Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 34

  • 28 198
  • 754
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 1 476
droidd, съжалявам! Изглежда, че не са ви много опитни майсторите. Може да сте им първите с такъв прозорец, но със сигурност няма да сте последните. Трябва да се научат и явно ще се учат на вашия прозорец. В крайна сметка - важното е да се получи!

# 601
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Цената за Ел не ми се вижда висока. Колкото силови неща има в една къща 200кв м, толкова и в една 120. Все си има отопление, кухня, бойлер и т.н. разликата идва в метрите кабел и точките за лампи то стаите и контакти.
Ние в събота започваме подовото. Тръба Херц, фибран и отразяващо фолио на първия етаж и фибран на втория. Общо замазката на първия 12см, на втория 8 см. Най-вероятно замазката ще е саморазливна, тъй като в противен случай, ще чакаме 1 месец за замазка и всичко се спъва.

# 602
  • Sofia
  • Мнения: 559
drago_2008 ще топли подовото, не се тревожи за това. Дневната ни, от която започват стъпала към другите етажи (заедно с тях квадратурата е 75м2) е с 8 френски прозореца средно 260х240, а дограмата е слагана преди 12 години и е далеч от днешните стандарти. Височината на около 40 кв.м. от нея е 5.40м. И това го топлим с подово. Не знам защо този начин буди толкова съмнения, за мен е най-комфортното отопление. В настоящия строеж имаме заложени на втора плоча 3 см изолация и 7 см замазка.
Има значение естествено и стъпката на тръбите, при нас мисля че е 10 см, но мога да проверя проекта. Ако много те притеснява това, консултирайте се с ОВ проектант, той ще ви сметне с точност.
droidd, така е, без нерви не минава, но строителките сме издържливи, ще се справите и с това!

# 603
  • Мнения: 6 294
Di.Gi, Благодаря, че сподели и вашия опит. Успокои ме. Мен ме притеснява, че сме последен етаж с плосък покрив и всички стени са външни. Дано с добра изолация всичко да е наред. Имаме подово в един имат в хола и е супер, но там е вътрешен апартамент и на среден етаж, всички се топлят .... въобще сградата си е топла.

# 604
  • Мнения: 183
Fatalina, благодаря за подробното описание. За замазката и на мен ми казаха, че е по-специална  с добавка. Ние май като вашата мрежа ще ползваме.
Гледам сега вата за плосък покрив на Рокул и Кнауф. Първата е с по-добри  параметри. Някакви други марки да препоръчате?
Относно дограмата ми предлагат Кьомерлинг 6 камерна и Алупласт 5 камерна. Цветът трябва да е или златен дъб или сиво. За Алупласт златен дъб казаха, че е от рециклирана пластмаса и предполагам затова се измята на южни и източни тераси често. Някой дали е проучвал цветните PVC профили?
Брат ми се занимава с дограма и по негова препоръка ни монтира Кьомерлинг 6 камерна, цвят орех. Ако имаше проблем, щеше да ми каже. Така че, смело слагайте цветна Кьомерлинг.
И всеки койтоця види (от другите майстори) казва, че е най-доброто

# 605
  • Пловдив
  • Мнения: 2 915
Ох,това термично разширение на ПВЦ дограмата ,за мен е преувеличено.Една дюбелирана дограма от 3 страни колко може да се движи?
При разширение 3мм на 1м,за 3 м дължина,нашата дограма трябва да расте с по 1см. лятото.Ами, тя ако се удължава толкова полиуретана ,с който сме запълнили фугата отвън ще се нацепи. А,като гледам не се е случило  сега ,в топлото време,а я слагахме по хладно есента и даже зимата изолирвахме .Естествено по-високият клас профили са по-здрави структурно,но ако не се сложи необходимата армировка в тях(2мм),крилата се усукват.
droidd,вярно,че съм руса,но този прозорец има 2 прави ъгъла,не могат да изчислят останалите ли?Да си го начертаят,заедно с ширината на профила и с едно транспортирче да замерят...ужас.
Забелязах,че цената на Ел.си я смятат по надници.Не помня точно 3200лв ли беше при нас,но си бяха начислили по 150лв на ден.
drago,гледай ламбдите на ватите.Обикновено с 38 са почти 2 пъти по-евтини от 34,просто не си струва.Затова бих казала по-добре двойно количество от по-евтината.Ако височината ви наистина е проблем,търсите с най-малката лабда за тези 10см.

# 606
  • Мнения: 6 294
Имахме PVC златен дъб. По спецификация с 2 мм армировка. С касите всичко беше наред, но крилата се огънаха на дъга. Сменяха ги два пъти в люта зима и минусови Т навън . Беше ужас. Накрая ми писна и така ги оставихме. Имаха профилите 25г гаранция и щяхме да си караме до безкрай... Обяснението им беше, че причината е рециклираното ПВЦ, това ли е било не знам, но като дойде лятото, крилата пак се огънаха на дъга по средата и на следващата зима пак купон. Дограмата хич не беше евтина!
Нелина, Рокул за монтаж на прав покрив е с ламбо стойност 0.38, а Кнауф - с 0.040. Визирам тази, която се слага отгоре над плочата (с прав покрив сме), по спецификация трябва да сложим 10 см. Ти не говореше ли за нея да сложим 20? От вътрешната страна (На тавана на самото жилище) мислим да сложим 8 или 10 см вата. Тази външната значи няма да позволява да ни нагрява лятото, което ми е важно, а вътрешната ще спира да не излиза топлината. Нали не бъркам? Не съм попаднала на вата с по-ниска ламбо стойност за момента, ако се сещаш и може за споделиш?

# 607
  • Пловдив
  • Мнения: 2 915
Защо си мисля,че на плосък покрив слагат фибран?Ако по някакъв начин покривното покритие се компрометира,фибранът не се поврежда.Финалното покритие на покрива какво ще е?
Ако отгоре имате изолация 10см и отдолу изолиране с вата 10 см,е нормално като количество.Само по периметъра на покрива трябва да се помисли за елиминиране на термомостовете.
За ватата на Кнауф,не мога да изкажа мнение.
Рокуол в чужбина е хубава.За вътрешна препоръчвам Ursa sf38 ,като добро съотношение качество -цена- ламбда.
Много е неприятно това с дограмата и нямам обяснение.При нас се случи на злополучната врата и не бе свързано с линейно разширение,а с изкривено желязо вътре.Ремонтираха я и проблемът изчезна.Друго ,което ми казаха за желязото е,че има с различно качество при една и съща дебелина.
По новите европейски закони ,всички ПВЦ дограми трябва да съдържат рециклирани материали.Дали съотношението  е различно при различните марки незнам
Единствено Рехау Генео е с различен хибриден материал.

# 608
  • Мнения: 6 294
Със сигурност е вата на покрива. Специална за плоски покриви. Тази гледам аз, но мисля, да искам повече от 10 см да сложат отгоре
Сега ще видя тази, която препоръчваш за вътре, мерси.

# 609
  • Пловдив
  • Мнения: 2 915
Много полезно,благодаря!Не подозирах за съществуването на този вид.В А нглия имаше доста различни видове изолация,които не са популярни тук .Например kingspan,не като марка,а видове продукти.

# 610
  • Мнения: 1 621
Със сигурност е вата на покрива. Специална за плоски покриви.
Скрит текст:
Тази гледам аз, но мисля, да искам повече от 10 см да сложат отгоре
Сега ще видя тази, която препоръчваш за вътре, мерси.
А тази вата става ли за под? Става въпрос за пода на първия етаж (нямаме мазета под този етаж).

# 611
  • Пловдив
  • Мнения: 2 915
Мисля ,че не става, защото в моя проект е записано,че изолацията на пода трябва да е над 150 Кра при натиск,а на тази вата е равна или над 40 Кра.
Мой познат си направи т.нар. сух под ,без замазка и използва вата за изолация.Но,ако имате подово не става.
Най-големият плюс на сухия под е,че няма мокри процеси,не е нужно съхнене и е най-добър за полагане на дюшеме и естествен паркет.

# 612
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Моля ви, дайте някоя не професионална програма за визуализация на фасада. Започвам да гледам цветове на фасадата, а колкото повече гледам, толкова повече се отдалечава от проекта. Някой знае ли за някой визуализатор?

# 613
  • Бургас
  • Мнения: 1 455
Прилагам снимки на нашият проект и реално съществуващо. Дограмата е Кьормелинг. Писала съм подробности преди. Не цитирайте снимките. Довечера ще ги махна. Ако мога да помогна с нещо питайте. Визуализацията ни я правиха от фирмата в коята са и фасадните профили. Излизам с бебето и после пак ще пиша. Хубав ден от мен.

Последна редакция: пт, 07 авг 2020, 20:41 от Bar B Q

# 614
  • Мнения: 1 779
И ние много ще се чудим за фасадата, аз искам нещо прасковено, а мъжа в синята гама..... Не можем да стигнем до консенсус.

Общи условия

Активация на акаунт