Има ли надежда за такава връзка?

  • 5 055
  • 68
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Самият факт, че има вариант да се сваля с друга и да има паралелна връзка с друга, би трябвало да ти светне лампичката! А не да го оправдаваш и да чакаш да отмине, да се чудиш сериозен ли е с другото момиче. Щом се е появил трети човек... значи нещата между вас вече са към края си. Покажи малко уважение към себе си и се изнеси, та той ти го е казал вече!
Не е последният мъж 😉

# 46
# 47
  • Мнения: X
Здравейте!
Нова съм в тази платформа.
Скрит текст:
Пиша ви, като моля за съвет ако някой е преживял подобно нещо (вероятно доста хора са минали през подобна ситуация).
С моя приятел сме заедно от повече от 3г.На 8мия месец заживяхме заедно-той сам реши да се изнесе на квартора с мен, но понеже е от града, бързо сметна, че не му се дават пари за наеми и поиска да се нанесем в тях. Аз бях много на кръстопът как да постъпя, защото винаги съм била на мнение, че ако двама души са живяли заедно и писле заживеят отделно - това е стъпка назад и връзката няма да по тръгне... Заживяхме у тях. Обаче той живее с техните и това се оказа също не малък проблем за връзката ни поради ред причини, една от която е, че техните постоянно ни се бъркат по индиректен начин повече то случаи. И двамата сме студенти, специалностите ни са много сериозни и отговорни. Той, обаче, е 2 г по-малък от мен. Преди 2 месеца, разбрах, че тайно се вижда с бивша негова съученичка и се оказа, че на нея споделя неща, които дори и на мен не споделя. Причината да излизат тайно, била, че сме щели да се скараме, защото съм била ревнива (искам да уточня, че не съм толкова ревнив човек, колкото излиза според това изречение, работата е там, че той почти никога не ме е ревнъвал). След като като му обясних, че за мен не е проблем, стига да ми казва къде е и с кого е, сякаш нещата се поуспокоиха. Но се оказа, че продължава да се вижда с нея, тайно от мен в повечето случаи. Веднъж реших да си поговоря с нея и по думите ѝ, всичко което правел било заради стреса в университета и реално той ме обичал, но бил объркан в момента. Той е много затворен в себе си и рядко споделя за чувствата си. Знам, че няма нищо към това момиче, но след това разбрах, че са се наговорили какво да ми каже тя. След около месец, спонтанно реши да ми съобщи, че иска да си събера нещата и да се изнеса. Разбира се много се притесних и разтроих, но се опитах да се успокоя и да поговорим. Каза ми, че няма друга, но не ме обичал както аз съм обичала него и от доста време си е мислил как да постъпи (за което също не ми е споделял). След дълъг разговор се поуспокоиха нещата и си легнахме, аз бях изключително разтроена. На другия ден, обаче, все едно нищо не е била, държеше се все едно не сме водели разговора от преди няколко часа. След няколко дни, през които постоянно ме питаше как съм и ме прегръщаше, реших да го попитам какво мисли за случилото се и още ли иска да се разделим. Той каза, че не иска и не знаел защо е наговорил всичко това. Каза ми "какво ще правя без теб". При което аз отново се поуспокоих. С течение на дните и седмиците, отново започна да се затваря в себе си и на всяко "обичам те", отговаряше само с "и аз". Първи ми е казвал, че ме обича 2 или 3 пъти и то след като му казах, че нямам проблем да излиза с други хора, стига да ми стоделя. (т.е. за 3 г, ми е казал, че ме обича само през тези няколко дни).
Но... Преди няколко дни, разбрах, че си е писал с негова колежа и ѝ е казал, че си е харесал някакво момиче. Това изключително много ме притесни. Не мога да разбера дали наистина харесва друга, дали не чака нещата да станат сериозни с нея и да скъса с мен, дали не е нещо мимолетно, за което не трябва да се притеснявам.
Трябва да вметна, че караници не е имало, само спорове, породени от факта, че той почти нищо не ми споделя. Той е наистина добър човек, но не знам дали трябва човек да се бори в такъв случай. Многократно съм се опитвала да разговаряме, да го првдеазположа да ми сподели какво се случва, защото все пак във връзката сме и двамата, но напразно - сменя темата или си намира някакъв еднозначен отговор.
В началото правеше много дребни жестове, на които винаги съм държала много повече от големите подаръци и парадирането в социалните мрежи. Вече дори спря цветя от градината да ми подарява. Целува ме някак по навик. Аз съм изключително чувствителен и всеотдаен човек. Той не ми е първата дълга връзка, както и аз неговата, но страхът да не бъда изоставена от човека, когото обичам винаги си остава. Било му рано за деца - аз също все още не мисля за брак и деца, казвала съм му го много пъти. Единствено в момента искам да си завършим образованието и
да знам, че той е сигурен и стабилен в намеренията и чувствата си,
Скрит текст:
а след това вече, в бъдеще, нещата да се наредят лека полека.
Ако някой е преживявал нещо подобно, моля да ми даде съвет.
(Забравих да допълня, че и работим заедно, което усложнява допълните нещата)
Бъдете здрави.
Не е сигурен и стабилен, всеки ден/път ти го показва.Не те обича.
Но имаш пълното право да си затваряш очите.....и да се надяваш.
Мъж, който обича една жена и я иска в живота си, не се държи така с нея.
Просто е...

# 48
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 350
Грешката ти е,че си се съгласила да живеете у тях.

Той предпочита да живее с родителите си вместо да сте самостоятелни.Ами това е една голяма червена лампа.

Той ти казва да си събираш нещата и да се изнасяш.
Ти не си тръгваш,а си лягате.
Това е липса на себеуважение.Работи върху този проблем.



# 49
  • Мнения: 1 288
Като човек, който дълги години имаше проблем с ниска самооценка, поради което съм допускала поведение, което от гледна точка сегашното ми мислене е било абсолютно недопустимо. Ти казвам, че се държиш като човек с ниска самооценка и проблем със самочувствието. Там ти е основният проблем, не как той се държи и какво иска. Но така сме чувствителните и всеотдайни хора. С времето ще се научиш да се цениш високо и да проявяваш самоуважение във всяка самоизява.
Казали са ти по-нагоре, тази връзка е изчерпана за него, човекът явно си иска и търси безгрижието и безангажиментието, а в момента ти си точно един досаден ангажимент.
Сега не ти се вярва, но отвън дебне един голям свят с мнооого млади, активни, готини хора и с много интересни неща за правене. Там някъде бродят и момчета, с които ще си допаднете и ще сте си взаимни. Никак, ама никак не е дошъл краят на света, напротив аз виждам едно начало, не край. Успех! 🙂

# 50
  • Мнения: 2 478
Скрит текст:
Аз затова не ходя да живея при някой. Ако някой иска да живее с мен, идва при мен. Такива филми да живееш с майки и бащи повече не ги играй. Мачът е свирен и реално не би трябвало да те интересува има ли друга, няма ли, коя е и прочие. Казал ти е да си ходиш, ставаш и си тръгваш. Това е.
Чудесно звучиш. Wink
А какво се случва, ако и другият си е самостоятелен, независим и зрял индивид? Mr. Green
Как ще се разберете кой при кой, или пак се подразбира, заради котките, че са си маркирали територията? Smile
И на мен не ми е лесно - все "има някой", нещо, да напомня, да се бърка, да "дава акъл", най-мразя трети лица в едни отношения. А тези неща не ги търпя. Имам чувството, че огромен брой от хората и запознанствата, връзките, са "под контрол", постоянно някакви очи, любопитно-опулени, са надвиснали, било от роднини, или прекалено близки приятелчета. Ясно е, че всеки е имал живот и преди връзката, но все пак.
Хората не са свикнали някой, който е сам, да е сам. "Трябва" да има мама задължително, или сестри, бащи и т.н.
За дядовите ръкавички да не говорим, че ако ще и 5-стаен да е имотът, няма ли достатъчно пространство и дистанция между поколенията, не е ок. Все някой ще дава акъл и ще се бърка. Затова здравословната граница е разковничето и всеки да си е дома, самосиндикално.
Също ми прави впечатление, че много от двойките не се познават, дори и след години съжителство.

# 51
  • София
  • Мнения: 35 332
Като вземете да се заборите за тия връзки, ще рече човек, че сте олимпийки боркини. Работите се, борите се, бутате, дъърпате. Един Сизиф, не попивайте лошите примери.

# 52
  • Мнения: 5 832
Скрит текст:
Аз затова не ходя да живея при някой. Ако някой иска да живее с мен, идва при мен. Такива филми да живееш с майки и бащи повече не ги играй. Мачът е свирен и реално не би трябвало да те интересува има ли друга, няма ли, коя е и прочие. Казал ти е да си ходиш, ставаш и си тръгваш. Това е.
Чудесно звучиш. Wink
А какво се случва, ако и другият си е самостоятелен, независим и зрял индивид? Mr. Green
Как ще се разберете кой при кой, или пак се подразбира, заради котките, че са си маркирали територията? Smile

Ама ако ще, да не съм му турила вилата на врата? 😂
Майтапът настрана, ама живея на 3 минути от работа и ще ми адски дискомфортно да започна да пътувам и да губя часове по улиците.

# 53
  • Мнения: 1 472
Авторке, гледай си следването, бягай с 200 от този "мъж"! Къде ти е самочувствието? Толкова си млада, а той не е последния мъж на земята. Нормален мъж, който те обича, уважава и те цени, не се държи така!

# 54
  • Мнения: 9 976
И тя, ако СЕ обича, уважава и цени не би стояла там, където очевидно не е особено желана.

# 55
  • Мнения: 17 416
Авторката уж имала свои мантри, пък все некви чужди се въртят в пространството.
“Млада си, животът  е пред теб, сама няма да останеш”. Да, ама времето е срещу нея, хехе.
Авторке, не е затворен, щом споделя с друга. Помисли над това, а дали да се изнасяш, това не е наша работа.

# 56
  • Мнения: 1 288
Така да не обичам примиренически идеи.
А "времето е срещу теб" не е ли поредната мантра?
Хората се намират на по 30, 40, че и 50 (сакън, в нашето общество - анатема!). Ето и друга мантра - по-добре сама, отколкото зле придружена.

# 57
  • Мнения: 17 416
Не знам. Не се интересувам от решенията, които ще вземе. Кои хора и как се намират? Кога точно?
Сега става въпрос за нея, не за други хора.

# 58
  • Мнения: 1 288
Мога себе си да дам за пример, не се намерихме на 20.
Кои хора - другите хора, покрай нас, онези от живия живот. Намират се по най-различни начини, най-вече с общуване. Нали все се валидираме покрай другите. Иначе, казусът си е личен, да, но има опит, който може да почерпи. Не е задължително да се превърне в нейн опит, но това не означава, че няма надежда за нещо друго.

# 59
  • Мнения: 5 832
Авторката уж имала свои мантри, пък все некви чужди се въртят в пространството.
“Млада си, животът  е пред теб, сама няма да останеш”. Да, ама времето е срещу нея, хехе.
Авторке, не е затворен, щом споделя с друга. Помисли над това, а дали да се изнасяш, това не е наша работа.
Ама ти наистина си дренка, една такава стипчиво-кисела. Grinning
То от това време толкова хора си натискат парцалите и седят в бракове и връзки, в които са нещастни. Подозирам, че си на щат в бг мама и подкокоросваш хората, че времето е срещу тях, за да има теми в СО. Joy

Общи условия

Активация на акаунт