Какво повече НЯМА да купя - 17

  • 78 593
  • 756
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 9 525
купувайки днес кисело мляко от била видях намалено "добротица" и понеже го хвалят си викам дай да го пробвам пак, може предния път да съм се объркала. ами не, не ми хареса. няма никаква кисела жилка и повече не бих купила.

# 556
  • Пловдив
  • Мнения: 1 567
купувайки днес кисело мляко от била видях намалено "добротица" и понеже го хвалят си викам дай да го пробвам пак, може предния път да съм се объркала. ами не, не ми хареса. няма никаква кисела жилка и повече не бих купила.
Няма кисела жилка, да, но е въпрос на вкус. Синът ми яде само него, специално ми е заръчал само такова да купувам.

# 557
  • Мнения: 2 583
Повече не бих купила никаква майонеза на нито една марка, пълни боклуци правени от прахчета в повечето случаи. Отдавна си правя майонеза в къщи, овкусявам според настроението, и е готова за точно една минута.

# 558
  • Мнения: 9 525
купувайки днес кисело мляко от била видях намалено "добротица" и понеже го хвалят си викам дай да го пробвам пак, може предния път да съм се объркала. ами не, не ми хареса. няма никаква кисела жилка и повече не бих купила.
Няма кисела жилка, да, но е въпрос на вкус. Синът ми яде само него, специално ми е заръчал само такова да купувам.

разбира се, че е въпрос на вкус. интересно ми е ако поседи повечко дали става по-кисело или е изцяло зян откъм бактерии.

# 559
  • Пловдив
  • Мнения: 1 567
Ох, ами при нас не се задържа млякото , в общи линии 5-6 дни максимално, аз купувам по 3 кисели и 2 пресни за това време, но не се заседяват.
А поста за майонезата ми напомни - никога ама никога тарама хайвер на Олинеза. Ужасен вкус, директно в кофата. Аз съм вземала тарама хайвер но беше не българска фирма, ометох две опаковки за два дни, много вкусна и се усеща хайвера. Ще си търся само него явно.

# 560
  • Мнения: X
Повече не бих купила никаква майонеза на нито една марка, пълни боклуци правени от прахчета в повечето случаи. Отдавна си правя майонеза в къщи, овкусявам според настроението, и е готова за точно една минута.
Ние купуваме само на Краси. Не знам какъв точно трябва да е вкусът на истинската майонеза, но поне с вкусът на тази съм свикнала от дете и не намирам промяна към лошо. Останалите ми изглеждат твърде сгъстени и съмнителни.

# 561
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Да, Краси е страхотна. Аз започнах да купувам и руска майонезе от Берьозка, тази която е с лимон, както и една обикновена, страхотни са. Също от време на време лайт версията на Хайнц също взимам. На Олинеза нищо не купувам, нито лютеницата ми харесва, нито майонезата.

# 562
  • Мнения: 10 376
Рядко купувам майонеза, ясно ми е, че не е полезна. Когато се прежаля, се доверявам на Хелманис. Приятно овкусена и не мирише на долнокачествено олио. Точно заради тази миризма отдавна се отказах от българските майонези. Дано сега са по-добри, щом ги хвалите.

# 563
  • Sofia
  • Мнения: 26 377
Коя на Краси купувате ❓.                  Тази е мн гадна.

# 564
  • Мнения: 9 525
а лидълските в такава кутийка не са ли поносими? отдавна не съм купувала. преди 2 години взех някаква в буркан - много сладка беше.

# 565
  • Мнения: X
Не, тази леката, а другата. Най-обикновената майонеза от оно време.
https://www.ebag.bg/product/11345/images/0/800

Аз със крема сиренето много внимавам, че всичките много си приличат като опаковка, а някои са просто ужасни. Гледам да са на Варненския завод.

# 566
  • Мнения: 2 583
Цитат на:  link=topic=1209479.msg41561630#msg41561630 date=1602838341
Не, тази леката, а другата. Най-обикновената майонеза от оно време.
Скрит текст:


Като ѝ чета горе в ляво състава и ме втриса.
Алба роса нищо лично (само ползвам поста ти)

# 567
  • Мнения: X
Хахах, аз много не се зачитам, защото ще трябва само от плод-зеленчука да пазарувам - макар че и там ако имаше етикетиии...Оня ден ММ донесе едни сини джанки ли, заразали ли бяха..., с големината на малки ябълки. Вкус - никакъв. Яко ГМО вероятно. Че и бая взел - да има. От една седмица стоят в хладилника и не са се скапали. Смятайте. Сори за оф-топик постинга.

# 568
  • София
  • Мнения: 8 561
Едни сливи продават из веригите, кръгли и едри, синьо-лилави на цвят, някакви "екзотични" бяха (африкански ли, южноамерикански ли, нещо такова беше май). Няма толкова гадно нещо, сигурно с такова сте се снабдили. Веднъж се прецаках и всичките ги изхвърлих, но бях взела малко и не боля.
Плодове и зеленчуци само от пазар/сергия и гледам да са сезонни - ягоди купувам май и юни, дини юли-август, грозде - август/септември/ранен октомври... Няма логика някакви плодове или зеленчуци извън сезон да са хубави. Че има - има, по-добре отколкото да няма. Но за качество се гледа сезон, природата си е природа и фризерът си е фризер, та след него няма как да е свежо и прясно. Ако не мога да отида за плодове, предпочитам да остана няколко дни без, отколкото да ям картонени домати или ферментиращо грозде Sad

# 569
  • Мнения: X
Да, точно това е. Интересно, че не ги беше взел от някоя от веригите, а от квартален магазин, в който се продават и плодове, зеленчуци и пакетирани стоки.

Общи условия

Активация на акаунт