предлагат ми нова ваксина

  • 2 175
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 392
За САЩ е задължителн, както и противохепатитната. Ваксините са три. Моя юнак на три месеца го "изненадаха" с 4 инжекции 2х2 на всеки крак (полио тука е инжекция, не капки). На 4 месеца 5-броя Mr. Green (редовна хепатит). След няколко дни му е "следващата партида". Понесе ги без проблем. Не съм давала антипиретици и аналгетици, въпреки че за всеки случай купих, за да имам под ръка. Решението си е твое, щом не е задължителна при вас, но според мене няма да сбъркаш ако избереш.  Действай на принципа- "ако не помогне, няма да навреди".
 Задай си въпроса, защо някъде по света е задължителна.  Отговора не е за печалба на фармацевтичните компании.


 hahaha Съжалявам ,но не можах да се въздържа да не се изсмея,макар че хич не ми е до смях. Sad

# 16
  • София
  • Мнения: 1 326
решихме да не я слагаме 3а сега....докторката ни я предложи, 3ащото била нова


Точно, защото е нова трябва много да се внимава...естествено, че е минала през всякакви изпитания, но понякога минават години докато се разбере до какви последствия може да докара.....

Задай си въпроса, защо някъде по света е задължителна.  Отговора не е за печалба на фармацевтичните компании.

А какъв е отговорът?!  Shocked Shocked Shocked

# 17
  • Мнения: 393
решихме да не я слагаме 3а сега....докторката ни я предложи, 3ащото била нова


Точно, защото е нова трябва много да се внимава...естествено, че е минала през всякакви изпитания, но понякога минават години докато се разбере до какви последствия може да докара.....

Задай си въпроса, защо някъде по света е задължителна.  Отговора не е за печалба на фармацевтичните компании.

А какъв е отговорът?!  Shocked Shocked Shocked

Първо тази васина не е нова. За някои африкански държави голяма част от задължителните от мнооого години в Европа ваксини са нови. То и за България задължителната противохепатитна ваксина е сравнително "нова" smile3533.
Има разлика между експериментална  и нова. 
Коментара ми "ако нямада да помогне, няма да навреди" наистина имаше за цел да ви разсмее. В края на караищата лекарите, еле пък СЗО май разбират повече за лекарства и ваксини от.... например един архитект, художник, програмист и т.н. На никой лекар не би му хрумнало да проектира сгради, язовири и т.н. То за това се казва- "кой за каквото е учил".  Joy

Отговора е- печелят хората. Има разни изолирани общности, които отказват всякакви ваксини, кръвопреливане и т.н. Резултата е, че заболеваемостта и смъртността при тях е доста висока.

Естествено, всеки има право да задава въпроси, особено за непознати неща. Все пак обаче, специалиста в дадена област би дал най-добрия отговор. Общодостъпната информация в мрежата в повечето случаи е за неспециалисти,  или ако случайно попаднете на специализиран сайт ще има доста непонятни за вас  думи, изречения.

# 18
  • Мнения: 4 150
Пневмококите ги носи всеки втори човек от хората по света.По средна статистика това са около 60% от хората.
Ако се направи ваксина на 4овек,носеЩ бактерията в себе си,може да има лоШи последствия.
Най лесно е да се направи Rachenabstrich и да се раzбере дали е носител иzобЩо.Ако е,ваксината е иzлиШна и опасна.Ако не е,вие реШавате дали е нужна.
Тук я препорь4ват само на недоносени деца и вьzрастни хора.Всичко е експеримент.
Всички ваксини се "пробват " пьрво в третия свят (Африка,Аzия и други).След това идват и в ЕС и тн...Обратното е смеШно... Laughing

Общи условия

Активация на акаунт