение, нито съм ви напътствала? Пиша на друг потребител, както се вижда.

# 83
  • Мнения: 9 852
Needadvice, миля, че родителите ти те виждат повече като проект, по който са хвърлили време, усилия, средства и т.н. Искали са дете, защото такъв е стереотипа на идеалното семейство. Работили са по този проект с години и сега очакват "възвръщаемост'' на вложените ресурси. Затова вероятно искат да контролират всичко, мебели, храна, връзки.
Съгласна съм с мнението, мисля на Елора, че трябвя да започнеш да защитаваш изборите, които правиш ясно и аргументирано, за да им покажеш, че проектът е завършен и не трябва да се впрягат толкова много, а да се наслаждават на живота си.

# 84
  • Мнения: 54 795
Дева, върни се и прочети първия пост подробно.

Пак го прочетох.
Освен за едни обувки, не видях да се искат други суми?
Грижи за момента също не искат, защото си харчат парите по екскурзии, което е супер.
Изобщо не виждам драма.

Пак казвам, като не иска да я безпокоят в техния апартамент, изнася се на квартира и край.
Какво сложно и неясно има?

# 85
  • Мнения: 1 673
"Безпокоенето" ще продължи дори да се изнесе. Затова и я посъветвах да седне да говори с тях като възрастен човек как се чувства и какво не й харесва в държанието им и да си защитава личното пространство. То е ясно, че всичко друго ще си е постарому.

# 86
  • Мнения: 54 795
Тя очевидно не желае контакти с тях и затова силно преувеличава нещата.
Къде ще я безпокоят?
Да иде в друг град/чужбина.
И какво значи безпокоят? Кой родител не иска да си вижда децата?

# 87
  • Мнения: 16
Единственият начин, по който бихте могли да констатирате така сигурно кое как съм преувелиличила би бил да сте един от двамата души, за които пиша в тази тема?

Последна редакция: нд, 26 апр 2020, 00:22 от needadvice

# 88
  • Мнения: 1 673
Дева, май не си преживяла такова нещо и не знаеш какво е.
Едно е да се виждаш с родителите си и да ви е приятно, друго е да се самопоканват постоянно и/или да ти държат сметка.

# 89
  • Мнения: 4 808
Дева, проблемът с родителите е тоталната им мания за контрол и опитите им за налагане и постоянните критики. Майка ми беше такава донякъде, постоянно ме критикуваше и намираше недостатъци, все искаше нещата да се правят по нейния начин и все тя беше права. Ами опълчих и се, отне ми доста време, но сега сме в коренно различни отношения. Пак опитва от време на време, но бързо я поставям на мястото и. Към авторката: Елора правилно ти написа, че трябва да се научиш да поставяш граници, ако трябва и да си по-рязка с тях когато се наложи. Мисля, че от страх да не се обидят, прекалено много им мълчиш.

Общи условия

Активация на акаунт