Какво повече НЯМА да купя - 17

  • 78 686
  • 756
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 10 628
Дойчета и аз повече не купувам. Добре че открих Билла (евтино и приятно миришещо).

# 541
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 792
Със сиренето никога не съм имала проблем. И ние сме изяли доста кг от него Grinning
А за маслото, само като първото вземам, и да има миризма, но така трябва да е. Все едно да кажеш на синьото сирене, че е гадно. Всеки си има вкус.
Хубавото масло трябва да мирише приятно на сметана. Технологията при приготвянето на масло е различна, затова някои миришат, други не. За мен миризливото не е добро, мирише на вкиснато мляко, заради технологията на извличане и обичайно е по-евтино. Сравнението със синьото сирене не е подходящо, защото сиренето поначало си е миризливо, а хубавото масло - не.

# 542
  • Пеликания
  • Мнения: 2 490
Не съм казала, че мирише лошо, а че има специфична миризма. Както казах всеки си има вкус, тук всеки казва какво не би купил и уважавам мнението на всеки, но причината може да е кофти партида или неправилно съхраняване ако миризмата наистина е такава каквото не трябва да е.

# 543
  • Мнения: 2 915
След като няколко пъти масло Президент ни разочарова, купувам това , или Лурпак за готвене.

# 544
  • София
  • Мнения: 712
Билла ми е любимият хипермаркет за пазаруване, обаче никога вече няма да купя салата от там. Последните две , които купих бяха развалени. Може би , защото ги държат до скарите и е много топло.

# 545
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 792
Не съм казала, че мирише лошо, а че има специфична миризма. Както казах всеки си има вкус, тук всеки казва какво не би купил и уважавам мнението на всеки, но причината може да е кофти партида или неправилно съхраняване ако миризмата наистина е такава каквото не трябва да е.
Жената, няколко поста нагоре сподели, че мирише лошо, на вкисната гъба. А Вие казвате, че харесвате този тип масло, да има миризма, но трябва да е така. Един вид потвърждавате, че кофти миризмата е ОК. Предполагам нямате предвид, че е ОК да мирише на кисело, но така написано излиза, че маслото така си мирише. Уважавам мнението на всеки, хората харесват различни неща. Просто е трябвало да уточните каква е специфичната миризма на маслото, когато е хубаво и определено на кисело не е ОК.

# 546
  • Мнения: 27 603
И на мен ми се е случвало понякога маслото да мирише на кисело (да кажем), но е било рядко. За това според мен е важна и партидата, може да не е било съхранявано правилно, може много неща...Не мисля, че Мари казва, че на нея и' е ок когато маслото мирише на кисело. Simple Smile

# 547
  • Мнения: 5 107
На повръщано ми е миришело най-често и заминава в коша, за мен това е гадна миризма на масло.

# 548
  • Пеликания
  • Мнения: 2 490
Ок така да е. Но на мен никога не ми е миришело на кисело, вкиснато и каквото и да е, затова и го купувам. Казах, че има специфична миризма и не на всеки му харесва. Има масла и без миризма.
Не мисля да спамя повече.

# 549
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 792
Позната, която дълги години е работила като доячка из Северна България и ми е разказвала, че са си правили многократно домашно масло в краварника. Та в технологията първата стъпка е млякото да се остави да вкисне. Така ставало повече масло. Мина ми през ума, че може все още някой да произвежда по подобна технология и такъв тип масло да се харесва. За мен не е ОК, аз обичам да ми мирише на сметана. Не на повръщано, както отбеляза da-ni-ela.

# 550
  • Мнения: 1
Аз не бих си купила отново Listerine, изключително силен продукт, който не съм убедена дали влияе добре на здравето...

# 551
  • Мнения: 33
Deutsche Marken Butter може да си сложи всеки производител, ако процент от вложената суровина е немска. Не съм 100% сигурен, но мисля, че условието беше подобно. Врътката е, че на нашия пазар маслата с това наименование са произведени уж в Германия, но опаковани в България или произведени специално за българска фирма. Една от тези фирми е Милки Груп Био, по-позната с бранда си Саяна, а гледам, че правят и доста от нещата на "Брей" за Кауфланд. Тези масла, както и продуктите на Саяна, като цяло са си менте. Да не говорим, че са постоянно на промоции и са много по-евтини, отколкото истинските. Добри масла на нашия пазар са френските, немските ( без вариациите на Deutsche Marken Butter ), ирландските, датските. Като цяло ценово най-поносимо е датското Lurpak, произвеждано от Arla. Същата компания прави Pilos за Лидл, само че Bio версията. Нормалния Pilos е немски, но нямам представа кой го произвежда.

# 552
  • Мнения: 15 333
Последно купих краве масло Саяна, което мирише ужасно много на мандраджийско масло, направо превзема вкуса на останалите продукти. И преди съм купувала тяхно масло, но не е била такава миризмата. Просто тази партида, която нацелих е ужасна, всичко има миризма и вкус на мандраджийско масло, а не мекия и приятен аромат и вкус на масло. От дойченмаркенбутери - те засега съм доволна, не съм попаднала на продукт с кофти миризма, вероятно е до късмет и нацелване на партида. Grinning Пп Някои хора харесват мандраджийското масло, но то преди се продаваше като отделен вид масло със съответния надпис указващ какво е. А това на Саяна се води уж "чисто" масло, а е мандраджийско. Няма аромат и вкус на масло и сметана, а на някакъв миризлив кашкавал и аз не мога да опиша точно аромата му, но е силен и натрапчив най вече след затопляне. Пробвах да си направя бърза крема сирене с разстопено масло и сиренце, майко мила, това чудо превзе всякакви аромати, та чак накъртваше и нагарчаше. Ужасна партида, ужасна.

# 553
  • Мнения: 9 551
в метро има хубави масла на сносни цени. често купувам едно италианско по килограм разфасовката за около 12 лв.

# 554
  • Мнения: 1 471
Лидлското Пилос масло и това масло са на един същ производител- Fude+Serrahn, само тези две масла и взимаме вкъщи.

Сиренето Железница до сега не сме имали проблем с него, от месец взимам само него.
Няма да взема повече тази горчица

Ааадски солена, почти течна беше и ужасна на вкус..

Общи условия

Активация на акаунт